999 rezultate për

serbi

Zbulohen temat që do diskutohen në Washington Zëdhënësi i BE-së për Çështje të Jashtme dhe të Sigurisë, Peter Stano, ka konfirmuar do të vazhdojë dialogu mes Kosovës
BE-ja konfirmon mbajtjen e takimeve Kosovë-Serbi Zëdhënësi i BE-së për Çështje të Jashtme dhe të Sigurisë, Peter Stano, ka konfirmuar do të vazhdojë dialogu mes Kosovës
Koment: Një Mali i Zi tepër i madh apo një Serbi shumë e vogël? Vend mes Lindjes dhe Perëndimit? Aleat besnik i BE-së dhe i NATOs? Fushë loje e një autokrati dhe familjes së tij? Për M
"Zëri i Amerikës" zbulon prapaskenat e takimit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë Një këshilltar i posaçëm i Presidentit Donald Trump tha të martën se bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë këtë javë do të p
Shqiptarët në veri po i lëshojnë tokat, ndërsa qeveria e Serbisë po ndërton shtëpi Qindra objekte po ndërtohen në veri nga serbët, ndërkohë shqiptarët po i lëshojnë tokat e tyre.Shtëpinë po e ndërton me
Vuçiç: Hoti po kërkon të bëhet presion ndaj Serbisë për njohjen e Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ka komentuar deklaratat e kryeministrit Avdullah Hoti për takimin në Uash
"Mos prisni befasi nga takimi i 4 shtatorit, Serbia mund të pranojë se e humbi Kosovën" David Phillips, drejtor i Institutit për Studimin e të Drejtave të Njeriut në Universitetin e Kolumbisë, ka thënë se nuk
Hoti: Me Serbinë flasim vetëm për njohje reciproke Tashmë është konfirmuar se kryeministri i Republikës, Avdullah Hoti me vete në Shtëpinë e Bardhë, në takimin me palën se
Takimi me Serbinë në Uashington, dalin emrat e atyre që do të udhetojnë me Hotin Kryeministri i Republikës, Avdullah Hoti me vete në Shtëpinë e Bardhë, në takimin me palën serbe, do t’i marrë edhe dy Z
Duhet të paguajmë për çfarë kemi bërë nga 1990: Vuçiç i drejtohet kombit para takimit në SHBA Presidenti serb Aleksandër Vuçiç iu drejtua kombit përmes një daljeje në emisionin e mëngjesit "Neë Morning" në TV Pink
Për lojën e dobët të tyre, në Serbi fajësojnë gazetaret shqiptare: Magjepsëse e provokuese Gazetaret shqiptare janë fajësuar për paraqitje provokuese. Dy ditë më parë u luajt nê kryeqytet ndeshja mes Tiranës
Grenell përplaset ashpër me ish-asistentin e Obamas: Injoruat Kosovën dhe Serbinë për 8 vite Emisari Special i presidentit Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, është përplasur ashpër me ish
​Kosova e Serbia diskutojnë sot në Bruksel për çështje të bashkëpunimit ekonomik Të enjten në Bruksel do të zhvillohet takimi në nivel të ekspertëve, në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, që n
Gjukanoviç në "fije të perit", Rama u drejtohet malazezëve serbisht Lideri historik malazez, Milo Gjukanoviç rrezikon të humbasë zgjedhjet e 30 gushtit dhe në pushtet mund të vijnë partitë
Bisedimet Kosovë-Serbi: BE-ja takim në Bruksel një javë para Uashingtonit Një javë para se Kosova e Serbia të takohen në Shtëpinë e Bardhë, Bashkimi Evropian ka thirrur takim mes palëve. Veçse a
I rruajnë kokën vajzës se u dashurua me një serb, Franca përzë familjen boshnjake Franca pritet ta dëbojë një familje nga Bosnja e Hercegovina e cila ka keqtrajtuar të bijën e saj për shkak të lidhjes m
Dokumentet zyrtare që tregojnë se si Serbia vrau Ukshin Hotin (FOTO & VIDEO) Ekipi i emisionit “Udhëve”, siç shkruan RTK, hulumtoi një kohë të gjatë për rrethanat e zhdukjes së veprimtarit shqiptar
Tirana-Zvezda/ Sekretet dhe analiza e ndeshjes, serbi i Laçit bën "spiunin" (FOTO LAJM) Mbrojtësi dhe kapiteni i Laçit, Aleksandar Ignjatovic, ka folur për ndeshjen Tirana-Cverna Zvezda. Në një intervistë për
Kurti mosbesues ndaj takimit në Uashington: Ka si synim kompromisin Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh aspak me sy pozitiv ndërhyrjen e Grenell për dialogun me Serbinë.
Takimi Kosovë-Serbi në Uashington, Vuçiç konfirmon prezencën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka konfirmuar pjesëmarrjen e Serbisë në takimin e 2 shtatorit në Uashington. “