999 rezultate për

shendetesise

Bekim Tateshi kandidat për postin e ministrit të Shëndetësisë? Arben Taravari, jozyrtarisht, do të largohet nga kabineti ministror këto ditë dhe do të bëjë fushatë për të marrë kreun
Taravari: Nëse nuk fitoj në Gostivar, tërhiqem nga politika Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari në një prononcim për NOVA pohoi se Aleanca për Shqiptarët e kishte urgjente të pr
Taravari: Ndjej detyrim, por edhe përgjegjësi për t’ju drejtuar për betejën më të rëndësishme Ministri i shëndetësisë, Arben Taravari përmes një statusi në Facebook ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me vdekj
Tabelat në tre gjuhë, heqje e vëmendjes së publikut nga vdekjet e foshnjave Sipas VMRO-DPMNE-së vendosja e tabelave në tre gjuhë në Qendrën Klinike “Nënë Tereza” është një tentim i ministrit aktua
Vendosen 25 tabela në gjuhën shqipe në Qendrën Klinike në Shkup (FOTO) Njëzet e pesë tabela në gjuhën maqedonase, shqipe dhe në anglisht janë vendosur para institucioneve shëndetësore publike
Familjarët kërkojnë përgjegjësi për vdekjen e foshnjave të porsalindura Në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Shkup, si pasojë e mungesës së ikubatorëve, kanë vdekur tri
Helmohen 12 persona në një Fast Food në Shkup 12 persona me simptoma të helmimi nga ushqimi janë dërguar në spitalet e Shkupit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.
117 të vdekur nga kolera në Republikën e Congos Në Republikën Demokratike të Kongos nga epidemia e kolerës e cila u shfaq muajin e kaluar humbën jetën së paku 117 perso
Emërime të reja nga Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë njofton se janë emëruar drejtorë të rinj në disa institucione shëndetësore publike, konkretisht
Si duket fshati i “infektuar” i Gostivarit ku vdiqën dy persona Pavarësisht se ishte paralajmëruar që më së voni deri sot do të dihet se si ka ndodhur infektimi masiv i banorëve të fsh
Taravari në SHBA, qeveria ndërron drejtorët në spitale! Mospërfillje, apo koordinim nga distanca? Gjithsej 33 institucione shëndetësore sot do të fitojnë drejtor të rinj. Ndryshimet kadrovike do të vazhdojnë deri n
Infektimi në Simnicë merr konotacion politik Gjendja e shtatë personave të hospitalizuar në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup vazhdon të jetë stabile dhe nën
Taravari jep detaje rreth rastit të vdekjes së dy personave në Gostivar Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, përmes një videoje të postuar në llogarinë e tij në Facebook ka njoftuar se Min
Ministri Taravari: Situata është nën kontroll, nuk ka vend për panik VMRO-DPMNE-ja e Nikolla Gruevskit ka reaguar për vdekjen e babait dhe të birit nga Gostivari për të cilën të mërkurën ka
Ministria e Shëndetësisë hedh poshtë pretendimet se uji në Kosovë është kancerogjen Gazeta italiane ‘Il fatto quotidiano’ gjatë ditës së djeshme ka botuar një tekst në të cilin ajo shkruan se uji i pijshë
Taravari: Nëse nuk bëhet ligji për gjuhën shqipe për 100 ditë, dalim nga qeveria! (VIDEO) Sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH-së dhe ministër i Shëndetësisë i Republikës së Maqedonisë, Arben Taravari i ftuar në
Fushata, ministria e Shëndetësisë shkarkon dy drejtorë spitalesh Dy drejtorë spitalesh dhe një kryeinfermier janë pezulluar nga puna pasi akuzohen se kanë marrë pjesë në fushatë. Me
Taravari anulon vendimin e ministrit të VMRO-së për rritjen e çmimeve të ilaçeve Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari ka anuluar vendimin për rritjen e çmimeve të medikamenteve. Sipas këtij vendim
Taravari i përgjigjet VMRO-së: Askush nuk mund të më zmbrapsë nga misioni im! Pas deklaratës së VMRO-DPMNE-së e cila i kërkonte ministrit të Shëndetësisë, Arben Taravari, të ecte me këmbë në tokë, k
Bojkotoi Ivanovin, VMRO e quan Taravarin nacionalist të tërbuar VMRO-DPMNE i ka bërë thirrje ministrit të shëndetësisë Arben Taravarit, të mos hidhet shumë, të biejë në tokë, dhe të