999 rezultate për

shendetesore

Ajri, sërish i ndotur në Prishtinë Ajri nuk arrin të pastrohet pavarësisht reshjeve të borës së fundmi në kryeqytet. Niveli i ndotjes së ajrit vazhdon t
Gjatë gjithë natës para Kryeministrisë, studenti shfaq probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Revolta e studentëve nuk është ndalur që prej 8 ditësh. Mbrëmjen e djeshme një grup studentësh kanë zgjdhur të prote
Lakra ndihmon kundër problemeve të shumta shëndetësore Lakra ka pothuajse 40 kalori për 100 gram, por përmban sasi të konsiderueshme të fosforit, kalciumit, kaliumit dhe squfu
S'ka sigurime shëndetësore deri në fund të 2019 Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë se sigurimet shëndetësore në vend do të bëhen në fund të vitit 2019, i c
Sëmuret në gjykatë i akuzuari për ngjarjet e prillit Sot, në seancën gjyqësore për ngjarjet e “27 prillit”, të akuzuarit Munir Pepiq iu përkeqësua gjendja shëndetësore dhe p
Tërmete, zjarre dhe përmbytje, rreziqet e mëdha që sfidojnë njerëzimin (FOTO LAJM) Rritja e nxehtësisë dhe moti i egër nga ndryshimet klimatike janë “kërcënimi më i madh shëndetësor i shekullit 21”, thon
Sarri shprehet i shqetësuar për gjendjen shëndetësore të Hazardit Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, është shprehur i shqetësuar për gjendjen shëndetësore të yllit belg të skuadrës së
Mbajeni të shtypur për disa sekonda këtë pikë në dorë nëse i keni këto probleme shëndetësore Stresi është karakteristikë e pashmangshme e jetës. Askujt nuk i pëlqen dhe çdo njeri, po të mundte, me prekjen e një bu
Macja e tërbuar merr një jetë në Britani Një anglez ka ndërruar jetë, pasi u sëmur nga tërbimi. Ai ndodhej për pushime në Marok, ku u kafshua nga një mace dhe u
Sëmuret një ministër i qeverisë Haradinaj Ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, i është përkeqësuar gjendja shëndetësore dhe si pasojë ka ndë
Përkeqësohet gjendja shëndetsore e Selimit Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) sot e ka vizituar qendrën korrektuese në Dubravë. Në
Spalletti zbulon gjendjen shëndetësore të Nainggolan Trajneri i skuadrës së Interit, Luçiano Spalleti ka theksuar se Nainggolan do të vazhdojë të stërvitet normalisht me sku
Reperi i njohur shqiptar në gjendje të rënduar shëndetësore (FOTO LAJM) Ai është shtrirë në spital dhe nuk ka treguar ndonjë detaj për sëmundjen. Cozman duket se ka probleme me shëndetin.
Personat me aftësi të kufizuar vuajnë për trajtime shëndetsore Personat me aftësi të kufizuara në Kosovë nuk i marrin të gjitha shërbimet e nevojshme shëndetësore për trajtimin e tyre
Probleme shëndetësore, Mavraj shtyn debutimin në kampionat Mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen e nesërme ndaj Asteras Tripoli që skuadra e
Kujdes! Era e keqe e gojës paralajmëron për probleme shëndetësore Duke filluar nga diabeti deri tek problemet me veshkat dhe mëlçinë, ja cilat janë disa nga problemet shëndetësore që kan
Lakra ndihmon kundër problemeve të shumta shëndetësore Lakra ka pothuajse 40 kalori për 100 gram, por përmban sasi të konsiderueshme të fosforit, kalciumit, kaliumit dhe squfu
Këngëtari i famshëm braktis muzikën për shkak të gjendjes shëndetësore Këngëtari i njohur i hiteve "Liberta", "Felicita", "Sempre sempre" etj, Al Bano Carrisi, ka dhënë për të gjithë fansat l
Ndihej e pafuqishme për të luajtur me vajzën, gruaja bën transformimin e pabesueshëm Ka shumë arsye të ndryshme pse njerëzit duan të humbin peshë. Disa prej tyre e bëjnë këtë në lidhje me kushtet shënd
Sytë pasqyrë e shëndetit, sëmundjet që tregojnë Sytë mund të jenë pasqyrë e shpirtit (sipas një proverbi të vjetër), por janë gjithashtu një pasqyrë e qartë e shëndetit