999 rezultate për

shendetesise

Nga 1 prilli çmimet e ilaçeve pësojnë rënie Rreth 500 barna do të kenë ulje të çmimeve me shumicë dhe pakicë. Ulje më të madhe do të ketë për barnat Tegretol, ilaç
Alarmuese, Turbekulozi po bën gërdinë në Kosovë Megjithëse ka pasur avancim dhe ulje të të sëmurëve nga tuberkulozi, në Kosovë ende numri që marrin këtë sëmundje është
MSH reziston ta zbatojë urdhëresën e OSHP-së, rrezikon të gjobitet Vetëm një rrugë ligjore ka përpara Ministria e Shëndetësisë në lidhje me një urdhëresë të lëshuar nga Organi Shqyrtues i
QKUK-ja në gjendje të rëndë, ministri i PDK-së Uran Ismaili nuk duket gjëkundi Pacientët e QKUK-së po detyrohen t’i blejnë vetë gjilpërat dhe penjtë kirurgjikë e madje edhe mantelet sterile të mjekëv
Rrogat e specialistëve nën mëshirën e ministrit Uran, muaj të tërë pa i marrë Ministria e Shëndetësisë, e cila drejtohet nga ministri Uran Ismaili, nuk ua ka paguar pagat që nga muaji dhjetor i viti
VMRO-DPMNE ngre akuza ndaj ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sot ka lëshuar akuza në drejtim të ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe, duk
Ministri Filipçe, asnjë post kryesor për shqiptarët Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe nuk pëlqen që të marrin poste shqiptarët. Kjo dëshmohet qartë se plot 4 muaj
Hoxha: Ministri Schneider konfirmon përkrahjen e fuqishme nga Luksemburgu Pas takimit, me Ministrin Schneider, u zhvillua takimi bilateral, ku u diskutuan detajet e Marrëveshjes bilaterale ̴
Fruthi kthehet në epidemi, 70% e të prekurve janë nën 1 vjeç Shqipëria është zyrtarisht në epidemi fruthi, kete ka deklaruar mbremjen e se martes Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira R
Një fond zviceran prej 75,000€ rehabiliton qendrën shëndetësore në Libofshë Për rreth 10,000 banorë të zonës së Libofshës shërbimet shëndetësore marrin përmirësim të dukshëm: përmes një projekti t
Spitalet pa barna, ministri s'ka iniciuar asnjë procedurë tenderuese Së paku edhe dy muaj spitalet publike në Kosovë do të mbesin pa shumë barna, të cilat obligohet që t’ua blejë Ministria
Zv/Ministrja jep alarmin: Fruthi është kthyer në epidemi Zv. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli duke folur për situatën e fruthit në vend, ka dekla
Njihuni me këtë dështim të Ministrit Ismaili Ka më shumë se pesë muaj që e ka marrë drejtimin e Ministrisë së Shëndetësisë, por nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili, e
Maqedoni, vdekshmëria e lartë e foshnjave vë në alarm institucionet Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë ka paralajmëruar një varg masash, përmes së cilave synohet të ulet numri i vdekje
Pezullohet greva e mjekëve Mjekët specialistë të klinikave kirurgjikale në QKUK, sot kanë pezulluar grevën e nisur ditë më parë. Ky pezullim i g
OSHP gjen se Ministria e Shëndetësisë ka shkelur ligjin për një tender milionësh Organi Shqyrtues i Prokurimit (OSHP) ka marrë vendim që Ministria e Shëndetësisë jashtëligjshëm ka zgjedhur furnizues pë
DETAJET/ Si është gjendja me grip në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka dërguar një raport për media ku jep informata në lidhje me gripin sezonal.
MSh reagon për paracetamolin që po konsiderohet i frikshëm Ministria e Shëndetësisë sqaron opinionin në lidhje me shkrimet në media dhe postimet e ndryshme në rrjete sociale lidhu
Haradinaj sërish premton rritje page, kësaj here për punëtorët e shëndetësisë Haradinaj sërish premton rritje page, kësaj here për punëtorët shëndetësorë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
Mjekët paralajmërojnë qeverinë: Nga ky muaj nuk punojmë Fillimi i muaji shkurt do t’i sjellë në kolaps të gjitha institucionet publike shëndetësore, në rast se Qeveria e Kosovë