999 rezultate për

shendetshme

Bukë e bardhë apo e zezë, ja cila është më e shëndetshme Njerëzit shpesh vihen në dilemë a te hanë bukë të bardhë apo të zezë dhe cila prej tyre është më e shëndetshme. Këto ja
3 shenjat treguese të një lidhjeje të fortë dhe të shëndetshme që do të zgjasë përjetë Lidhjet e shëndetshme dashurore ju bëjnë të ndiheni të lumtur dhe në paqe me veten. Kjo është përgjigjja më e shkurt
10 ushqimet më të shendetshme në planet Pavarësisht se ka një shumëllojshmëri ushqimesh të shëndetshme studiuesit kanë konsideruar disa prej tyre në krye të lis
Tri ushqime me shumë kalori, por që janë të shëndetshme Ndodh që të kemi idenë se për të qenë në formë dhe në peshën tonë optimale duhet të konsumojmë ushqime që nuk kanë shumë
Ja cilat janë këshillat për një lëkurë të shëndetshme gjatë stinës së verës? Dr. Irena Savo, mjeke Dermatologe pranë Spitalit Amerikan/Klinika Vivia Vera tashmë ka ardhur dhe sejcili prej nesh p
Kjo perime e shëndetshme është arma sekrete kundër diabetit Diabeti është një ndër sëmundjet më problematike të shekullit. Shifrat e lëshuara nga OBSH apo organizata të tjera trego
6 frutat që ju ndihmojnë të keni lëkurë të shëndetshme gjatë verës Propozojmë që shprehjen ‘’Ne jemi ajo ham뒒 ta sjellim në një formë pak më ndryshe ‘’Lëkura jonë përfaqëson atë çka ham
Konsumoni sa më shumë bajame, janë tepër të shëndetshme Bajamet përmbajnë shumë vitamina dhe elementë të tjerë që ju ndihmojnë të jeni të shëndetshëm dhe të bukur njëkohësisht.
6 këshilla për një zemër të shëndetshme A e dini se më shumë se 51 milionë gra në Amerikë vuajnë nga sëmundjet e zemrës? Dhe se më shumë femra se meshkuj vdesin
Cila akullore është e shëndetshme dhe nuk të shëndosh? Vera është stina e duhur për akullore, një shije mjaft e dashur si për të rritur dhe për fëmijë. Një akullore artizan
Ja çfarë i ndodh shëndetit tuaj nëse hani 4 bajame në ditë Gjërat e shijshme jo gjithmonë janë të shëndetshme dhe e anasjellta. Ky është edhe rasti i bajameve. Ato përmbajnë sh
Ushqimet që duhet t’i kombinojmë së bashku për të përfituar të mirat shëndetësore Domatet dhe borziloku, vera dhe djathi, pjepri dhe proshuta – këto janë disa nga produktet të cilat janë bërë për njëri-
Si të nxiheni shpejt dhe në mënyrë të shëndetshme Të gjithë duam që në verë të nxihemi sa më shpejtë, por në mënyrë të shëndetshme, pa vënë në rrezik shëndetin e lëkurës
A janë të shëndetshme vezët e papërpunuara? Vezët kanë vlera ushqyese, sepse ato përmbajnë komponime që janë të rëndësishme për funksionimin e të gjithë organizmit,
Si të bëni akullore të shëndetshme pa sheqer Akulloret e bëra vetë në shtëpi janë një dashuri më vete. Kjo është një recetë shumë e shëndetshme sepse nuk duhet të pë
Vajza kujdes, ja çfarë dëmi i shkaktoni lëkurës nëse stërviteni me tualet në palestër Nëse do të na duhej të bënim një listë të produkteve apo shërbimeve që kanë përmirësuar ndjeshëm cilësinë e jetës së nje
Kujdes! Çfarë ndodh nëse e teprojmë me ushqimet e shëndetshme? T'a teprosh me konsumin e ushqimeve të shëndetshme është po aq e rrezikshme sa ngrënia e ushqimeve të pashëndetshme në m
Si të rrisni fëmijë të shëndetshëm duke i ushqyer si japonezët Një studim i revistës mjekësore The Lancet shpjegon që nga të gjitha kulturat e botës, fëmijët që kanë lindur dhe janë r
Akullore me qumësht apo kos? Cila është më e shëndetshme Vitet e fundit, kosi i ngrirë është kthyer në një alternativë tejet popullore karshi akullores me qumësht, për shkak të
Fileto viçi me qumësht, për një drekë të shëndetshme Përbërësit: 300 g mish viçi rozmarinë 1 thelbinj hudhër trumzë Piper gjysmë gote vere të bardhë të athër 1 gotë