999 rezultate për

serbi

Hoti kthehet nga Brukseli: Asnjë kompromis me Serbinë! Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është kthyer nga Brukseli dhe ka folur për takimin me Vuçiçin në Bruksel. Ai ka
Dialogu me Serbinë, kryeministri Hoti takon zyrtarë të lartë të BE-së Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka udhëtuar drejt Brukselit në kuadër të takimit të përbashkët me presidentin e Se
Dialogu me Serbinë, Hoti udhëton drejt Brukselit Në kuadër të dialogut me Serbinë, kryeministri Hoti ka udhëtuar dje në Bruksel. Por edhe pse nuk ka një njoftim zyrta
Dialogu me Serbinë, të enjten takohen dy delegacione Të enjten dy delegacione nga Kosova dhe Serbia do të takohen në Bruksel pas video-konferencës të zhvilluar të dielën që
Vuçiç njofton ambasadorin rus për dialogun me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e njoftoi ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Botsan Harchenko, në lidhj
Borrell: Zgjidhja Kosovë-Serbi kurrë s’ka qenë e lehtë Shefi për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka thënë se ka nderin që të rinisë bisedimet në mes të Prishtinës
Nesër do të mbahet takimi virtual mes Hotit dhe Vuçiç Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), e ka publikuar agjendën e plotë të takimit që pritet të mbahet nesër në
Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar
Mediat nga Beogradi: 50 malazezë hyjnë nga Kosova në Serbi për të bërë trazira Shërbimet e sigurimit të Serbisë kanë ardhur te informata se një grup i shtetasve të Mali të Zi po bëhet gati që ditëve
Gazeta serbe nxjerr emrat e ideatorëve për shkëmbimin e territorëve: Mes tyre edhe Rama Gazeta serbe Danas ka shkruar në lidhje me idenë e shkëmbimit të territorëve mes Serbisë dhe Kosovës, duke zbuluar edhe
Diagolu Prishtinë-Beograd, Hoti dhe Vuçiç sot takim virtual Udhëheqësit e Kosovës dhe të Serbisë takohen sot në një samit virtual, të organizuar nga presidenti i Francës, Emmanuel
Zyra e presidentit Macron jep detaje të takimit me Hotin Siç thuhet në njoftimin e Presidencës, në takimin mes Macronit e Hotit u diskutua për rinisjen e dialogut Kosovë – Serbi
Grenell: Në takimin e 10 korrikut duhet të përfundojë çështja e liberalizimit për kosovarët I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, shprehu mbështetjen e plotë për ud
Grenell bën apelin e fortë: T'i hiqen vizat Kosovës Përfaqësuesi Special i presidentit amerikan për dialogun, Richard Grenell, ka folur për iniciativat e fundit të Bashkimi
Vuçiç për dialogun: Do të na bëjnë presion për të humbur Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, tha se “do të kërkojë që Bashkimi Evropian të luajë një rol më të rëndësishëm politik”
Lajçak mban takime në Berlin për dialogun Kosovë-Serbi Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, tha se ka pasur “diskutime të thella” me zyrtarë të lartë
Macron dhe Merkel i bashkohen Samitit për Kosovën të premten Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel do të organizojnë me BE-në një samit virtual t
Ish-këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Trump: Shkëmbimin territorial ma kërkuan Thaçi dhe Vuçiç Ish-këshilltari për Siguri Kombëtare i Presidentit amerikan Donald Trump, John Bolton, ka reaguar në lidhje me deklaratë
Britania e Madhe hap kufijtë për Serbinë, Kroacinë dhe Greqinë, çfarë do të ndodhë me shqiptarët? Britania e Madhe vendosi të heqë karantinën 14 ditore, të detyrueshme deri më tani për personat që mbërrinin nga jashtë,
Rama e thotë troç: Mos prisni që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës Kryeministri Rama deklaroi të premten se Kosova dhe Shqipëria nuk duhet të presin që presidenti Vuçiç të njohë pavarësin