999 rezultate për

shendetesore

Italia në alarm, vetëm sot u shënuan mbi 15 mijë raste të reja me COVID-19 Edhe ditën e sotme në Itali janë shënuar një numër i lartë infektimesh me COVID-19. Autoritetet shëndetësore kanë dek
Tre probleme shëndetësore që flokët po mundohen t'ju tregojnë Gjendja e mirë ose e keqe e flokëve është se mund të na japë disa të dhëna për shëndetin tonë. Për shembull, rënia e
"Do fusim edhe fëmijët në grevë", përkeqësohet gjendja shëndetësore e grave naftëtare Dita e sotme shënon ditën e 6-të të grevës së urisë për gratë naftëtare. Kryeministri Rama i ka ftuar punëtoret e naf
Flini më shumë se 10 orë ne ditë? Mund të keni probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Nëse keni vënë re se keni nevojë për më shumë se 10 orë gjumë që të ndiheni të relaksuar, mund të jetë shenjë se vuani n
El Clasico luhet me tifozë? Më datë 24 tetor, duke nisur nga ora 16:00 luhet “El Clasico” e parë e këtij sezoni në “Camp Nou”. Barcelona si pritë
Vetëm pak orë që hynë në grevë, dërgohen në spital dy naftëtare Dy prej grave naftëtare që janë futur në grevë urie janë marrë nga stafi mjekësor i spitalit të Ballshit pasi kanë pasur
Çfarë ndodhi?! Ana shpërthen në lot në takimin me Fatjonin Ky takim, ndryshe nga se u mendua, ishte më së shumti një takim sqarues e jo romantik, pasi dyshja kishte disa hatërmbet
Ronaldo i infektuar me koronavirus, Chiellini tregon për gjendjen shëndetësore Mbrojtësi i Juventusit dhe Italisë, Giorgio Chiellini, ka thënë se Cristiano Ronaldo edhe pse është infektuar me koronav
I përgjumur në intervistë, Tyson:Jam si luani, e kam të vështirë të zgjohem! Kur ka mbetur pak më shumë se një muaj nga kthimi i Mike Tyson në ring (më 28 nëntor, kundër Roy Jones), kanë nisur spek
Rëndohet greva e urisë së naftëtarëve, shtrohet në spital pas dy goditjeve në zemër Sokol Dautaj Kreu i sindikatës së naftëtarëve Sokol Dautaj i cili ka pësuar dy goditje në zemër është dërguar mbrëmë në spitalin e Ma
Mjekja pediatre infektohet nga Covid-19, në izolim edhe 3 infermiere Një mjeke pediatre në Qendrën Shëndetësore Sarandë ka rezultuar pozitive me Covid-19. Ende është e paqarte se si është i
Doktorët, në Britani të Madhe, me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kost
Ivanka nxjerr foton e të atit, si duket Trump pas infektimit me Covid-19 (FOTO LAJM) Ivanka Trump ka publikuar një foto të presidentit amerikan Donald Trump, i cili edhe pse i infektuar me Covid, shfaqet n
Juventus - Napoli mbetet në pikëpyetje, skuadra e Gattusos nuk udhëton as sot drejt Torinos Juventus-Napoli është shndërruar në një çështje shtetërore në Itali, me napolitanët nuk kanë udhëtuar drejt Torinos për
Policët e Kosovës 20 vjet pa sigurime shëndetësore, 21 prej tyre humbën jetën në detyrë Që nga themelimi i Policisë së Kosovës, 20 vjet më parë, deri më tani, 21 pjesëtarë të saj kanë humbur jetën në vendin e
Dita e pestë në grevë, naftëtari përfundon me urgjencë në spital Naftëtarët e Ballshit kanë hyrë sot në ditën e pestë të grevës së urisë, teksa gjendja shëndetësore e njërit prej tyre ë
Dita e tretë e grevës, 10 naftëtarë shfaqin problemet e para shëndetësore Dita e sotme shënon ditën e tretë të grevës për naftëtarët e Ballshit. Këta të fundit mësohet se kanë shfaqur shenjat
U infektua gjithë stafi, mbyllet qendra shëndetësore në Elbasan ISHP ka vendosur të mbyllë një qendër shëndetësore në Elbasan për shkak se stafi mjekësor rezulton i infektuar me korona
Përfundoi në spital, Nora Istrefi tregon gjendjen shëndetësore të së ëmës (FOTO LAJM) Si rrallëherë, këngëtarja e njohur kosovare, Nora Istrefi ka zbuluar një moment delikat nga jeta e saj private pasi mama
Flini më shumë se 10 orë ne ditë? Mund të keni probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Nëse keni vënë re se keni nevojë për më shumë se 10 orë gjumë që të ndiheni të relaksuar, mund të jetë shenjë se vuani n