999 rezultate për

shendetesore

9 problemet shëndetësore që shkakton qendrimi ulur 8 orë çdo ditë! Qëndrimi ulur për orë të tëra është i rrezikshëm për shëndetin dhe mund të çojë në sëmundje të llojeve të ndryshme. Të r
Urani jep një premtim për qytetarët Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, thotë se është duke u angazhuar që sa më parë të funksionalizojë Fondin e Sigurim
Zbulohet sidroma që preku Isa Mustafën 28-vjetori i themelimit të degës së LDK'së në Gjilan u kremtua pa praninë e kreut të kësaj partie, Isa Mustafa. Për shk
Urdhër: Të mos regjistrohen në shkolla dhe kopshte asnjë nga fëmijët e pavaksinuar! Fëmijët të cilët nuk janë vaksinuar, nuk do të regjistrohen në çerdhe, kopshte e shkolla! Ky ka qenë urdhëri i prerë
Mjekët ndalojnë veshjen e shapkave Crocs, ja problemet shëndetësore që mund të keni Kroks, askush nuk tha që janë të bukura, por rehatia e tyre as nuk diskutohet! Me më shumë se 300 milion shapka të shitu
Bananet largojnë disa probleme shëndetësore Përveç se kanë shije të këndshmem, bananet përmbajnë shumë cilësi mjekuese dhe zbusin simptomat e shuamë sëmundjeve. Jan
Një fond zviceran prej 75,000€ rehabiliton qendrën shëndetësore në Libofshë Për rreth 10,000 banorë të zonës së Libofshës shërbimet shëndetësore marrin përmirësim të dukshëm: përmes një projekti t
Urani shtyn më tej, pas dy vitesh siguracionet shëndetsore Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili gjatë vizitës zyrtare në Zagreb është pritur sot nga homologu i tij kroat Milan Ku
Më në fund një lajm i mirë, gripi po largohet Intensiteti i virusit të gripit në Shqipëri ka nisur të bjerë. Specialiste të Institutit të Shëndetit Publik thonë se ka
Lady Gaga në gjendje të rëndë shëndetësore anulon 10 koncerte nga turneu muzikor Muaj më parë këngëtarja e famshme ka anuluar një sërë koncertesh nga turneu i saj “Joanne” por pas një periudhe të shkur
Ajri i ndotur mbush QKUK-në me pacientë Shkalla e lartë e ndotjes së ajrit ka ndikuar në rritjen e numrit të pacientëve që kërkojnë ndihmë mjekësore në instituc
Alarm në Shqipëri, brenda javës 14 mijë të sëmurë nga gripi Kanë mbetur vetëm pak ditë nga mbyllja e muajit Janar, ndërkohë gripi dhe virozat po arrijnë kulmin. Instituti i Shën
VMRO: Çavkov është në gjendje të rëndë shëndetësore VMRO-DPMNE sot ka reaguar duke thënë se Mitko Çavkov ka probleme shëndetsore në burg, nga partia thonë se zemra e tij po
Gjithë ditën në lokale e piceri, mjeku i ri merr në qafë pacientët Fiks Fare ka denoncuar mbrëmjen e së hënës sesi një mjek i Qendrës Shëndetësore në Orikum, gjatë orarit zyrtar të punës,
Rama deklaron LIVE shkarkimin e drejtorit të Shëndetit Publik në Lezhë I ftuar sot në “5 pyetje nga Babaramo” kryeministri Edi Rama dha lajmin se sot është shkarkuar drejtori i Shendetit Pu
Tre zakone që zgjasin jetën tuaj për 7 vjet Studimi i ri ka të bëjë me një mënyrë jetese të shëndetshme. Për herë të parë, shkencëtarët kanë lidhur tri gjëra – mos
Mjekët në Kosovë kërkojnë të paguhen sa gjyqtarët e prokurorët Një grup punues është duke draftuar ndryshimet në Ligjin e Pagave ku pritet të bëhet kategorizimi i pagave për punëtorët
Politikanët e poshtërojnë sistemin shtetëror të shëndetsisë Besimi në institucionet publike shëndetësore në Kosovë mbetet jashtëzakonisht i vogël. Jo vetëm qytetarët, por edhe vetë
Nxitoni të aplikoni! Vende të reja pune për infermier dhe teknik imazherie Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale shpalli sot afatet e aplikimit për pozicionet e punës infermier, fizioter
Besnik Berisha flet për gjendjen e Mustafës: Gëzon shëndet të plotë Besnik Berisha, ish-këshilltari i Isa Mustafës, sa i pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ishte kryeministër i vendit,