999 rezultate për

shendetesise

Edhe një institucion tjetër heq dorë nga greva Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga sot, 7 shkurt 2019, është ndërprerë greva 13 ditëshe e Inspektoratit Shëndet
Ismaili publikon pagat, kaq paguhen mjekët dhe infermierët (FOTO LAJM) Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka publikuar sëfundmi në Facebook pagat e personelit shëndetësor pas miratimit të
Ministria e Shëndetësisë çon në gjykatë vendimin për dyfishimin e shërbimeve dentare Urdhëri i Stomatologut së fundmi ka vendosur që të dyfishohen çmimet e shërbimeve dentare, por kjo ka sjellë reagime të
Bëni kujdes, shtohen rastet e fruthit në Shkup Edhe dy fëmijë nga Shkupi janë infektuar me fruth të cilët janë hospitalizuar në Klinikën për Sëmundje Infektive. Pasi M
Epidemia, çerdhet nuk pranojnë fëmijët e pa vaksinuar Shpallja e epidemisë së Fruthit në territorin e Shkupit i ka vetëdijesuar një pjesë të prindërve për të vaksinuar fëmijë
Kujdes, bie epidemia e fruthit në Shkup Gjashtë raste të reja të fruthit janë regjistruar nga institucionet shëndetësore. Pesë nga të prekurit me sëmundjen e fr
Veseli konfirmon rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli ka konfirmuar se pagat e profesionistëve shëndetësor do të rriten. Këtë e ka bërë të dit
Greva fut në kolaps shëndetësinë e Kosovës, kur do të reagojë Haradinaj? Këshilli Qendror Grevist i FSSHK-së ka vendosur për të vazhduar grevën edhe për 48 orë. FSSHK thotë se pas festës së
Merkel sot jep lamtumirën, tre kandidatët në garë Pas 18 vitesh në krye të CDU-së, Angela Merkel tërhiqet! Politikani i financave, Friedrich Merz; sekretarja e Përgjithsh
U dëmtua rëndë në dorë, policja Nuku niset drejt Turqisë Ina Nuku që humbi ditën e djeshme dy gishta në dorën e saj, është nisur drejt Turqisë. Ambasada Turke në Shqipëri ka
Dasma kthehet në tragjedi, 40 të vrarë në Afganistan Ministria e Shëndetësisë në Afganistan ka deklaruar se të paktën 40 persona kanë vdekur dhe 60 janë lënduar nga një shpë
Arrestohen dy zyrtarë të lartë të Ministrisë së Shëndetësisë për 1 milion euro Policia e Republikës së Kosovës përkatësisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionin, ka arrestuar dy
Agani del sot para gjykatës Në Gjykatën e Prishtinës sot pritet të vazhdojë procesi gjyqësor në rastin e njohur si “Stenta”, ku për keqpërdorim të p
Jep dorëheqjen ministrja e Shëndetësisë për një diplomë masteri të dyshimtë Ministrja e Shëndetësisë së qeverisë spanjolle të Pedro Sanchez njoftoi sot në darkë dorëheqjen e saj. Dorëheqja e Ca
Nili arrin në Shqipëri, ministria e Shëndetësisë tregon si të mbrohemi (FOTO LAJM) Alarmi për virusin e Nilit Perëndimor që shpërndan ethet vdekjeprurëse ka mbërritur tek Ministria e Shëndetësisë në Shqi
Ndërron jetë turisti nga sulmi i peshkaqenit Një turist ka vdekur pasi është sulmuar nga një peshkaqen në Detin e Kuq të bregut egjiptian. Thuhet se ai ishte çek dhe
Shteti maqedonas nuk po iu siguron barnat pacientëve Kanë ngelur edhe shtatë ditë deri në fund të muajit, por nëpër farmaci mungojnë barnat me recetë. Qytetarët tashmë një p
Hijet në tenderin 35 milionë euro, pse po hesht ministri? Pas zbulimit të ofertës së dyshimtë për një nga tenderët më të mëdhenj deri më tani në Ministrinë e Shëndetësisë, me vle
Edhe Gjykata e Tendereve përdor dy standarte Organi Shqyrtues i Prokurimit (OShP) ose Gjykata e Tendereve ka përdorur standarde të dyfishta e të dyshimta në një tend
S'ka ilaçe, mjekët kërcënojnë me bojkot Mungesa e barnave po irriton pacientët që po presin me muaj, por edhe mjekët që nuk po mund të kryejnë shërbimet dhe si