999 rezultate për

shendetesise

Në Kosovë 100 raste të reja me HIV/AIDS Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) në Prishtinë, në kuadër të ditës botërore kundër HIV/AIDS,
SHËNIM/ Faqja e Beqjës dhe rrëngalla-ambulancë e Pukës Skandali i mos ndezjes së autoambulancës për t’i ardhur në ndihmë një futbollisti të dëmtuar gjatë ndjeshjes Tërbuni-Teu
Cigaret elektrike janë dy herë më të dëmshme se ato të zakonshmet Cigaret elektrike përmbajnë deri në dhjetë herë më shumë substanca kancerogjene sesa duhani i zakonshëm. Sipas një sonda
Në Maqedoni vdesin 2 mijë njerëz për shkak të gabimeve të mjekëve sh-zëvendësministri i Shëndetësisë në Maqedoni, Vladimir Lazareviç, ka publikuar të dhëna tronditëse lidhur me numrin e
Beqja shan deputeten e PD në Kuvend: Je kafshë! Edhe gjatë seancës së sotme në Kuvend nuk kanë munguar fjalët fyese mes deputetëve. I gjithë debati ka marë spunto për n
Beqaj: Në fokus urgjenca mjekësore, shëndetësia elektronike dhe barnat Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Kroacisë dhe Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Shqipërisë, nënshkruajnë
Gruevski mbron Todorovin, LSDM: Të japë dorëheqjen (VIDEO) Deputetja e LSDM-së, Renata Deskovska, është shprehur gjatë seancës së sotme parlamentare se, mosfunksionimi i sistemit
Deklarata shokuese e Beqajt: Nëse sëmuresh nga zemra të dielën, vdes se s'ka mjek në spital Ministri Beqaj ka surprizuar mbrëmjen e djeshme me deklaratat e tij lidhur me shërbimin shëndetësor dhe se sa në rrezik
Vokshi: Beqaj në fushatë tenderash, kanceri i gjirit është rritur Kryetarja e Komisionit të Punës, Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë, Albana Vokshi, deklaroi sot nga Shkodra se Ministri
Ministria e Shëndetësisë i kundërpërgjigjet PD: Boll shpifët! Ministria e Shëndetësisë, me anë të një deklarate ka reaguar ndaj prononcimit të deputetes demokrate, Arbiola Halimi. Mi
PD shënjestron Beqajn: Ka fituar 28 tendera për kompaninë e tij Gjatë një deklarate për median, deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka publikuar dokumentet, të cilat faktojnë sipas saj, sh
LR-PDSH: Situata me terapinë e insulinës me diabetikët është alarmante Ministria e shëndetësisë me hapjen e tenderit të ri për furnizim me insulin në Nëntor 2014, njëherit filloi të zbatojë r
Vazhdojnë hetimet ndaj Ferid Aganit Ish-ministri i shëndetësisë, tani Ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferid Agani, mund të përballet me akta
Këmbanë alarmi, mjekë të vdekur në listën e testimit të Ministrisë së Shëndetësisë Ndonëse kjo gjë nuk është normale, fatkeqësisht ende vijojnë të rregjistruar në listën e testimit mjekë që kanë vdekur.
Skandal me shëndetësinë, drejtoresha farmaceutike ngel dy herë në provimin e shtetit Partia Demokratike ka denoncuar sot skandalin lidhur me drejtoreshën farmaceutike në Ministrinë e Shëndetësisë, e cila r
Beqaj: Të bashkëpunojmë për të luftuar informalitetin Në një konferencë për mediat mbajtur mesditën e sotme, ministri Beqaj deklaroi se do të luftojnë informalitetin në shënd
Varroset pesë vjeçarja Blinera Sheqiri që vdiq nga kanceri (VIDEO) Blinera Sheqiri e cila në vitin 2014 është diagnostifikuar me tumor në veshkë, ka vdekur më 30 korrik, ndërkaq ceremonia
Zhgënjehet Ministria e Shëndetësisë, infermierët dalin mirë në provim Ministria e Shëndetësisë organizoi shpejt e shpejt pak ditë më parë provimin e famshëm në spitalet qendrore të Tiranës,
PD: Rama po u jep "klientëve" një koncension 61 mln euro për dializën Me anë të një deklarate për mediat, zëdhënësja e PD ka denoncuar dhënien e një koncesioni në fushën e shëndetësisë. PD d
Inspektorët e Shëndetësisë në terren për sezonin turistik Për garantimin e një sezoni turistik të sigurtë dhe të shëndetshëm në të gjitha zonat e vendit, sot Inspektoriati Shënde