999 rezultate për

shendetesore

Në shtator hapen vende pune për specializantët maqedonas Ministria e Shëndetësisë në shtator do të publikojë shpallje publike për të gjithë specializimet shtetërore të cilat jan
Dëme të mëdha, kondicioneri po ju shkakton shumë probleme shëndetësore Shpëtimi i një vere të nxehtë është kondicioneri! Por në të vërtetë, ajri i kodicionuar ka edhe pasoja negative për shën
Kushtet skandaloze të Qendrës Shëndetsore në Drenas Objektet shëndetësore në Kosovë nuk po përmbushin aspak kriteret që mund të ketë një spital apo Shtëpi e Shëndetit, për
Përfitimet shëndetësore nga buka e misrit Misri vazhdon të jetë numër një për të mbajtur konstant nivelin e kolesterolit në gjak, pasi ul ndjeshëm nivelin e yndyr
Zbulohet shkaku që çoi me urgjencë në spital “Fenomenin” Ronaldo Kampioni i botës me Brazilin, Luis Nazario Da Lima (Ronaldo) ka njoftuar fansat e tij të shqetësuar se do të dalë brenda
Ktheheshin në Shqipëri për tu martuar, aksidentohet çifti Një aksident ka ndodhur në autostradën Levan – Tepelenë në vendin e quajtur Selishtë, ku një makinë ka dalë nga rruga du
Mbrohuni nga nxehtësia me këto këshilla praktike I nxehti i verës vjen edhe me një sërë vështirësish dhe problematikash shëndetësore kryesisht për grupet e popullatës më
Ky është antibiotiku më i fuqishëm në botë që i bën ballë dhe infeksionit më të tmerrshëm Shafrani i Indisë është një erëz jashtëzakonisht popullore dhe është përdorur kryesisht në mjekësinë kineze dhe indiane
Stabilizohet gjendja shëndetësore e foshnjes që u soll e rrahur në spital Gjendja shëndetësore e foshnjes 14-muajshe, e cila para dy ditëve nga nëna e saj u soll në Qendrën për Urgjencë me lëndi
I nxehti përvëlon Kanadanë, shkon në 54 numri i viktimave Një valë i nxehti ka goditur provincën kanadeze të Quebec, duke shkaktuar gjatë javës së fundit vdekjen e 54 personave,
Mjekët po arratisen në Gjermani, qeveria nuk ka asnjë strategji për t'i mbajtur Sistemi shëndetësor në Kosovë vazhdon të ballafaqohet me probleme të mëdha. Një nga problemet shqetësuese është edhe ai
Ndërron jetë burri nga Malisheva që u gjet i humbur në pyll Kishte kaluar disa ditë jashtë shtëpisë së tij. E gjithë familja Berisha ishte vënë në kërkim të 57-vjeçarit, Muharrem B
Pësoi ishemi cerebrale, si është sot gjendja e Paulin Sterkajt Kryeministri Edi Rama njoftoi ditën e djeshme se deputeti i Partisë Socialiste, Paulin Sterkaj, ndodhet në gjendje të vë
Rama u lut për shëndetin e Paulinit, zbulohet çfarë ndodhi sot me deputetin e PS Ditën e sotme kryeministri Edi Rama zbuloi se deputeti i PS-së Paulin Sterkaj është në gjendje të rëndë shëndetësore.
Deputeti i PS, në gjendje të rëndë shëndetësore Deputeti i PS Paulin Sterkaj është në gjendje të rëndë shëndetësore. Këtë lajm jo të mirë e ka dhënë vetë kryeminis
6 përfitimet shëndetësore të ujit të ngrohtë esëll në mëngjes Sapo zgjohemi në mëngjes, veprimi i parë që duhet të bëjmë është të pimë një gotë ujë, e nëse është i ngrohtë edhe më mi
Panik në Belsh, gardisti bie nga lartësia pas fjalës së Ramës Kryeministri Edi Rama ditën e sotme është pritur me protesta si në hyrje të Elbasanit, ashtu edhe në Belsh. Por përv
I ra me grusht koleges, infermierja në Berat përfundon në polici Një sherr ka ndodhur mes inferemieresh në qendrën shëndetësore të fshatit Proptisht në Berat. Policia bën me dije se
Trondit Albano Bogdo: Për arsye shëndetësore nuk do të jem më kurrë aktor! (VIDEO) Aktori i humorit Albano Bogdo ka hequr dorë nga aktrimi. Ky lajm që ka shokuar fansat e tij, është dhënë vete prej a
I humbi fëmija, gruaja përlot me fjalët për bashkëshortin Personazhi i radhës në programin “Dua të të bëj të lumtur” mbrëmjen e sotme ishte Ertisa, një nënë që kishte humbur djal