999 rezultate për

shendetesise

"Më ngritën kurth", çfarë deklaroi zv.Ministri i Shëndetësisë teksa dha dorëheqjen Zv/ministri i Shëndetësisë, Asim Musa, tha se videoja e djeshme e publikuar nga Fiks Fare, është një kurth i përgatitur
Zv.Ministri i Shëndetësisë jep dorëheqjen pas skandalit me ryshfetet Pas publikimit në emisionin Fiks Fare të disa aferave korruptive të Zv.ministrit të Shëndetësisë Asim Musa, ky i fundit
Rëndohet gjendja e 14-vjeçarit, thirrje Ramës: Mendo si për djalin tënd! Pas pritjes së gjatë pa një përgjigje pozitive nga ministria e Shëndetësisë, familja Muca ka vendosur ta dërgojë privati
Të dhëna zyrtare: Ministria e Shëndetësisë jep informacion mbi gjendjen e të plagosurve MShMS: 10 qytetare ne observim mjekesor, pjesa tjeter lene spitalet Vijon gatishmeria e ekipeve mjekesore me spitalin
Spitali i dializës në Strugë në gjendje skandaloze, rrezikohet edhe jeta e pacientëve Kaos i vërtetë ka ndodhur mbrëmë në spitalin e dializës në Strugë. Për shkak të shiut të rrëmbyeshëm, tavanet kanë lëshu
Maqedoni, sulmohet një tjetër punonjës i shëndetësisë, këtë herë femër Brenda dy ditësh, ka pas dy sulme ndaj punonjësve mjekësorë në vend. Mbrëmë në 20:50 minuta është sulmuar fizikisht një
Kosova në krizë, i nevojiten 5 mijë punëtorë shëndetësorë Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla ka thënë së Kosovës i nevojiten edhe 5000 punëtore shëndetës
Suedia ndalon duhanpirjen edhe në vendet publike Në Suedi, duhanpirësit nuk do të lejohen më të ndezin cigare në pjesën e jashtme të klubeve. Shteti skandinav kaloi s
Alarmi në shëndetësi: Mjekët lënë QKUK-në për të ikur në privat ose jashtë Qendra Klinike Universitare e Kosovës si dhe të gjitha spitalet rajonale po përballen me mungesë të anesteziologëve. Kra
ALARMANTE/ Ky frut ekzotik ka vrarë 53 fëmijë deri më tani: Prindër tregoni kujdes! “Të paktën 53 fëmijë kanë vdekur në Indinë veriore në 10 ditët e fundit nga një sëmundje vdekjeprurëse e trurit që besoh
Protestuesi: Më qëlloi policia me plumb, reagon Ministria e Shëndetësisë (FOTO LAJM) Protestuesi i cili leu në gjak hyrjen e parlamentit është shtruar në spital e më pas është mjekuar në plagën e rëndë të
Dhuna ndaj mjekëve, Ministria e Shëndetësisë propozon dënim me burg Sipas ndryshimeve të propozuara nga Ministria e Shëndetësisë, dhuna e ushtruar ndaj mjekëve në krye të detyrës tashmë d
Kosova mund t’i “rrëmbejë” mjekët Shqipërisë, pagat më të larta Në pesë vitet e fundit, 857 mjekë janë larguar nga Shqipëria, kryesisht drejt Gjermanisë, por jo vetëm, për arsye që l
Pacientët ankohen për spitalin në Shkodër Të sëmurët presin me orë të tëra në spitalin rajonal të Shkodrës, ku edhe pasi u vjen radha përballen me mungesë medikam
A ka epidemi fruthi në Kosovë? Përgjigjet instituti Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në Kosovë nuk ka epidemi të fruthit. “Kosova radhitet në mesin
Dhuna ndaj mjekut, MSH kërkon ndryshim të ligjit Mjeku Zef Doda u dhunua ditën e sotme në spitalin e Lezhës duke i thyer kockat e fytyrës. Për këtë ngjarje ka reaguar
Po ikin në Gjermani, por Rama ka vendosur t'ua nxijë jetën mjekëve dhe infermierëve Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Ndërsa numri i mjekëve dhe infermierëve në Shqipëri po pëson tku
Sëmundja e fruthit sërish shkakton vdekje në Maqedoni Në orët e vona mbrëmë në Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve ka ndërruar jetë një foshnjë 13 muajshe nga rajoni i Tetovës,
Dhunohet mjeku i urgjencës në QSUT Një mjek i Urgjencës në repartin Infektiv është dhunuar gjatë ditës së djeshme duke i shkaktuar dëmtime fizike. Në li
Humb jetën nga fruthi një foshnjë në Maqedoni Një fëmijë trembëdhjetëmuajsh ka vdekur dje nga komplikimet e shkaktuara nga fruthi në Klinikën për sëmundje të fëmijëve