999 rezultate për

serbi

Me flamur të Serbisë tentoi të provokojë shqiptarët në jug të Mitrovicës Një ngjarje jo e zakontë është shënuar sot rreth orës 14:00 tek ura e Ibrit në Mitrovicë. Një grua rreth-35 vjeç, e m
Miss Serbia përlotet në emision, kujton takimet me të prekurit nga tërmeti (VIDEO) Miss Serbia, Irina Jovanka ka fluturuar drejt Shqipërisë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti. Ajo ka vizituar zon
VV fton edhe opozitën në dialog me Serbinë, Haradinaj i përgjigjet pozitivisht Ka kaluar më shumë se një vit prej që kur janë pezulluar bisedimet Kosovë-Serbi. E, tash kur pritet të formohet qeveria
Krah më krah, shqiptari dhe serbi në kërkim të personave nën rrënoja Në fatkeqsi si kjo, nuk ka më armiqësi. Të gjithë po punojnë për nxjerrjen e personave nën rrënoja me shpresën që të jen
Serbia paralajmëron një "ligj lufte" me Kosovën Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ka thënë se së shpejti në parlamentin serb do të paraqitet një strategji mbro
Kosova pjesë e Serbisë në tekste shkollore, reagimi i qytetarëve Në librin e Qytetarisë së klasës së VIII, me autorë Izela Tahsini, Elona Dhembon Veronika Ducin dhe përgjegjëse të artit
Rruga që të çon për në Serbi skuqet me flamuj kombëtarë Pak ditë para festës së 28 Nëntorit, një grup i vullnetarëve kanë vendosur flamuj në Podujevë. Kësaj radhe, përveç që
Haradinaj: Ata që po punojnë kundër taksës po e hanë bukën e "Kralit" Kryeministri në detyrë Ramush Hardinaj ka hedhur akuza të renda në drejtim të kundërshtarëve të taksës ndaj Serbisë, e c
E futi mik për Macron, Shehu: Rama i dhuroi Vuçiçit kurorën e "Carit" Në një intervistë për “Der Spiegel”, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se ka rënë dakord me Edi Ramën dhe
1 vit e 1 ditë nga vendosja e taksës, çfarë fitoi dhe çfarë humbi Kosova Fiks, dje një vit, Qeveria e Kosovës, në krye me Ramush Haradinajn, iu kundërpërgjigj fushatës së Serbisë për heqjen e n
Partitë opozitare në Serbi kërkojnë dorëheqjen e ministrit Mali Partitë dhe lëvizjet opozitare në Serbi kërkojnë dorëheqjen e presiudentit Vuçiç dhe te kabinetit të tij. Kërkesa u bë p
Kosova pjesë e Serbisë në libra, justifikohet pas "gafës" Besa Shahini Dy ditë më parë, një një qytetar ka denoncuar rastin se teksti shkollor i lëndës së Qytetarisë 8, mbante një hartë ku Ko
Skandali me spiunë: A po prishen marrëdhëniet Serbi-Rusi? Kryetari i të ashtuquajturit “Komision për Kosovën dhe Metohinë”, Milovan Dreçun the sot se publikimi i pamjeve ku një a
Muhamet Spahiu: Taksa e bëri Kosovën palë më të fuqishme në dialog me Serbinë (VIDEO) Këshilltari për ekonomi i Kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj, Muhamet Spahiu, ka thënë se taksa 100% e vendosur rr
Miss Serbia e fiksuar pas shqiptarëve, pas Getoarit fotografohet me një tjetër (FOTO LAJM) Miss Serbia, Irina Jovanka, ka qenë në qendër të vëmendjes para disa kohësh në mediat serbe dhe shqiptare pasi ajo bëri
Pas hartës së Ramës, Kosova pjesë e Serbisë edhe në libra (FOTO LAJM) Pas publikimit të pamjeve nga kryeministri Rama, ku Kosova shfaqej si pjesë e Serbisë po e njëjta hartë gjendet dhe në l
Serbia dhe Rusia "dolli" për suksesin e tyre në parandalimin e anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq sot në Moskë ka deklaruar se Serbia po vazhdon luftën e saj për të v
Spiuni rus kapet duke i dhënë para një agjenti serb (VIDEO) Presidenti serb Aleksandar Vuçiç dha urdhër për nisjen e një hetimi këtë të mërkurë (20 nëntor), lidhur me një video që
Skandali i "Goal", vendos Kosovën si pjesë të Serbisë (FOTO LAJM) Një ndër agjencitë më të mëdha të lajmeve sportive "Goal. com" kanë bërë një gafë të madhe. Faqja e njohur ka publiku
E bëri Kosovën Serbi, Berisha sulmon Ramën: Tradhëti kombëtare! Rama e ka nisur ditën e sotme me një postim në rrjetet sociale ku prezanton zgjidhjen e problemit të furnizimit me ujë