999 rezultate për

shefi

Ky është afati për zgjedhjen e shefit të ri të Inteligjencës në Kosovë Shefi i Inteligjencës së Kosovës, Driton Gashi nga dje edhe zyrtarisht ka ofruar dorëheqjen me shkrim, gjë të cilën ia k
Donald Lu drejt ikjes, DASH emëron Ambasadorin e ri amerikan në Tiranë Vera e këtij viti, do të jetë edhe mbarimi i mandatit të ambasadorit amerikan në Shqipëri, Donald Lu. Departamenti Am
PDK kërkon të jepet llogari për dëbimin e mësuesëve Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për ‘depërtimin e 6 shtetasve turq, që thuhet se janë pjesë e lëvizj
Shefi i AKI-së nuk paraqitet para Komisionit Hetimor, pse i injoroi? Drejtori i AKI-së, Driton Gashi, nuk ka ardhur për të raportuar në komisionin parlamentar që mbikëqyr punën e kësaj Agje
Thaçi nuk e dha shefin e AKI-së Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, i është bindur urdhrit të kryeministrit Ramush Haradinaj për ta liruar kët
Kusari paralajmëron rëndë Haradinajn për shefin e AKI-së Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari, thotë se nëse mbetet në pozitë shefi i AKI’së, Driton Gashi, edhe pasi kryemini
Hummels flet për mardhëniet me Kloppin: Jemi si familje, por ai është shefi Mats Hummels dikur lojtar nën drejtimin e Kloppit është krenar për marrëdhënien e tij fantastike me ish-trajnerin e tij,
Bënë puç policor, Haradinaj shpjegon pse shkarkoi ministrin dhe shefin e AKI-së Kryeministri Ramush Haradinaj ka kumtuar zyrtarisht shkarkimin nga detyra të shefit të AKI-së Driton Gashi dhe Ministrit
Haradinaj shkarkon shefin e AKI dhe ministrin e Brendshëm Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka kërkuar zyrtarisht kreut të Agjencisë Kosovare për Inteligj
Tre orë para deputetëve, shefi i SHISH flet për ndikimin rus në Shqipëri Kreu i SHISH ka raportuar për gati tre orë para deputetëve të Komisionit të Sigurisë në Kuvend duke folur për tematikat
Pas zhvillimeve të fundit në Kosovë, reagon shefi i UNMIK-ut Shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Prishtinë me rastin e arrestimit të Marko Gjuriç
Haradinaj i bindet "shefit" Thaçi, plotësohet dëshira e Serbisë Koment nga Ervin Shkulaku "U habita dhe e dërgova demarkacionin në Kuvend", këto ishin fjalët e Kryeministrit
Shefi i deputetëve serbë nuk hyri në seancë, ulet si kapadai në hollin e Kuvendit Deputetët e Listë Serbe nuk po marrin pjesë në seancën e sotme që ka filluar pak pas orës 16:00. Në këtë seancë po disku
Kuvendi tregon kërkesën e të pakënaqurëve, ky është shefi i grupit parlamentar Administrata e Kuvendit të Republikës së Kosovës, me anë të një komunikate për media ka njoftuar se ka pranuar sot kërke
23 shqiptarë në pranga dhe 2 ton drogë, detaje nga operacioni "Shefi" Prokruroia e Barit ka zbardhur detaje nga operacioni antidrogë i koduar "Shefi". Burime zyrtare bëjnë me dije se oper
Dha leje për një hotel, pushohet nga puna shefi i Urbanistikës në Durrës Ditën e sotme është pezulluar nga puna shefi i Urbanistikës në Bashkinë e Durrësit, Adhurim Qehajaj. Mësohet se ai ak
Nuk ka hetime për Shefin e Krimeve Ekonomike, Nazim Sahiti Institucionet e drejtësisë më shumë se dy muaj janë deklaruar se shefi i Krimeve Ekonomike, Nazim Sahiti, është i dyshua
Shefi i policisë: Ka filluar etapa e dytë në hetimet për vrasjen e Ivanoviçit Shefi i operativës së Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës së Veriut, Zhelko Bojiq, ka thënë se situata e siguri
Përgjimet/ Kush është boss-i plak shqiptar që drejton trafikun e drogës në Itali Plaku i Madh i kanabisit është një burrë rreth 65 vjeç, i cili banon në një zonë të panjohur të Shqipërisë, i rrethuar n
Thaçi vazhdon me dekorime Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vazhduar edhe sot ndarjen e Medaljeve Presidenciale për dhjetëvjetorin e Pavarësis