999 rezultate për

shabani

Në Aqarevë të Skënderajt, babai fal gjakun e djalit Shtrijnë dorën e pajtimit familjet e hasmëruara - Shabani e Azemi. Hasmëria lindi më 17 gusht të këtij viti, pas një
Dhoma që i burgosuri i ndërtoi vetes në Burgun e Prizrenit (FOTO LAJM) Nezir Kryeziu, i cili më 25 tetor të vitit të kaluar u dënua me 9 vjet e 10 muaj burg për tejkalim të vetëmbrojtjes dhe
Shabani: Paratë e dëmeve në llogaritë e qytetarëve Qeveria ka marrë më në fund vendimin për kompensimin e dëmeve dhe riparimin e shtëpive në Lagjen e Trimave. Banorëve do
Bunjamin Shabani rrëfen aventurën te Partizani ( VIDEO) Futbollisti i Partizanit, Bunjamin Shabani ka zhvilluar sezonin e parë me Partizanin, por ai nuk ka mundur që të lërë sh
Shabani: Zhdëmtim 100% të banorëve në Kumanovë Ministri i Pushtetit Lokal Lirim Shabani ka kryesuar delegacionin e Qeverisë së Maqedonisë që sot kanë qënë në Kumanovë
Imamët e Shkupit kundër Ibrahim Shabanit (VIDEO) Edhe gjatë ditës së sotme kanë vazhduar reagimet reth zhvillimeve të fundit në institucionin më të lartë fetar në vend,
BFI: Deklarata e MPB-së tregoi se kush qëndron pas sulmeve Punëtorët e Rijasetit, të cilët të hënën u bënë viktima të një sulmi në selinë e BFI-së, demantojnë deklaratën e Ministr
Të shkarkuari nga BFI nuk njohin vendimin, themelojnë Këshillin e Përkohshëm Kaos në Bashkësinë Fetare Islame të Maqedonisë. Grupi i shkarkuar disa ditë më parë me një mbledhje pa praninë e tyre, k
Shabani: Nuk është e lehtë të bësh gazetari në Kosovë Kryetari i Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, Zekirja Shabani në Ditën Ndërkombëtare të Lisrisë së Shtypit u bën thi
Dopingu në peshëngritje, Gjoza akuzon mjekët grekë Për herë të parë pas zyrtarizimit të skandalit më të madh të historisë së peshngritjes shqiptare, presidenti i kësaj fed
Ministri Shabani dhuron vetëm libra në maqedonisht Ministria e Pushtetit Lokal i dhuron rreth 500 libra Komunës së Strugës, përgjithësisht të karakterit zhvillimor lokal v
Ja se në ç’gjendje të mjerueshme ndodhet ky veteran i UÇK-së (VIDEO) Kushtet e vështira ekonomike kanë detyruar shumë qytetarë të Kosovës që të migrojnë jashtë shtetit. Por, edhe ish-ish
BDI dërgon në Likovë tre ministra për të qetësuar Durakun Me urdhër të liderit të BDI, Ali Ahmeti, tre ministra të BDI kanë vizituar dje Komunën e Likovës ku kanë takuar kryetari
Dopingu, presidenti i FSHP-së: Pres sqarime nga Luan Shabani Presidenti i Federatës së Peshëngritjes, Elez Gjoza, është nisur dje drejt Athinës me urgjencë për të zhvilluar një taki
Kapet vrasësi i cili debatoi me viktimën në Facebook Një sherr i nisur në Facebook për një të dashur dhe më pas përballja mes palëve, ka sjellë një të vdekur, e ndërsa polic
Huliganët maqedonas rrahin shqiptarin Disa huliganë maqedonas kanë sulmuar mbrëmë një të ri shqiptar, i cili ka qenë duke pritur autobuzin në lagjen Karposh n
Ministri Shabani merr pjesë në panairin e bashkëpunimit rajonal Shqipëri-Maqedoni Ministri i Pushtetit Lokal dhe Vetëqeverisjes së Republikës së Maqedonisë, z. Lirim Shabani ka marrë pjesë në Panairin e
Teuta e pa mëshirshme, 5 gola Elbasanit E mërkura ka risjellë në qëndër të vëmëndjes Superligën shqiptare që ishte eklipsuar këto ditë pas suksesit të kombëtare
Ministri Shabani: Decentralizimi, i rëndësishëm për vendin Ministri për Vetëqeverisje Lokale, Lirim Shabani ka patur një takim pune me shefin e OSBE-së në Shkup, ambasadorin Ralf
Ministri Shabani takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni Ministri i Vetëqeverisjes Lokale, Lirim Shabani u takua sot me ambasadorin e Republikës së Kosovës në Maqedoni, Ylber Hy