999 rezultate për

shendetit

Gripi bën gërdinë në Maqedoni, sëmuren 200 persona Dyqind e dy raste të sëmurë nga gripi janë regjistruar deri para dhjetë ditësh në Republikën e Maqedonisë, thuhet në rap
Epidemia e fruthit, fillon vaksinimi i jashtëzakonshëm Si pasojë e epidemisë së fruthit në Radishan, Instituti i Shëndetit Publik do të fillojë me vaksinimin e jashtëzakonshëm
Pas basteve, Rama monopolizon pijet energjike? Qeveria pas nismës për të hequr të gjitha pikat e basteve dhe kazinotë në vendet e banuar, ka vendosur të ndërmarrë një
ISHP jep alarmin: 7 kancerët e rrezikshëm që ju shakton alkooli Instituti i Shëndetit Publik ka reagur me anë të një postimi në profilin zyrtarë të Facebook në lidhej me llojet e kance
Gjaku i ri mund të jetë sekreti i shëndetit afatgjatë Pirja e gjakut të të rinjve mund t'ju ndihmojë të jetoni më gjatë dhe të parandaloni sëmundjet që lidhen me moshën, ka z
Sytë pasqyrë e shëndetit, sëmundjet që tregojnë Sytë mund të jenë pasqyrë e shpirtit (sipas një proverbi të vjetër), por janë gjithashtu një pasqyrë e qartë e shëndetit
Kushtet skandaloze të Qendrës Shëndetsore në Drenas Objektet shëndetësore në Kosovë nuk po përmbushin aspak kriteret që mund të ketë një spital apo Shtëpi e Shëndetit, për
Çrregullimet mendore, mjekët japin alarmin: Janë rritur me 20% rastet Një në katër persona në botë vuan nga çrregullime të shëndetit mendor. Në Shqipëri nuk ka statistika të sakta, por mjekë
Salianji nxjerr videon: Drejtori i Shëndetit Publik u kap duke korruptuar policët Deputeti demokrat Ervin Salianji ka denoncuar sot drejtorin e Shëndetit Publik në Kolonjë që sipas tij është kapur në fl
50-vjeçaret që do ju frymëzojnë të ndryshoni jetën tuaj! (FOTO LAJM) Mbajtja e një forme të mirë fizike është jashtëzakonisht e vështirë - sidomos pas një moshe të caktuar. Por kemi gje
Uji me mjaltë, aleat i shëndetit tuaj Mjalti është një nga ushqimet më të shëndetshme në botë. Thuhet se shëndeti vjen nga barku, e nëse është kështu, duhe
Shifra alarmante, rritet numri i shqiptarëve me probleme mendore Gjendja e rënduar ekonomike edhe përmbytjet e shpeshta e kanë bërë Shkodrën një rajon të prekur se tepërmi nga sëmundjet
Shkencëtari me Nobel tregon të mirat e shëndetit nga agjerimi Fituesi i Nobelit, japonezi Joshinori Ohsumi tregon se si pastrohet trupi nga qelizat e panevojshme gjatë Ramazanit.
Përfitimet e shëndetit nga lajthitë mundeni pasi ato kanë shumë dobi në trupin tuaj. Jo vetëm thelbi, por edhe gjethet e trupi i saj mund të kurojnë shëndet
Parandalon infarktin: Kjo pije është burim i shëndetit për krejt organizmin Shtypja e lartë e gjakut paraqet rrezik të drejtpërdrejtë për infarkt dhe pikën në tru, por shkencëtarët zbulojnë se vet
Ja sëmundjet që parandalohen tek vajzat dhe gratë vetëm me një kontroll rutinë në Spitalin Amerikan! Një grua, nënë apo një vajzë e shëndetshme, duhet të ketë pjesë të rutinës së saj të kontrolleve të paktën njëherë në 6
Sekreti i shëndetit të mirë fshihet tek lëngu i gjetheve të qershisë Qershitë përherë njohur si një burim i shumë vlerave ushqyese. Në shumë raste qershia përdoret në formën e një çaji bimo
Përfitimet e shëndetit nga lajthitë Konsumoni lajthi sa të mundeni pasi ato kanë shumë dobi në trupin tuaj. Jo vetëm thelbi, por edhe gjethet e trupi i saj
Lulelakra, mbreti i perimeve për kurimin e shëndetit mendor Studimet më të fundit kanë treguar se ushqimet që shumë nga ne blejmë çdo ditë kanë po aq shumë përfitime shëndetësore s
Përfitimet e shëndetit nga lajthitë Thelbi i lajthisë preferohet edhe për organizma të dobësuar Konsumoni lajthi sa të mundeni pasi ato kanë shumë dobi në t