999 rezultate për

shendetshme

6 zakone të shëndetshme që na i kujtoi karantinimi Vetë-karantinimi, në një mënyrë ose në një tjetër, do të ndikojë padyshim përditshmërinë tonë në kohën kur gjendja të st
5 mënyrat që e bëjnë kafen të shëndetshme, e mbushin me vitamina dhe antioksidantë Shtoni një dozë të shëndetshme të vitaminave, antioksidantëve dhe përfitimeve ushqyese për të rregulluar kafeinën tuaj t
6 zakone të shëndetshme që na i kujtoi karantinimi Vetë-karantinimi, në një mënyrë ose në një tjetër, do të ndikojë padyshim përditshmërinë tonë në kohën kur gjendja të st
6 zakone të shëndetshme që na i kujtoi karantinimi Vetë-karantinimi, në një mënyrë ose në një tjetër, do të ndikojë padyshim përditshmërinë tonë në kohën kur gjendja të st
Pse është më e shëndetshme të flini në dhomë komplet të errët Drita artificiale mund të ndikojë negativisht në shëndetin e të gjithë trupit, dhe hulumtimet kanë treguar se edhe drita
Flet gruaja që testoi e para vaksinën kundër koronavirusit: Jam mirë! Një grua e shëndetshme ishte baza e eksperimentit të vaksinës. Testimi është financuar nga Instituti Kombëtar i Shëndeti
Çaj dafine me kanellë për t’u dobësuar pa u lodhur Ka raste që pavarësisht ushqyerjes së shëndetshme apo aktivitetit fizik, njeriu e ka në dukje të pamundur të humbasë kil
8 ushqime të shëndetshme që përmirësojnë humorin Kur përjetojnë një gjendje të rënduar mendore dhe shpirtërore, nuk janë të paktë njerëzit që drejtohet te ushqimi si një
Shtatzëna me koronovirusin lind foshnjë të shëndetshme Një grua shtatzënë e infektuar me Koronavirus lindi një vajzë të shëndetshme në një spital në Harbin, kryeqytetin e prov
Këto ushqime ngadalësojnë plakjen dhe ju bëjnë të dukeni më të rinj Plakja është një pjesë e jetës dhe nuk mund të shmanget. Gjithsesi, ushqimet që ju konsumoni ndihmojnë që këtë fazë të j
Adele humbi 45 kg dhe kjo ishte arsyeja që e motivoi (FOTO LAJM) Autorja e hitit "Hello" Adele e transformoi fizikun e saj pasi i vuri vetes qëllim ta bëj për hir të djalit të saj shtat
Si të përdorni më pak kripë për një jetë të shëndetshme Kripa është shumë e rëndësishme për trupin. Natriumi në kripë ndihmon në transmetimin e impulseve të nervave dhe kontrak
Sa herë duhet të takoheni me partnerin për të pasur një marrëdhënie të shëndetshme? Jua tregojnë psikologët Ju më në fund keni gjetur dashurinë e jetës dhe mendoni se duhet të kaloni sa më shumë kohë me të. Nuk është një ide
Të tejngopur nga mishi dhe bakllavaja, këto supa ju lehtësojnë stomakun Edhe pse kemi hyrë zyrtarisht në muajin e parë të vitit, e festat i lamë pas, nuk mund të mos ndjejmë atmosferën e këtyr
5 mënyra natyrale për ta nisur shëndetshëm 2020-ën Pas shumë karbohidrateve, kripës, sheqerit apo alkoolit të konsumuar në ditët e festave, vjen një moment mjaft i lodhshë
E konfirmojnë shkencëtarët amerikanë: Agjërimi është dieta më e mirë për një jetë të gjatë Një jetë e gjatë dhe e shëndetshme vështirë se mund të arrihet pa një dietë të shëndetshme e të balancuar mirë. Sidoq
​Testi i ujit që zbulon nëse keni një zemër të shëndetshme apo të sëmurë E tëra çfarë ju duhet të bëni është të mbushni tenxheren me ujë të ftohtë (shtoni pak akull) dhe madhësia e saj duhet të
Pesë shprehje për një jetë të gjatë e të shëndetshme Të gjithë njerëzit duan ta jetojnë një jetë të gjatë, të lumtur e të shëndetshme. Por, një qëllim i tillë mund të arr
Trajtimet kundër stresit nisin nga ushqimi Mënyra se si ushqehesh dhe ushqimet që ha kanë një ndikim shumë të fortë në nivelet e stresit. Studimet e shumta thonë s
Çfarë duhet të hani në dhjetor, më të shëndetshmet e stinës Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e