999 rezultate për

shendetesore

A i dini dëmet shëndetësore që sjell mbajtja e korsesë për belin Korset kanë ekzistuar për shumë shekuj, dhe ato janë veshur nga gratë dhe burrat. Edhe në ditët e sotme përdoret korseja
Gjermania ndalon maskat prej cope: Nuk mbrojnë! Autoritetet shëndetësore në Francë dhe në Gjermani kanë këshilluar popullatën që të përdorë vetëm maska ??kirurgjikale,
Bie nga tarraca 50 vjeçari, dërgohet në gjendje të rëndë në spital Ditën e djeshme në urgjencën e spitalit rajonal Durrës ka shkuar i lënduar shtetasi A. M., 50 vjeç, banues në Durrës.
10 banorë nga Shupenza në spital, mjekët tregojnë dyshimet e para Gjatë ditës së sotme mbi 10 persona janë paraqitur në qendrën shëndetësore Shupenzë në Bulqizë me diarre dhe të vjella.
5 probleme shëndetësore që ju pengojnë rënien nga pesha Njerëzit jo gjithmonë shtojnë peshë vetëm nga ngrënia e ëmbëlsirave, ushqimeve të shpejta dhe mungesa e aktivitetit fizi
Moment i vështirë për Sepp Blatter, ish-kreu i FIFA-s në gjendje të rëndë Moment i vështirë për Sepp Blatter. Ish-presidenti i FIFA-s (1998-2015) ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe ësh
Lëngu i jetës, përfitimet shëndetësore që sjell konsumimi i lëngut të panxharit Sipas dr Simran Saini, nitricionist në Dehli, kombinimi i lëngut të panxharit me karrotë dhe mollë është një ndër “kurat
Nëse po bëni plane për të udhëtuar vitin tjetër, do t'ju duhet pasaporta e vaksinës Tani që vaksinat për Covid-19 po përhapen në shumë vende të botës, njerëzit kanë nisur të ëndërrojnë dhe planifikojnë pë
Manastirliu: Po bëhemi gati për të tjera masa shtrënguese ndaj COVID-19 Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu paralajmëroi sot masa të reja për vendin në fundvit me qëllim parandalimin e
I infektuar me Covid-19, Genc Prelvukaj jep lajmin e rëndësishëm për ndjekësit (FOTO LAJM) Pak ditë më parë, reperi i njohur Genc Prelvukaj njoftoi ndjekësit në rrjete sociale se ishte infektuar me Covid-19.
U pa në spital pas infektimit me Covid-19, Genc Prelvukaj tregon gjendjen e tij (FOTO LAJM) Pak ditë më parë, reperi i njohur Genc Prelvukaj njoftoi ndjekësit në rrjete sociale se ishte infektuar me Covid-19.
Flini më shumë se 10 orë ne ditë? Mund të keni probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Nëse keni vënë re se keni nevojë për më shumë se 10 orë gjumë që të ndiheni të relaksuar, mund të jetë shenjë se vuani n
Manastirliu për vaksinën: Presim të vijë sa më shpejt Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një vizitë në Durrës u shpreh sot se pret që vaksina anti-covid të vijë s
Zbuloni dobitë shëndetësore që gjenden në një filxhan me çaj kamomili dhe dafine Çajrat janë të shkëlqyera për përkujdesjen shëndetësore. Përveçse kanë një shije të mirë, çajrat e përgatitur në shtëpi
Dilte në pension për tri ditë, koronavirusi i merr jetën infermieres Infermierja Vjollca Berisha, e cila ishte e infektuar me koronavirus ka humbur jetën. Laljmin e ka dhënë spitali i Pë
Putin dyshohet se është në gjendje të rëndë shëndetësore, pritet të jep dorëheqje Për javë të tëra në Moskë po qarkullojnë zëra se presidenti rus, Vladimir Putin, është në gjendje të rëndë shëndetësore.
Dalin pagat shtesë, Hoti i quan heronj punonjësit shëndetësorë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se sot janë ekzekutuar pagesat shtesë për stafin shëndetësor.
Përveç vlerave shëndetësore, janë disa arsye të tjera pse duhet të blini më shumë çajra Ndërsa temperaturat bëhen më të ftohta, në vend të kafeve me akull tani konsumojmë çajrat e ngrohtë. Pijet e ngrohta sje
Hoti: Nuk jemi para kolapsit, jemi në gjendje emergjente shëndetësore Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka thënë se vendi nuk është para kolaps
Italia e gjunjëzuar përballë COVID-19: 541 viktima në 24 orë Situata e koronavirusit në Itali vijon të jetë shqetësuese. Gjatë 24 orëve Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 541 v