999 rezultate për

shaqirit

Muç Nano: Shqiponja e Xhakës e Shaqirit ishte ofenduese Ndërkohë që çdo shqiptar u ndje krenar pas "shqiponjës" në ndeshjen Serbi-Zvicër e bërë nga dy shqiptarët, Xhaka dhe Sha
E FUNDIT/ Zvicra nuk i pranon paratë e mbledhura për gjobën e Xhakës e Shaqirit Zvicra nuk e ka pranuar fondin e mbledhur nga shqiptarët për t’i paguar gjobat e futbollistëve Granit Xhaka e Xherdan Sh
Bën shqiponjën në studio, politikani zviceran del hapur pro Xhakës e Shaqirit Ndeshja Zvicër-Serbi u kthy në një ndër ndeshjet më të komentuara të botërorit, kjo për shkak të Xhakës dhe Shaqirit të
Serbët provokohen edhe nga "shqiponja" e Thaçit me të birin (FOTO LAJM) Përpos futbollistëve, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqirit, serbët i ka tronditur edhe i biri i presidentit Hashim Thaçi, E
Shqiponja në Kupën e Botës, fjalët e Lorik Canës për festimin e Xhakës dhe Shaqirit I ftuar në një emision francez për radion “Tv Spirite”, ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka folur për fe
Shqiptarët e bëjnë më së miri! Tejkalohet shuma e gjobës së Xhakës dhe Shaqirit (FOTO LAJM) Shuma e këkruar prej 25 mijë euro tashmë ka kaluar pritshmërinë. Për vetëm disa ditë pas dënimit që FIFA i dha tre lo
Behrami për dënimin e Xhakës dhe Shaqirit: Jemi shumë të lumtur që nuk u suspenduan Valon Behrami ka thënë se ai dhe lojtarët e tjerë të Kombëtares se Zvicrës kanë folur pas ndeshjes kundër Serbisë, gjatë
"Ja kush po paguan gjobën e Xhakës dhe Shaqirit", mediat serbe shkruajnë për mbledhjen e fondeve Mediat e Serbisë i kanë dhënë një hapësirë të gjerë nismës për të mbledhur fonde nga shqiptarët me qëllim pagimin e gjob
Vuçiç dhe Daçiç japin fonde për gjobën ndaj Xhakës dhe Shaqirit Fushata e nisur në GoFundMe për të mbledhur paratë për ta paguar dënimin e Xhakës, Shaqirit e Lichtsteiner tashmë është
Gazeta zvicerane: FIFA nuk e cilësoi të qëllimshëm dhe politike festimin e Xhakës dhe Shaqirit Pas marrjes se vendimit të FIFA’s, gazeta zvicerane ka zbuluar edhe një gjë interesante nga vendimi i FIFA. Komisioni
Flet babai i Shaqirit: Çdo njeri është i lirë të festojë si të dojë Xhaka dhe Shaqiri, festuan golat e tyre kundër Serbisë duke e bërë simbolin e shqiponjës me duar, të cilën serbët po e q
Mediat serbe u kujtojnë vuajtjet e familjarëve Xhakës dhe Shaqirit Në mediat serbe "kryefjala" e rendit të ditës vijon të mbetet festa me simbolin e shqiponjës nga ana e dy futbollistëve
Duka kundër FIFA-s për hapjen e proçedurës disiplinore ndaj Xhakës dhe Shaqirit Ideja për hapjen e procedurës disiplinore nga FIFA për Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin tashmë është shndërruar në temën
E kujtojnë vëllain e Xherdan Shaqirit, serbët kërcënojnë këngëtarin shqiptar Serbët nuk po e kapërdijnë dot humbjen e madhe përballë Zvicrës me dy gola të ekzekutuar nga Xherdan Shaqiri dhe Granit
FIFA hap hetim kundër Shaqirit dhe Xhakës Shtëpia botërore e futbollit, FIFA do të hetojë mënyrën e festimit të golave nga ana e futbollistëve kosovarë të Zvicrës
Marca i thur elozhe Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit Festa e golave nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, ka bërë që mediat botërore të rikthehen në historinë e tyre, duke p
BBC: Festimi i Xhakës dhe Shaqirit provokon serbët Serbët po e konsiderojnë si “provokative” festimin e shqiponjës nga dy golashënuesit shqiptarë në Kupën Botërore. Gra
Fundosi Serbinë, Shaqirit i vjen një propozim për martesë nga kjo bukuroshe (FOTO LAJM) ​Ndeshja e zhvilluar mbrëmë mes Zvicrës dhe Serbisë ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve. Ishte shkëlqimi i dy s
Edhe seks bomba serbe ka dy fjalë për Xhakën dhe Shaqirin (FOTO LAJM) Këngëtarja seksi serbe Jelena Karleusa është shqetësuar shumë nga bërja e shqiponjës prej Shaqirit dhe Xhakës. Ajo ka
Serbia nuk përmbahet nga dëshpërimi, ankohet në FIFA për fesimet dhe gjyqtarin Serbët nuk arrijnë të përballojnë dëshpërimin pas humbjes nga Zvicra. Mediat në Serbi raportojnë se Federata Serbe e