999 rezultate për

shenjte

Degradon situata live në studio, Kapexhiu i përvishet Nanos: Unë ty të vras! Situata në studion e "Open" është tensionuar shumë pas debatëve në lidhje me ngjarjet e fundit në Francë. Artisti i n
4 vite nga shenjtërimi i saj, 10 detaje të panjohura për Nënë Terezën 4 vite më parë, Nënë Tereza u kthye në shenjt të Kishës Katolike, pasi Papa Françesku njohu mrekullinë e dytë të saj, at
"Mëngjes i shenjtë", Rama nis ditën me pamjet nga Kisha e Shna Ndout (VIDEO) Kryeministri i vendit, Edi Rama ka vendosur qw ta nisw ditwne sotme me njw video nga nisja e peligrinazhit ne Kishen
Berisha publikon fotot: Akt barbar, përdhoset nga Lal Plehu tempulli i shenjtë i Helvetive Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin sociaal Facebook disa fotografi ku duket i rrëzuar përtokë, rrethimi i
Ali Ahmeti: Pas çdo vështirësie vjen lehtësimi, urime muajin e shenjtë të Ramazanit Të nderuar vëllezer dhe motra, të nderuar besimtarë Kam nderin e veçantë t’ju uroj përzemërisht me rastin e fillimit
''Kush shpëton një jetë ka shpëtuar njerëzimin'', Rama e nis ditën me fjalë nga Kurani Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot ashu sikundër mund të ndodhë dhe plot herë të tjera, me disa fjalë të shenjta
Mos puthni duart e as ikonat, Kisha Orthodokse bën apelin e rëndësishëm Sinodi i Shenjtë i Kishës Orthodokse Autoqefale të Shqipërisë i ka drejtuar një letër, klerit dhe besimtarëve orthodhok
Ekstremisti djeg librin e shenjtë në mes të sheshit Nuk është hera e parë që protestuesit djegin libra të shenjtë si Kurani apo Bibla. Këtë herë ka qenë kreu i grupit ek
MREKULLI/ Libri i shenjtë i shpëton jetën oficerit (FOTO LAJM) Një oficer policie në Bolivi tha se jeta e tij u shpëtua mrekullisht nga një bibël e vogël që mbante në xhepin e brendsh
Me frymën e shenjtë? Murgesha zbulon se është shtatzënë Murgesha ngel shtatzënë me frymën e shenjtë? Ngjarja ka ndodhur në Itali dhe sic shkruan “Gazzetta del Sud” edhe vetë mu
"E kurova kancerin nga uji", 30 mjekë nisen drejt vendit të shenjtë Një i moshuar beson se e ka kuruar kancerin nga uji i shenjtë i Kishës Katolike romake, në Lurdë të Francës. Kazik St
Veseli: Sot është një ditë e shenjtë, qytetarët t’i japin perspektivë vetvetes Pra pak çastesh ka votuar kreu i PDK-së, Kadri Veseli. Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), njëherësh edh
Thaçi kërkon njohjen e Kosovës nga Selia e Shenjtë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashk
Vuçiç u mburr se Vatikani nuk do ta njihte Kosovën, por ndryshe mendon Selia e Shenjtë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuciq, u prit në Selinë e Shenjtë në Vatikan ku shkoi, sipas tij, të lutet që Vatikani
Gent Cakaj bën gafën teksa uron shenjtërimin e Nënë Terezës (FOTO LAJM) Sot është shënuar 3 vjetori i shenjtërimit të Nënë Terezës, shqiptares së madhe dhe humanists me përmasa të njohjes në m
200 lekëshi kthehet në monedhë: BSH e prezanton ditën e Shenjtërimit të Nënë terezës Banka e Shqipërisë, në 3-vjetorin e Shenjtërimit të Nënë Terezës, ka sjellë monedhën e emetuar në vitin 2012, si shenjë
3 vite nga shenjtërimi i Nënë Terezës, gruas shqiptare që mahniti botën Ditën e sotme është shenjërimi i Nënë Terezës dhe kjo është tashmë një festë zyrtare. Që nga 5 shtatori i vitit 2016 Nën
Ky është njeriu që nuk i pastroi e as nuk i preu flokët për 40 vite (FOTO LAJM) Shtetasi nga India, Sakal Dev Tuddi,63 vjeç nuk ka prerë e as pastruar flokët e tij për 40 vite rresht. Gjyshi nga sh
EMRI/ Kurani më i vogël në botë mbahet nga një laçian (FOTO LAJM) Faqja e njohur “Wetbookclub” ka publikuar ditën e sotme si foton e saj të ditës, një imazh ku shfaqet një Kuran shumë i
Gjermania thirrje palëve shqiptare: Parlamenti është i shenjtë, nuk është pazar Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman ndodhet në Shqipëri ku mbi të gjitha ka diskutuar lidhur me gjendjen politike