999 rezultate për

shendetesise

DETAJET/ Ministria e Shendetësisë: Makolli nuk kishte bakterie Ministria e Shëndetësisë e përjashton mundësinë e prezencës së vezëve-cisteve të parazitëve në feces, siç ishte përfolur
Ministria e Shëndetësisë: Ja në çfarë gjendje erdhi Makolli ​Ministria e Shëndetësisë së Kosovës, me anë të një njoftimi për medie, ka thënë se Naser Makolli, dëshmitari i As
Rama zgjedh ish-administratorin e një televizioni në krye të QSUT-së Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur se kush do të jetë në krye të të QSUT-në në muajt në vijim. Pas dorëheqjes së Ogert
Zbulohen pamje kur ministrja e Shëndetësisë i bënte dhurata Edi Ramës (FOTO LAJM) Ogerta Manastirliu më 13 mars, gjatë një aktiviteti të organizuar në Fakultetin e Stomatologjisë ka përjetuar një nga mo
Rama hap "thesin" për mjekët: Shpërblime të majme për ata që lenë qytetin duke shkuar në fshat Rama mori pjesë në një aktivitet të QSUT-së së drejtuar nga Ogerta Manastirliu, ministrja e re e Shëndetësisë fill pas s
Rama prezanton projektet në QSUT: Ndryshimet rrënjësore falë ministres së re Kryeministri Edi Rama ka prezantuar ditën e sotme projektet e reja për QSUT në një aktivitet të Fakultetit të Stomatolog
Beqaj: Referimi Elektronik, një tjetër hap drejt digjitalizimit të shëndetësisë Pas vënies në zbatim të Recetës Elektronike dhe Nënshkrimit Elektronik, Referimi Elektronik është hapi i radhës i Minist
Protesta e opozitës, reagon Beqaj: Absurde, përpjekje për bllokimin e Vettingut Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka reaguar mbi protestën e opozitës e cila ditën e sotme po mbyll ditën e 9 të prote
Kryebashkiaku i PDIU-së shpërthen ndaj ministrit Ilir Beqaj: Shëndetësia në mjerim! Kritikat ndaj ministrisë së Shëndetësisë nuk kanë mbarim, pas denoncimit public për gjendjen e autoambulancave në Tiranë
Beqaj: Nënshkrimi elektronik, lehtësim për mjekët dhe pacientët Nënshkrimi elektronik është një tjetër hap tejet i rëndësishëm drejt Shëndetësisë Elektronike. Prezantimi i tij u bë kët
Shkarkimi i Ylli Manjanit/ Monika Kryemadhi votoi kundër, po Meta? Ditën e sotme parlamenti ka miratuar zyrtarisht shkarkimin e Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë, si dhe e
Mbrojtja e të Dhënave personale të pacientëve, trajnim tre-ditor në MSH Në Ministrinë e Shëndetësisë, do të zhvillohen përgjatë tre ditëve, 31 Janar-1 Shkurt, disa takime në kuadrin e programi
INTERVISTA/ Vasili flet hapur për Saimir Tahirin dhe kritikat për shëndetësinë falas UPDATE - Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka shpjeguar deklaratën e Luan Ramës bërë dy ditë më parë ku
Bilanc negativ, shkon në katër numri i të vdekurve nga gripi Shkon në katër numri i të vdekurve në vendin tonë si pasojë e virusit të gripit. Ministria e Shëndetësisë informon s
Zyrtare/ Ministri Ilir Beqaj: Ja kur do të filloj shkolla Sot në portale të ndryshme ka qarkulluar lajmi se Ministria e Shëndetësisë ka shtyrë për të tretën herë datën për fillim
Virusi i gripit/ A do të shtyhet mbyllja e shkollave dhe kopshteve? Virusi i gripit në Shqipëri ende vijon të rritet, për këtë arsye Ministria e Shëndetësisë do të shtyjë edhe një javë tje
Gripi,10 persona në gjendje të rëndë, ritmi i përhapjes së virusit po bie Burime brenda Ministrisë së Shëndetësisë bëjnë të ditur se vazhdon tendenca rritëse e përhapjes së epidemisë së gripit n
DETAJET/ Ministria e Shëndetësisë: Ja si paraqitet situata nga gripi Ministria e Shëndetësisë, përmes një deklarate për mediat bën me dije se dy persona kane ndërruar jetë nga gripi. Dy per
16 mijë raste në javë paraqiten në urgjenca për gripin Ministria e Shëndetësisë tashmë ka dhënë alarmin se gripi ka intensitet shumë të lartë dhe ka kaluar pragun e epidemisë,
Epidemia e gripit, Beqaj paralajmëron më të keqen: Spitalet, në gatishmëri Tashmë u konfirmua se mbi 16 mije raste në jave janë prekur nga gripi e ku në qëndrat shëndetësore të Tiranës janë rreth