999 rezultate për

sharrit

Meta në Bjeshkët e Sharrit, shijon boronicat e Kosovës Derisa politikanët tanë zgjedhin bregdetin shqiptar për të kaluar pushimet e verës, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta p
Udhëtonin me bicikletë, u dalin para arinjtë në Malin e Sharrit (VIDEO) Malet e Sharrit janë të pasura me florë dhe faunë, që krijon një parajsë për sportistët ekstremë sikur biciklistët e Suh
Hashim Thaçi del në mes të borës dhe të ftohtit (FOTO LAJM) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi këtë fundjavë ka vendosur të shkojë në mal. “Pas një jave intensive në kryeqytetet
Gjuetarët bëjnë namin në Malin e Sharrit ndërsa policia pret ankesa (VIDEO) Parku Kombëtar i Sharrit po përballet me rrezikun e zhdukjes së kafshëve të egra të cilat janë bërë cak i gjahtarëve ile
Qeni i Sharrit përleshet me dy ujq (VIDEO) Ujku është një nga kafshët më të rrezikshme. Mirëpo shpesh kemi dëgjuar histori, sidomos nga fshati kur qentë e kanë tme
Studiuesit polak nuk u besojnë syve me atë që kanë gjetur në Kosovë (VIDEO) Një objekt misterioz është gjetur rastësisht në malet e Sharrit në Kosovë (mbi 2000 metra lartësi mbidetare), nga fotogr
Shfaqet arusha gjigande në Bjeshkët e Sharrit (VIDEO) Një ari gjigand është filmuar nga një qytetar në Bjeshkët e Sharrit gjatë ditës së djeshme. Sipas një video që po bë
Kjo është arusha gjigante në Malet e Sharrit (VIDEO) Një person nga Tetova ka bërë publike disa foto të një arushe super gjigantë në internet. Ai kishte montuar kamerat n
Humbin 19 serbë në Malin e Sharrit, ja historia si në filma (VIDEO) Një dramë e vërtetë ka ndodhur në Malin Sharr, në të cilën 19 qytetarë serbë humbën në Luboten. Për 18 orë janë humbu
“Masakrohen” pyjet e Sharrit për të ndërtuar rrugën për në Leshnicë Mali Sharrit po zhvishet nga gjelbërimi, për shkak të një rruge që po ndërtohet në zemër të Leshnicës. Përveç gjelbër
Sot zgjidhet kryetari i ri i PDK-së, por ja ku është Hashim Thaçi (FOTO LAJM) PDK sot po mban Konventën për zgjedhjen e liderit të ri, ndërkohë Hashim Thaçi i cili këtë parti e udhëhoqi për disa vit
Kosova dhe Maqedonia promovojnë pullën e përbashkët postare Filatelia e Postës së Kosovës dhe ajo e Postës së Maqedonisë, sot në Prishtinë kanë promovuar emisionin e parë të përbas
Aventurieri danez zbulon bukuritë e Malit të Sharrit (VIDEO) Mads Toubkal është një udhëtar danez dhe aventurier, i cili drejton projektin për aventurë Montem, në të cilën lë gjurmë
ǒpo dyshohet në tragjedinë e Tetovës?! Dyshimet lidhur me atë se si ndodhi tragjedia në Shipkovicë dhe rajonin e Tetovës, i kanë shtuar edhe informatat zyrtare
Zeqiri jep alarmin: Lumi i Porojit do të gllabërojë një pjesë të Bjeshkëve të Sharrit Akademiku Izet Zeqiri jep alarmin në lidhje me lumin e Porojit. Sipas tij, shumë shpejt ai do të gllabërojë një pjesë të
Borë në majat e Sharrit (VIDEO) Një ndodhi e pazakontë për këtë muaj ka ndodhur në Sharr që ndan Maqedoninë dhe Kosovën. Reshje të borës ka pasur mu
Bora zbardh majat e Sharrit (VIDEO) Kjo është një ngjarje e pazakontë që ka ndodhur në Sharr, që ndan Maqedoninë dhe Kosovën. Në këtë vend në lartësinë 2.65
Garda e Iliridës në Malin e Sharrit? "Garda e Iliridës" është parë duke patrulluar në Malin e Sharrit. Banorë të rajonit të Sharrit në Tetovë kanë parë us
Situata në Parkun Kombëtar të Sharrit është alarmante Edhe pse jëmi në stinën e dimrit nuk jemi jashtë rrezikt të pyjeve nga zjarret, pasi një zjarr i i qëllimshën është ndez
"Burimet e Sharrit" mbledh artistë nga Maqedonia, Shqipëria e Kosova Më shumë se 250 artistë dhe shumë personalitete të tjera nga fusha e artit dhe kulturës nga Maqedonia, Shqipëria dhe Kos