999 rezultate për

sevilla

Monchi kërkon edhe Di Francescon te Sevilla Drejtori Sportiv i Sevillas, Monchi ka takuar Eusebio Di Francescon, me të cilin kanë punuar bashkë te Roma dhe duket se
Përsëri te Sevillia, edhe Kaparros me sëmundje të rëndë Trajneri i Sevilla, Joaquín Caparrós njoftoi në kanalin zyrtar të klubit pas fitores ndaj Valladolid, se vuan nga "leuce
Sevilla kërkon të blejë Andre Silvan por kërkon ulje çmimi Pavarësisht se në pjesën e dytë të sezonit nuk është shfaqur në lartësinë e duhur, Sevilla duket se ka vendosur që të bl
Monchi kërkon t’i rrëmbejë Romës turkun Under Drejtori Sportiv i Sevillas, Monchi kërkon t’i shkëpusë ish-ekipit të tij, Romës, talentin Cengiz Under. Sulmuesi, pa
Milani kërkon yllin e Sevilla-s Milani synon të afrojë në fund të qershorit holandezin. Quincy Promes. Sulmuesi i cili është titullar i padiskutushëm te
Monchi nis merkaton e Sevillas, synon sulmuesin e Milanit Monchi u rikthyer sërish si drejtor sportiv te Sevilla pas dy vitesh dhe tashmë ai por përpiqet të bëjë një skuadër të d
Sevilla zyrtarizon Monchi-n (VIDEO) Ramon Rodriguez Verdeje, i njohur shkurt si Monchi është rikthyer si drejtor sportiv i Sevilla në Spanjë, menjëherë sapo
U largua nga Roma, Monchi rikthehet tek Sevilla Pasi dha dorëheqjen nga Roma pak ditë më parë tashmë Monchi do të rikthehet tek Sevilla vetëm pas dy vitesh. Lajmin e
Supergoli i mesjavës vjen nga sulmuesi i Sevillas (VIDEO) Europa League mbylli fazën e ndeshjeve me eliminim direkt dhe ndër surprizat që kaloi në çerekfinale ishte Slavia Praha,
Milani synon bomberin e Sevillas Milani po mendon për Wissam Ben Yedder në rast të dështon të afrojë në fund të sezonit Allan Saint-Maximin nga Nicë, por
Zbulohet prapskena, ylli i Sevilla-s refuzoi Chelsea-n Pablo Sarabia i cili luan tek Sevilla në Spanjë kishte refuzuar skuadrën e Chelsea-t në merkaton e janarit, shkruan Albe
Vetëm një gol në 3 muajt e fundit, Silva rrezikon shumë Andre Silva është dilema e madhe për Seviljen. Gazeta spanjolle "AS" shkruan se portugezi ka shënuar një gol në tre
I shënoi Bolognas, Dybala udhëton me të dashurën në Sevilla (FOTO LAJM) Paulo Dybala këtë sezon ka shënuar vetëm 4 gola në Serina A duke qënë tërsisht nën hijen e Ronaldos. Megjithatë numri
Shënoi tripletë ndaj Sevillas, Messi feston indentik si Pele Lionel Messi shënoi tripletë dje ndaj Sevillas, por ngjalli debat se cili është më i mirë, pas festimit indetik si brazi
Messi me shokë fitojnë me përmbysje kundër Sevillas (VIDEO) Barcelona ka mposhtur me rezultatin 2-4 Sevillan në një ndeshje dramatike në "Ramon Sanchez Pizjuan". Ndeshja zhbllo
Messi spektakolar, dopietë ndaj Sevillas (VIDEO) Lionel Messi po e shpëton Barcelonën nga humbja. Argjetinasi ka barazuar rezultatin në 2-2 ndaj Sevillas, pasi katala
Tronditet Barcelona, Sevilla e ndëshkon sërish (VIDEO) Barcelona e mbyll pjesën e parë ndaj Sevillas në disavantazh. Andaluazët kanë kalaur sërish në avntazh në fund të pj
Messi magjik, shënon supergol ndaj Sevillas (VIDEO) Vetëm 4 minuta ka zgjatur avantazhi i Sevillas pas golit të Navas, teksa Lionel Messi ka barazuar gjithcka me një superg
Barcelona merr vendimin për Samuel Umtiti Skuadra e Barcelonës duket se ka marrë një vendim shumë të rëndësishëm për Samuel Umtiti. Mbrojtësi francez ka vuajtu
Sevilla e pamposhtur, eleminon nga Europa League Lazion e Strakoshas (VIDEO) Sevilla ka eleminuaur nga Europa League Lazion e Starkoshas me rezultatin e përgjithshëm 3-0. Golat për andaluzianët