999 rezultate për

shendetesise

Gripi,10 persona në gjendje të rëndë, ritmi i përhapjes së virusit po bie Burime brenda Ministrisë së Shëndetësisë bëjnë të ditur se vazhdon tendenca rritëse e përhapjes së epidemisë së gripit n
DETAJET/ Ministria e Shëndetësisë: Ja si paraqitet situata nga gripi Ministria e Shëndetësisë, përmes një deklarate për mediat bën me dije se dy persona kane ndërruar jetë nga gripi. Dy per
16 mijë raste në javë paraqiten në urgjenca për gripin Ministria e Shëndetësisë tashmë ka dhënë alarmin se gripi ka intensitet shumë të lartë dhe ka kaluar pragun e epidemisë,
Epidemia e gripit, Beqaj paralajmëron më të keqen: Spitalet, në gatishmëri Tashmë u konfirmua se mbi 16 mije raste në jave janë prekur nga gripi e ku në qëndrat shëndetësore të Tiranës janë rreth
Qëndër e re Shëndetësore për banorët e “Unazës së Re”, do t’ju shërbejë 25 mijë banorëve Banorët e zonës së "Unazës së Re" në Tiranë tashmë mund të marrin shërbim të kujdesit shëndetësor parësor pranë vendbani
Dimri i ftohtë, 90 qendra shëndetësore furnizohen me barna dhe materiale ndihmëse Ministria e Shwndetwsisw ka furnizuar rreth 90 qendra shwndetwsore me ilacce dhe materiale tw tjera ndihmwse nw veri dhe
LSI: Të pezullohet projekti për laboratorët spitalorë Grupi Parlamentar i LSI-së ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për pezullimin e financimit nga buxheti i vitit të ardhshëm të
Beqaj: 660 milionë lekë për fuqizimin dhe modernizimin e Spitalit të Traumës Ministri i Shëndetësisë Beqaj ka inspektuar ecurinë e punimeve në sallat e operacionit dhe repartin e imazherisë. Nj
Beqaj apel ndaj bluzave të bardha për t'u vaksinuar Për të tretin vit radhazi, Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti i Shëndetit Publik kanë nisur vaksinimin e personelit
Luksemburgu jep 30 milionë euro për Kosovën Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim ministrin e Sigurisë Sociale, Bashkëpunimit Zhvillimor dhe Ç
Beqja: Nga sot, më shumë ambulanca në shërbim të gjirokastritëve Më shumë autoambulanca do të jenë në shërbim të pacientëve në Qarkun e Gjirokastrës. Garancia për mirëfunksionimin e shë
"Rruga e Rilindjes së Shëndetësisë, një sfidë tejet e vështirë" (VIDEO) Kryeministri Rama, përmes një statusi në Facebook shprehet se rruga e Rilindjes së Shëndetësisë mbetet një sfidë tejet e
Ilir Beqaj drejt dorëheqjes, ja arsyeja që e detyron Kodi i Etikës i miratuar ditën e djeshme në Asamblenë Parlamentare të Partisë Socialist duket se detyron ministrin e Shë
Përfundon seanca për pyetjet e deputetëve në Kuvend Në kuadër të seancës së 121 të Kuvendit, deputetët parashtruan pyetjet e tyre drejt përfaqësuesve të Qeverisë. Kryeta
Ish-Ministri i Shëndetësisë sulmon Beqajn: Ja e vërteta e tragjedisë Kreu i Departamentit të Emigracionit në PD si dhe ish­-zv.ministri i Shëndetësisë, Bardh Spahia ka reaguar ndaj qëndrimi
Ja çfarë thotë ministri Beqaj për vdekjen e nënës shtatzënë në maternitet Ministria e Shëndetësi ka reaguar në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike për vdekjen e gruas shtatzënë në materniteti
Mjekët dhe infermierët ikin nga Kosova Një situatë e vështirë e ka prekur sektorin e shëndetësisë në Kosovë, pasi gjithmonë e më tepër, mjekët dhe infermierët
Sistemi shëndetësor grek para kolapsit Si rezultat i krizës afatgjatë financiare në Greqi, shërbimi shëndetësor grek është pranë kolapsit. Kjo mendohet se
Regjistrohet rasti i parë me Zika në Amerikën Veriore Autoritet shëndetësore në Florida njoftojnë se 4 individë janë infektuar me virusin Zika nga mushkonjat lokale. Ky ës
Zbatimi i Ligjit për sigurimet shëndetësore në dorë të Qeverisë Edhe pse ministri i Shendetësisë së Kosovës, Imet Rrahmani, ka paralajmëruar se nga 1 korriku 2016 do të fillojë mbledhj