999 rezultate për

shendetit

Ja sëmundjet që parandalohen tek vajzat dhe gratë vetëm me një kontroll rutinë në Spitalin Amerikan! Një grua, nënë apo një vajzë e shëndetshme, duhet të ketë pjesë të rutinës së saj të kontrolleve të paktën njëherë në 6
Sekreti i shëndetit të mirë fshihet tek lëngu i gjetheve të qershisë Qershitë përherë njohur si një burim i shumë vlerave ushqyese. Në shumë raste qershia përdoret në formën e një çaji bimo
Përfitimet e shëndetit nga lajthitë Konsumoni lajthi sa të mundeni pasi ato kanë shumë dobi në trupin tuaj. Jo vetëm thelbi, por edhe gjethet e trupi i saj
Lulelakra, mbreti i perimeve për kurimin e shëndetit mendor Studimet më të fundit kanë treguar se ushqimet që shumë nga ne blejmë çdo ditë kanë po aq shumë përfitime shëndetësore s
Përfitimet e shëndetit nga lajthitë Thelbi i lajthisë preferohet edhe për organizma të dobësuar Konsumoni lajthi sa të mundeni pasi ato kanë shumë dobi në t
Zjarr aksidental apo i qëllimshëm? Çfarë ndodhi me fabrikën që u shkrumbua në Kashar Qielli i Tiranës dje u vu nën pushtetin e flakëve dhe tymit, pas djegies së fabrikës së riciklimit të mbetjeve “Everest
Ohër, Shtëpia e Shëndetit vazhdon të zhytet në borxhe Shtëpia e Shëndetit në Ohër, për të cilën është premtuar se do ta modernizojnë, vazhdonë të zhytet në borxhe. Përveç mun
Këto veprime që i bëni para gjumit, i bëjnë dëm shëndetit Fjetja është një proces që siguron energji për trupin për ditën e nesërme. Për këtë arsye, rekomandohet që të keni nj
Rama del sërish bllof, kush janë kuksianët e "thjeshtë" që i kërkuan llogari Ditën e sotme pas interpelancës që Rama zhvilloi me "kuksianët", ka reaguar PD. Me anë të një shkrese, PD ka zbardhu
Reagon ISHP, 13 vjeçarja në Fushë – Arrëz nuk vdiq nga fruthi Pas vdekjes së një vajze 13 vjeçareje në Fushë – Arrëz dhe shtrimin në spital të 3 fëmijëve të tjerë të familjes Smajli,
Fruthi pushton Serbinë, shqiptarët e Preshevës pa spital Epidemia e fruthit është përhapur me ritme të shpejta në Serbi, duke prekur edhe zonën e Preshevës, e banuar me shqiptar
Ndihmë! Djali në foto është zhdukur pa gjurmë Personi që shikoni në foto është shpallur i humbur nga familja e tij. Shtetasi në fjalë është Edmond Durmishi 30 vjec
Shqipëria në depresion, 150 vetë vizitohen çdo javë në Tiranë Doktoresha Arjana Rreli prej 30 vjetësh punon si mjeke psikiatre, nga të cilat 8 vjet në Qendrën Komunitare të Shëndetit
Harruan ngrohësen ndezur, digjet Drejtoria e Shëndetit Publik Kati i dytë i Drejtorisë së Shëndetit Publik në Librazhd është përfshirë nga flakët. Nga raportimet e para mësohet se
Rama deklaron LIVE shkarkimin e drejtorit të Shëndetit Publik në Lezhë I ftuar sot në “5 pyetje nga Babaramo” kryeministri Edi Rama dha lajmin se sot është shkarkuar drejtori i Shendetit Pu
E ndaluar! Fjalët që s'mund t'i thotë kurrë Donald Trump Sipas Washington Post, funksionarët e qendrës për kontrollin e sëmundjeve dhe parandalimin, një organizëm i rëndësishëm
Duka dhe dukesha e Kembrixhit "thyejnë" rregullat mbretërore, prekje në publik (FOTO LAJM) Duka dhe dukeshja e Kembrixhit kurrë nuk janë parë duke mbajtur duart në publik duke qenë se e mbajnë shumë private mard
Gjuha si pasqyrë e shëndetit, ja sëmundjet që mund të kuptoni përmes saj Në mjekësinë tradicionale kineze, vëzhgimit të gjuhës i kushtohet kujdes i veçantë dhe, jo rastësisht, në vitet ‘80 u zh
Sa e reflekton fytyra shëndetin tonë? Lëvizjet, shprehjet e fytyrës, mimika etj., janë një pasqyrë e shëndetit tonë dhe gjithashtu ato mund të parashikojnë rr
Lakrat e pagatuara dhe turshi janë miq të vërtetë të shëndetit Edhe lakra e kuqe edhe ajo e gjelbër kanë shumë vitamina C (me zierje humben), kalcium, fosfor, kalium, hekur, bakër, zi