E FUNDIT/ Interi nuk fal, blindon kreun (VIDEO)
999 rezultate për

shendetit

Priten 20 punësime të reja në Shtëpinë e Shëndetit në Likovë gjatë 2016-ë s Pas marrjes së vendim-pëlqimit për transferimin-zgjerimin nga Stacion Shëndetësor ne Shtëpi Shëndeti për Komunën e Likov
Pijet energjike armiku i shëndetit të dhëmbëve Pijet energjike janë ndër pijet më të dëmshme për shëndetin e dhëmbëve dhe shkatërrojnë zmaltin më shumë se uji mineral
Kartat e shëndetit në vend të librezave shëndetësore Nga 1 janari, librezat shëndetësore do të jenë të pavlefshme, pasi do të zëvendësohen me kartat e shëndetit. Vitin e ard
Ndalohet ish-përgjegjësi i Drejtorisë së Shëndetit Publik për "shpërdorim detyre" Në lidhje me akuzat për "shpërdorim detyre" dhe "korrupsion pasiv", blutë e Korçës kanë ndaluar ish-përgjegjësin e Drejt
Rikthehet Ebola Dy muaj pasi Liberia deklaroi se ishte çliruar nga Ebola, konfirmohen tri raste të reja me sëmundjen vdekjeprurëse në sh
SHËNIM/ Cigaret, qeveria heq dorë nga mbrojtja e shëndetit të qytetarëve Qeveria shqiptare ishte zotuar që të rriste çdo vit akcizën për cigaret në kuadër të rritjes së të ardhurave në arkën e
Check Up, kontrolli periodik në Spitalin Amerikan Shëndeti. Atributi më i vyer. Mënyra e shëndetshme e jetesës, të ushqyerit siç duhet, ushtrimi fizik i lehtë, evitimi i
Çdo i katërti, me probleme të shëndetit mendor! Edhe pse nuk ka statistika të sakta në Shqipëri e Kosovë, duke ju referuar statistikave botërore, një në katër persona j
Popullsia e Kosovës po plaket ​Mesatarja prej 3 fëmijësh të lindur nga një grua në vitin 2003, ka rënë në 1,9 fëmijë, një dekadë më vonë. Kjo s
Ja cili është ndikimi i celularit në shëndetin tonë Celulari është një pajisje teknologjike i cili ka një ndikim të rëndësishëm në shëndetin tonë mendorë. Sipas një studimi
Pranga 3 të punësuarve në Shtëpinë e Shëndetit në Ohër Drejtori i shtëpisë së shëndetit në Ohër së bashku me dy të punësuar të tjerë është arrestuar pas një aksioni të policis
Ja ushqimet mbrojtëse ndaj shëndetit të zemrës Shëndeti i zemrës është një fakt i rëndësishëm për trupin e njeriut në një mënyrë apo një tjetër të gjithë duhet që të p
Kumanovë, rritet numri i të prekurve me hepatit Në Kumanovë është regjistuar rritje e numrit të personave të prekur nga hepatiti (verdhëza). Sipas autoriteteve shëndetë
Beqaj: Adoleshentët kanë vëmendjen e duhur Për ministrin Beqaj, tashmë adoleshentët kanë vëmëndjen e duhur. Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka vënë në dukje d
Mbyllen 3 shkolla në Vlorë, nuk plotësonin kushtet higjeno-sanitare Mesditën e sotme, tre shkolla janë mbyllur në Vlorë pasi nuk plotësonin kushtet higjeno-sanitare. Raportohet se Drej
Shëroni dhimbjen e veshit me hudhra Për të shëruar një sërë sëmundjesh ekzistojnë shume antibiotikë natyral, e një ndër ta është edhe hudhra. Atë mund ta gj
Beqaj: Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, garant i ligjit për shëndetin publik Ministri i Shëndetësisë, z. Ilir Beqaj, i shoqëruar nga Zëvendësministri z. Klodian Rjepaj, mori pjesë sot në takimin e
Dhuratë e papritur për nënën, 31 vjeçari i tregon pasi diplomohet (VIDEO) Një 31 vjeçar, pasi ka mbaruar studimet e tij për katër vite, më pas i ka treguar nënës së tij dhe së motrës. Sipas tij,
Sot Dita Ndërkombëtare Kundër Drogës dhe Trafikut të Paligjshëm Në ditën Ndërkombëtare Kundër Drogës dhe Trafikut të Paligjshëm, ministrja e Arsimit u shpreh sot se korniza e re kurrik
Rrugë te reja në dobi të shëndetit mendor (FOTO-LAJM) Në mjediset pranë QSUT-së u organizua sot ceremonia e përurimit të modelit të ri komunitar të “Shtëpive të Mbështetura”