999 rezultate për

shendetshme

Rrushi ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës Nëse mbani një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar mirë, është çelësi i një jete të shëndetshme. Por, shpesh herë
Nuk duhet bërë, por të paktën mësoni një mënyrë më të shëndetshme Kur t’ju shfaqen aknet, zgjidhja më e mirë është që të shkoni te dermatologu. Dermatologët zakonisht nuk i këshillojn
Dobësohuni duke shmangur këto 7 gabime Kur duam të humbim peshën, duhet të mësohemi me idenë se dieta nuk është e përkohshme, por një ndryshim i përhershëm në
E shëndetshme sa s’ka, sa duhet zierë brokoli? Brokoli tani llogaritet si një ndër perimet më të shëndetshme, por vetëm nëse përgatitet në mënyrën e duhur. Mënyra
Si të mbani nën kontroll tensionin e lartë të gjakut Nëse e kontrolloni me kujdes tensionin e gjakut nëpërmjet një stili jetese të shëndetshme, mund të mos keni nevojë për i
Pse lind dëshira për ushqime të shpejta dhe jo të shëndetshme Dallimi në mes të urisë dhe dëshirës për ushqim gjithsesi ekziston, urinë e ndiejmë kur ushqimi është me të vërtetë i ne
Përparësitë magjike të ngasjes së biçikletës Ngasja e biçikletës përveçse është e shëndetshme, është po ashtu ekonomike dhe ekologjike. Ekzistojnë disa arsye se pse
Uria nervoze, si ta luftojmë Ankthi për ushqimin është një nga pengesat më të mëdha për ata që duan të ndjekin një dietë dobësimi. Uria nervoze mund
Përdorni limon për ta bërë lëkurën tuaj më të shëndetshme Limoni përdoret shumë në fushën e estetikës dhe kjo tashmë dihet, por në fakt shumë pak njerëz i dinë vërtet të gjitha b
Pica në mëngjes më e shëndetshme se drithërat Menuja kryesore e pjesës më të madhe të dietologëve në mëngjes janë drithërat, shoqëruar me një gotë qumështi me një sas
Paketa "Për një familje të shëndetshme", 8 analiza për ju dhe fëmijët në Spitalin Amerikan 4000 lekë E keni provuar atë ndjesinë e çlirimit pasi keni kryer disa egzaminime të rëndësishme të cilat i kishit shtyrë prej kohë
6 ushqimet që ju zbardhin dhëmbët në mënyrë të shëndetshme dhe menjëhershme A e dini se të hani ushqime të caktuara mund të ndihmoni në zbardhjen e dhëmbëve tuaj edhe pa pasur nevojë për të vizitu
I gjithë fshati në dietë, humbin 100 mijë kg në dy vite (FOTO LAJM) Bashkia e Naron në Spanjën veri-perëndimore ka vendosur të dobësohet kolektivisht. 39.426 banorët e saj kanë ndërmarr
Çfarë dhe si është një marrëdhënie e shëndetshme? Nëse idea yte për një marrëdhënie të shëndetshme bazohet në filmat romantik të Hollywoodit, nuk je vetëm. Kur vjen pu
4 receta të shëndetshme dhe të shijshme për mëngjes (VIDEO) Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm ndaj duhet pasur shumë kujdes në atë që konsumojmë. Nëse jeni në mëdyshje se c
Jo me dietë! 23-vjeçarja tregon si humbi 60 kilogramë në pak kohë (FOTO LAJM) Durimi është një virtyt, jo më shumë kur bëhet fjalë për shëndetin tuaj - kjo është sipas një blogereje e cila ka arritu
Ushqimet e shëndetshme për sytë, zemrën dhe veshkat Këto janë disa nga ushqimet më të pasura me vitaminë A. Specat e kuq Vitamina A është emri që përdoret për një grup
A është e shëndetshme bora? (VIDEO) Të gjithë mund të mendoni se bora është thjesht ujë, çfarë mund të na bëjë? Por a është ide e mirë vërtetë që të hani
Si të pini më shumë ujë edhe në dimër? Kur bën ftohtë, hidratimi i mjaftueshëm është shumë i vështirë, sepse stimuli për etje është më i vogël. Ndaj, stra
Arsyeja pse duhet të hani çokollata çdo ditë Adhuruesit e çokollatës nuk kanë nevojë për justifikime që ta hajnë çdo ditë, por sugjerohet të jetë e zezë me përqindje