999 rezultate për

serbise

Armatoset Serbia, Kosova ndihet e kërcënuar Në Kosovë autoritetet tërhoqën vërejtjen se pajisja e Serbisë me armatime ruse paraqet mesazhe kërcënuese të shtetit ser
Institucionet e Kosovës kanë vendosur reciprocitet ndaj Serbisë Institucionet e Kosovës kanë vendosur reciprocitet ndaj Serbisë sa i përket lëvizjes së qytetarëve nëpër pikat e kalimit
Zyrtari amerikan godet Serbinë: Një shtet që synon BE-në nuk duhet të pranojë armë nga Rusia Vetëm brenda muajit korrik Serbia ka nënshkruar një marrëveshje ushtarake dhe për armatim me Francën, ndërkohë artileri
Indonezia kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol Ministria e Brendshme e Serbisë gjatë ditës së sotshme u takua me ambasadorin e Indonezisë në Beograd, Mohamed Chandra V
Rasti Bytyçi: Dëshmitarët “kishin frikë” të paraqisnin prova kundër ish-komandantit të xhandarmërisë serbe “Dëshmitarët që kanë pasur njohuri për vrasjen e vëllezërve Bytyçi kanë qenë shumë të frikësuar për të ofruar dëshmi kun
Ambasadori i ri i Rusisë në Beograd kërcënon Kosovën Njëjtë sikurse Serbia, edhe Rusia do të bëjë gjithçka për të parandaluar anëtarësimin e Republikës së Kosovës në organiz
Debati për taksën: Humbin bizneset e Serbisë, Kosova përfitoi miliona euro Është mbajtur në Çagllavicë, debati për atë se kush fitoi dhe kush humbi me taksën 100% që Kosova ja vendosi Serbisë tet
Taksa, "karta" e Haradinajt për dialogun Pezullimi i taksës prej 100 për qind ndaj prodhimeve të importuar nga Serbia, të cilën e ka vendosur Qeveria e Kosovës,
Macron: Bashkë me Merkelin, do të organizojmë një takim mes Kosovës e Serbisë Presidenti francez, Emmanuel Macron po qëndron për vizitë dy ditore në Beograd. Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, pa
Serbia braktis takimin e NATO-s, e pengon pjesëmarrja e Kosovës Shefi i Përfaqësisë Ushtarake në Misionin e Serbisë pranë NATO-s, gjeneral brigade Predrag Bandiq ka protestuar ashpër d
Si u fsheh për 16 vite në Serbi përgjegjësi për masakrën e Srebrenicës, Ratko Mladic (FOTO LAJM) Krimineli serb, i dënuar për krime të luftës, Ratko Mladiq me 26 maj të vitit 2011 ishte arrestuar nën akuzat për masakr
Gjermania: Dialogu mes Serbisë dhe Kosovës po afron Ambasadori gjerman në Beograd, Thomas Schieb, është shprehur optimist se shumë shpejt, dialogu Kosovë – Serbi do të lëvi
Arrestohen dy spiunë të Serbisë në Kosovë Policia kufitare ka arrestuar mëngjesin e së mërkurës dy persona të dyshuar për spiunazh. Rasti ka ndodhur në pikën k
Ministrit serb i ndalohet hyrja në Kosovë Autoritetet e Kosovës i kanë ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin. Lajmin e
Zaev-Poroshenkos: Kosova i jep 10 komuna Serbisë Menjëherë pasi i dëshiron të gjitha të mirat Ukrainës, kryeministri maqedonas Zoran Zaev, u rrëfehet 2 komedianëve rusë,
Vuçiç mban sekret aksionin për furnizimin e serbve të Kosovës muajin e shkuar Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq tha se ai e bëri “një pjesë të mirë të punës”, në furnizimin e serbëve në Kosovë
Kërcënoi gazetaren dhe ëndërronte të copëtonte një fëmijë shqiptar, arrestohet serbi Policia e Serbisë, e urdhëruar nga prokurorët kanë arrestuar një person i cili e ka kërcënuar gazetaren Zana Cimili, gja
Daçiç: Peruja me qëndrim miqësor ndaj problemeve që ka Serbia rreth Kosovës Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha sot se vizita e tij në Peru ishte e një rëndësie historike, sepse është në inter
Bahtiri: Plani i Serbisë për inskenimin e krizës ka dështuar Kryetari i komunës së Mitrovicës ka folur pas lajmërimit të mbrëmshëm se dyqanet në veri do të hapen. “Falënderoj Qev
Haradinaj -Vuçiçit në Twitter: Do të mbash përgjegjësi për destabilzimin e Veriut Institucionet e Serbisë dhe disa media që i shërbejnë pushtetit atje, janë duke propaganduar se serbët të cilët jetojnë