999 rezultate për

shendetesise

Dhuna e Izraelit ndaj protestuesëve nëpërmjet fotografive (FOTO LAJM) Tetëmbëdhjetë protestues palestinezë janë vrarë nga zjarri izraelit gjatë demonstratave përpara përurimit të ambasadës s
Ministri jep lajmin e mirë për specialistët privatë Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot deklaroi se specialistët privat, të regjistruar në konkursin e janarit të vit
Sëmundja që kërcënon botën, rikthehet Ebola Dy raste të Ebolës janë konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë së Kongos. Këto raste vijnë pas gati 10 muajsh pas p
Maqedonia i ka dyert e hapura për kosovarët Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, u takua sot në Shkup me homologun e tij maqedonas, Venko Filipche. Gjatë takim
Vaksinimi i detyrueshëm has në vështirësi Ministria e Shëndetësisë nuk do të kërkojë nga Ministria e Arsimit që vaksinimi të jetë kusht për regjistrimin e fëmijëv
Haradinaj: S'ka zgjidhje magjike për shëndetësinë Është përgjegjësi e secilit prej nesh që t’i krijojmë zgjidhjet në vendin tonë, në mënyrë që të trajtohemi si duhet në v
OBSH kërkon qasje në Duma të Sirisë Organizata Botërore e Shëndetësisë kërkoi "qasje të papenguar" në Duma të Sirisë, për të verifikuar raportet e partnerëv
Sëmundjet diagnostikohen me aparatura të prodhuara para 30 vjetëve Sëmundjet në Kosovë diagnostifikohen me aparatura të cilat është dashur të dilnin jashtë funksionimit 23 vjet më parë. D
Padi penale ndaj ish-ministrit Todorov Drejtoria e policisë financiare deri te Prokuroria publike ka ngritur kallëzim kundër ish ministrit të Shëndetësisë Niko
Nga 1 prilli çmimet e ilaçeve pësojnë rënie Rreth 500 barna do të kenë ulje të çmimeve me shumicë dhe pakicë. Ulje më të madhe do të ketë për barnat Tegretol, ilaç
Alarmuese, Turbekulozi po bën gërdinë në Kosovë Megjithëse ka pasur avancim dhe ulje të të sëmurëve nga tuberkulozi, në Kosovë ende numri që marrin këtë sëmundje është
MSH reziston ta zbatojë urdhëresën e OSHP-së, rrezikon të gjobitet Vetëm një rrugë ligjore ka përpara Ministria e Shëndetësisë në lidhje me një urdhëresë të lëshuar nga Organi Shqyrtues i
QKUK-ja në gjendje të rëndë, ministri i PDK-së Uran Ismaili nuk duket gjëkundi Pacientët e QKUK-së po detyrohen t’i blejnë vetë gjilpërat dhe penjtë kirurgjikë e madje edhe mantelet sterile të mjekëv
Rrogat e specialistëve nën mëshirën e ministrit Uran, muaj të tërë pa i marrë Ministria e Shëndetësisë, e cila drejtohet nga ministri Uran Ismaili, nuk ua ka paguar pagat që nga muaji dhjetor i viti
VMRO-DPMNE ngre akuza ndaj ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sot ka lëshuar akuza në drejtim të ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe, duk
Ministri Filipçe, asnjë post kryesor për shqiptarët Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe nuk pëlqen që të marrin poste shqiptarët. Kjo dëshmohet qartë se plot 4 muaj
Hoxha: Ministri Schneider konfirmon përkrahjen e fuqishme nga Luksemburgu Pas takimit, me Ministrin Schneider, u zhvillua takimi bilateral, ku u diskutuan detajet e Marrëveshjes bilaterale ̴
Fruthi kthehet në epidemi, 70% e të prekurve janë nën 1 vjeç Shqipëria është zyrtarisht në epidemi fruthi, kete ka deklaruar mbremjen e se martes Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira R
Një fond zviceran prej 75,000€ rehabiliton qendrën shëndetësore në Libofshë Për rreth 10,000 banorë të zonës së Libofshës shërbimet shëndetësore marrin përmirësim të dukshëm: përmes një projekti t
Spitalet pa barna, ministri s'ka iniciuar asnjë procedurë tenderuese Së paku edhe dy muaj spitalet publike në Kosovë do të mbesin pa shumë barna, të cilat obligohet që t’ua blejë Ministria