E FUNDIT/ Numurohen 80% të votave, njihuni me rezultatet
999 rezultate për

shala

Kryeprokurori Shala urdhër avokatit Gashit: Mos manipulo Një ditë pasi ka pranuar raportin e ekspertizës austriake për video-incizimet e kamerave të sigurisë së qendrës paraburg
Deputeti tregon kur do të konstituohet kuvendi Deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, është i sigurt se në javën e parë të shtatorit të këtij viti do të konstituo
Nisma: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Ni
Dëshmori Bedri Shala dekorohet me urdhrin “Hero i Kosovës” Dëshmori Bedri Shala është dekoruar sot nga presidenti Hashim Thaçi me Urdhrin “Hero i Kosovës”. Vendimi dhe dekorata i
Gjykata e Apelit rikthen në shqyrtim rastin e Ramadan Mujës Kryetari i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala ka njoftuar se rasti i kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja është kthyer në r
Përfshirja në fushatë, ministria e Financave nis hetimin ndaj punonjësit të doganës Ministria e Financave ka kërkuar hetim për punonjësin e doganës Kakavijë, Erlis Shalari. Sipas njoftimit të ministri
Murat Meha pranë shkarkimit nga detyra Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Ferat Shala i ka thënë se sapo të marrë informacion zyrtar nga Prokurori
Situata ishte serioze, Kosova del nga gjendja e alarmit Kryetari i Komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e Agjensisë Inteligjente të Kosovës, Haxhi Shala, ka thënë se bërë të
Mocioni i mosbesimit, javën tjetër në Kuvend Deputeti i "Nisma për Kosovën", Haxhi Shala, ka deklaruar se mocioni i mosbesimit të Qeverisë së Kosovës, ka nisur të ma
Shala: Rrëzimi i Demarkacionit do e çojë vendin në zgjedhje Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, ka thënë se rrëzimi i marrëveshjes për Dema
Iu shembën 3 katet pa leje në Durrës, arrestohet biznesmeni i njohur Policia ka vënë në pranga biznesmenin Enver Shala I cili ishte shpallur në kërkim pas shëmbjes së tre kateve tek një pal
"Serbia nuk nis luftë ku është NATO-ja" Deputeti Haxhi Shala ka thënë se Serbia nuk nis luftë aty ku NATO-ja është e pranishme, pasi ky do të ishte një gabim i
"Nëse Haradinaj ekstradohet në Serbi, ne nuk jemi shtet" Deputeti i Nismës për Kosovën, njëherësh edhe kryetar i Komisionit për Siguri, Haxhi Shala, ka theksuar se nuk beson se
SHËNIM/ Meha, Rashica, Shala, Rama, Rrahmani, Kaçe, Abrashi ...,WTF De Biasi?! (FOTO) Në fillim ishte Alban Meha, i cili sipas trajnerit De Biasi nuk u përputh me filozofinë e tij të lojës duke shkuar pa sh
Shala: Ja pse humbëm ndaj Turqisë Kosova humbi 2:0 nga Turqia dhe mesfushori i Kombëtares, Herolind Shala, mendon se kjo ndodhi pasi Kosova duket e pafat
Kosova nderon Dukën me një çmim mirënjohjeje Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, sot vizitoi Kosovën, ku u prit në Ministrinë e Kulturës, Rin
Suhareka kundërshton kthimin e serbëve në Mushtisht Kuvendi i komunës së Suharekës ka deklaruar se është kundër kthimit të serbëve në fshatin Mushtisht pa u plotësuar disa
Shala: Vetëm zgjedhjet i japin drejtim Kosovës Haxhi Shala, deputeti i Nismës për Kosovën, ka deklaruar se zgjedhjet e parakohshme në vend, do të ishin e vetmja zgjidh
Bota e raportoi gabim shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë (FOTO LAJM) Gazeta "Das Interessante Blatt", me bazë në Vjenë të Austrisë së sotme, e cila u mbyll pas vitit 1939, ishte një nga gaz
Shala: Kuvendi të arrijë konsensus për çështje në interes të vendit Kryetari i KMDLNJ, Behxhet Shala, ka bërë thirrje për konsensus politik për çështjet që janë në interes të vendit. Ai