999 rezultate për

shendetshme

Studimi i ri: Duhet ngrënë çokollatë çdo ditë Adhuruesit e çokollatës nuk kanë nevojë për justifikime që ta hajnë çdo ditë, por sugjerohet të jetë e zezë me përqindje
77 vjeçarja në majë të gishtave jep mësime baleti Ideja për të qëndruar në formë dhe për me qenë e shëndetshme është luftë në këtë kohë. Përvec fitnesit, vrapimit dhe
Edhe sonte ajri në Prishtinë është shumë i pashëndetshëm Qytetarët e Prishtinës vazhdojnë të jenë të rrezikuar nga ndotja e madhe e ajrit. Në ditën e parë të vitit 2018, vlerat
6 këshilla për një zemër të shëndetshme A e dini se më shumë se 51 milionë gra në Amerikë vuajnë nga sëmundjet e zemrës? Dhe se më shumë femra se meshkuj vdesin
Tre mënyra si mund të dallojmë vezët nëse janë nga pula të sëmura Veza e shëndetshme, normalisht, vjen nga pula e shëndetshme! Prandaj, ushqimi i mirë i shpendëve shtëpiake ka rëndësi të
A janë frutat e thata po aq të shëndetshme sa frutat e freskëta? Këto fruta janë shumë të pasura me antioksidantë dhe nga pikëpamja ushqyese janë të ngjashme me frutat e freskëta. Me
Këto perime janë shumë më të shëndetshme kur janë të ziera Duhet konsumuar perime të ndryshme të cilat i përgatisim në mënyra të ndryshme, ndërkaq disa janë më të shëndetshme të h
Ja përse është më e shëndetshme të bëni dush me ujë të frohtë Ish-marinsi amerikan Clint Emerson, autor i disa librave për ushtrime ushtarake, shpjegon se përse është e shëndetshme q
Tri ushqime me shumë kalori, por që janë shumë të shëndetshme Ndodh që të kemi idenë se për të qenë në formë dhe në peshën tonë optimale duhet të konsumojmë ushqime që nuk kanë shumë
Dermatologët ndajnë sekretet personale që e bëjnë lëkurën tuaj më të shëndetshme se kurrë (FOTO LAJM) Kur vizitoni një specialist bukurie, gjithmonë dëshironi të njihni sekretet e tyre personale të bukurisë: Si e mbajnë lë
10 ushqimet më të shendetshme në planet Pavarësisht se ka një shumëllojshmëri ushqimesh të shëndetshme studiuesit kanë konsideruar disa prej tyre në krye të lis
Një arsye e fortë për të ngrënë mëngjes: Është e shëndetshme për zemrën tuaj Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, pasi ristarton metabolizmin tuaj, rregullon nivelin e sheqerit në gjak, i
Stërvituni një orë në ditë për të pasur një zemër të shëndetshme Vetëm një orë stërvitje në ditë mund ta përgjysmojë rrezikun e dështimit të zemrës, thonë studiuesit suedezë. Sipas
Si ta kuptoni nëse vezët vijnë nga një pulë e sëmurë Vezët janë shumë të rëndësishme për shëndetin tonë, por për fat të keq, jo të gjitha vezët janë njësoj dhe nëse nuk dini
Përse duhet të pini qumësht çdo ditë Qumështi ka dobi të shumta për shëndetin e trupit tonë. Më poshtë, dobitë e qumështit në aspektin emocional dhe në tr
Këshilla për një zemër të shëndetshme Kujdesi për zemrën tuaj fillon duke kuptuar apo njohur në fillim rrezikun tuaj, ndaj sigurohuni që të njihni (gjendjen t
Sa bajame duhet të hani saktësisht çdo ditë për të rënë në peshë Nëse mendoni se frutat e freskëta janë më të shëndetshme se ato të thata, gaboni! Përkundrazi, përqëndrimi i vlerave
Ushqimet që mbajnë zemrën e shëndetshme Kujdesi për zemrën tuaj fillon duke kuptuar apo njohur në fillim rrezikun tuaj, ndaj sigurohuni që të njihni (gjendjen t
Tri karbohidratet e shëndetshme për persona me diabet Kur njerëzit e përmendin fjalën “karbohidrate”, shumicës u shkon mendja te sheqeri. Por kjo është vetëm gjysma e histori
Pse sallata nuk është gjithmonë e shëndetshme Shumë prej nesh fiksohen me sallatat me idenë të mos konsumojnë shumë kalori dhe të kontrollojnë peshën, por duhet të me