999 rezultate për

serbi

Më në fund u realizua, kush e firmosi marrëveshjen për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi? Sot në Munih të Gjermanisë është nënshkruar marrëveshja për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidh Kosovën dhe Serbi
Nënshkruhet marrëveshja për autostradën dhe hekurudhën mes Kosovës dhe Serbisë Është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet, raporton Gazeta
Kosova dhe Serbia sot pritet të nënshkruajnë marrëveshje për hekurudha dhe autostrada Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit amerikan Donald
Kosova e Serbia do të lëvizin drejt marrëveshjeve të reja, deklaratat e Thaçit dhe Vuçiç Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të enjten se i dërguari i posaçëm i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richa
Meta propozon zgjidhjen: Më pak shqiptarë në Serbi e më pak serbë në Kosovë Presidenti Meta ka uruar 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës duke theksuar se njohja reciproke mes Serbisë dhe Kosovës d
Sekretari amerikan i Shtetit-Kurtit: Hiq taksën ndaj Serbisë Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që p
"Nëse e lejojmë Kurtin, ai bën kompromise të dhimbshme me Serbinë" Ish-kryeministrti i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nëse ata që e kanë vënë taksën do të lejonin kryeministrin, Al
Shqipëria heq kufirin me Serbinë e jo me Kosovën! Zbardhet çfarë përmban dokumenti për Minishengenin Marrëveshja për Mini-Schengenin që Serbia ia dërgoj Shqipërisë dhe Maqedonisë për nënshkrim, është zbardhur. Prishtin
Heqja e taksës i hap rrugë dialogut Kosovë-Serbi Bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka kohë që janë pezulluar, e rifillimin e dialogut mes dy shteteve e kanë kërkuar
AAK diskuton nesër heqjen e taksës ndaj mallrave të Serbisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nesër pritet të vendosë për veprimet që do i ndërmarrë si grup parlamentar karshi idesë
Grenell kundër masave të vendosura nga Kurti ndaj Serbisë I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se është kundër masave të rec
"Pjesëmarrje masive në zgjedhje", Meta mesazh për shqiptarët e Preshevës Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i ka bërë thirrje shqiptarëvetë Luginës së Preshevës të marrin pjesë masivisht në zgje
Thaçi optimist: Dialogu Kosovë-Serbi do të finalizohet së shpejti me njohje reciproke Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është besimplotë se nën udhëheqjen e presidentit të SHBA-së, Donald Trump dhe punën
Avdullahu kritikon LLV: Nuk po e tregon strategjinë për dialog me Serbinë Rifillimi i dialogut me Serbinë është kërkesë e ShBA-së, por edhe BE-së. Në takimet që kryeministri kishte me ambasadori
Një kapitull i ri për Kosovën, ndryshimet që do të sjellë qeveria Kurti Plan ambicioz në atë që e ka quajtur kapitull të ri për Kosovën, ka prezantuar kryeministri i ri, Albin Kurti. Në funksi
Kurti e vendos zyrtarisht, çfarë do të ndodhë me taksën ndaj Serbisë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,ka deklaruar se vendimi për taksën 100% do të zëvëndësohet me masën e reciprocitetit
Kurti: Nuk mund të lejojmë që të dështojmë sërish në dialog (VIDEO) Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka deklaruar se vendimi për shfuqizimin
Kurti për dialogun me Serbinë: As nuk e neglizhojmë, as nuk ngutemi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk do vonohen dhe nuk do ta neglizhojnë dialog me Ser
Haradinaj: Serbia s’ka ndryshuar qëndrimet, pse duhet t’i nënshtrohemi? (VIDEO) Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk duhet ta heqë taksën 100 për qind dhe ta zë
Haradinaj letër Kurtit: Të kanë rrahur e torturuar, të lutem mos ia hiq taksën Serbisë Ish – kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ia ka shkruar një letër kryeministrit aktual Albin Kurti dhe e ka publikua