999 rezultate për

shendetshme

Përfitimet shëndetësore që sjell rrushi Nëse mbani një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar mirë, është çelësi i një jete të shëndetshme. Por, shpesh herë
Si ti dalloni vezët e sëmuar Vezët janë një vakt i dashur nga shumë njerëz. Ato konsumohen kryesisht për mëngjes. Pa marrë parasysh se si ju pëlqejnë
Përfitimet që merrni vetëm nga konsumimi i avokados Edhe pse avokado ka hyrë shumë vonë në tregun tonë vendas krahasuar me atë evropian e më gjerë, është shndërruar shumë s
Uthull molle, zgjidhja ideale për të humbur kilogramët e tepërt Uthullës e mollës është një ilaç i fuqishëm natyral për të humbur peshë lehtë, në mënyrë të thjeshtë e të shëndetshme, p
Disa këshilla për veshka të shëndetshme Shumë prej nesh kanë shprehi që mund t’i dëmtojnë veshkat tona. Në vijim ju ofrojmë një listë të gjërave që duhet shmang
Për të pasur veshka të shëndetshme, shmangi këto gjëra Shumë prej nesh kanë shprehi që mund t’i dëmtojnë veshkat tona. Në vijim ju ofrojmë një listë të gjërave që duhet shmang
8 ushqimet më të shëndetshme për stinën e verës Ushqimet janë një faktor kyç që luajnë rol të rëndësishëm në shëndetin tonë, dhe kryesisht në hidratimin e trupit. Duhe
Ecjet në mbrëmje më të shëndetshme sesa të mëngjeseve Një ecje e lehtë në mbrëmje, mund të jetë më e mirë për ju se sa praktikimi i saj në mëngjes, thonë së fundi dy studime
9 ushqime për të shtuar në peshë në mënyrë të shëndetshme Zakonisht njerëzit janë të interesuar më shumë në uljen e peshës se sa në shtimin e saj. Megjithatë, këshilla të të ushq
Lista e ushqimeve që mendojmë se janë të shëndetshme por në fakt jo Etiketat e ushqimeve nuk tregojnë shpesh të vërtetën sesa i shëndetshëm është një produkt. Më poshtë, po iu sjellim një
Rregullat për një marrëdhënie të shëndetshme sipas Eni Koçit dhe Genc Prelvukajt Për shumë gjatë, Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj ishin dy prej personazheve më të komentuar të momentit… fillimisht, për tha
Sekreti i një lëkure të shëndetshme është mjalti Në dietën tonë mjalti është një nga elementët më të mirë për shëndetin, i cili i bën mirë organizmit si nga jashtë ashtu
Historia e burrit që mundi kancerin me një diete të thjeshtë e të shëndetshme Kris Uork ishte vetëm 23-vjeç në vitin 2003, kur u diagnostikua me një tumor në zorrën e trashë. Ai iu nënshtrua një ope
6 veprime të zakonshme, por shumë të pashëndetshme Dushi është një rutinë e të gjithëve, por a keni menduar ndonjëherë se deri më tani e këni bërë dushin gabim? Në fakt po
Të gjithë thonë janë të shëndetshme, por ja pse duhet t’i hamë frutat Frutat i bëjnë mirë jo vetëm trupit, por edhe trurit. Duke qenë një ilaç natyral për zorrët, krijojnë mundësinë e prodhi
Vdiq pas të vjellave dhe dhimbjeve të stomakut, më pas mjekët mësojnë të vërtetën tronditëse Një vajzë vetëm 18 vjeç dhe shumë e shëndetshme është gjetur e e vdekur nga miqtë e saj në kampusin e Universitetit.
Ankoheni se keni ftohtë në Tiranë por shikoni si jetojnë këta njerëz (FOTO LAJM) Jemi në stinën e dimrit dhe ankohemi për temperaturat e ulëta por ka edhe më keq. Në polin e veriut jetojnë njerëz në te
Këto gjëra nuk duhet të bëni në çift për një lidhje të shëndetshme Nëse do të futësh një frymë të re gjatë këtij viti në marrëdhënien në çift, pse nuk përfiton nga disa këshilla të cilat
Nëse doni një lëkurë të shëndetshme, bëni kujdes se çfarë hani Ka me qindra produkte për kujdesin e lëkurës në treg dhe secili prej tyre ofron sekretin e lëkurës perfekte. Por, është
Tirana mirëpret edicionin e dytë të kampionatit “Survivor Games” (FOTO LAJM) Pas suksesit me këndet e lojërave, Bashkia e Tiranës do të nisë projektin e ndërtimit të terreneve sportive në çdo lagje