999 rezultate për

serbi

Marrëveshja u arrit, Trump gati të vizitojë Kosovën dhe Serbinë Pas nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi, Presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar vizitë në të dyja shtet
Detaje nga marrëveshja, çfarë u arrit mes Kosovës dhe Serbisë Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar pak më parë marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë. Në ceremoninë
Thaçi mbështet marrëveshjen Kosovë-Serbi, shpreh mirënjohje ndaj Trump Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbështetur nënshkrimin që ndodhi pak minuta më parë në Shtëpinë e Bardhë mes Kosov
Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi në prezencën e presidentit Trump Kosova dhe Serbia sapo nënshkruan marrëveshjen ndërmjet dy vendeve. Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka nënshkruar p
Këtu mund ta shikoni nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi Kanali zyrtar i Shtëpisë së Bardhë në platformën YouTube ka paralajmëruar nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi, cerem
Shtëpia e Bardhë lajmëron nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi që nis pas pak (VIDEO) Kanali zyrtar i Shtëpisë së Bardhë në platformën youtube ka paralajmëruar nënshkrimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi, cerem
AAK largohet nga koalicioni? Flet Haradinaj Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar pak para se marrëveshjes historike mes Kosovës, Serbinë me SHBA-të. Hara
Takimi në Shtëpinë e Bardhë, Vuçiç bën gati dhuratën e çmuar për Trump Në takimin që do të zhvillohet sot në Shtëpinë, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka bërë gati një dhuratë për pres
Haradinaj kërkon të rrëzohet marrëveshja: Mbani larg Serbinë nga Ujmani Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i bën thirrje kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti që
Vjosa Osmani e prerë: Marrëveshja me Serbinë duhet të kalojë nëpërmjet Kuvendit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takime të ndara ambasadoren finlandeze Pia Stjernval dhe shef
Grenell plot shpresë për takimin Kosovë-Serbi Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç vijojnë ditën e dytë të takimeve në Sht
Donald Trump merr pjesë në takimin Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë Presidenti amerikan Donald Trump do të jetë i pranishëm në momentin e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë
Takimi Kosovë-Serbi në SHBA, bisedimet vazhdojnë edhe sot Takimi mes delegacionit të Kosovës dhe të Serbisë vijon këtë të premte ditën e dytë të takimeve në Shtëpinë e Bardhë.
Hoti: Jemi një hap para përmbylljes së marrëveshjes Kosovë-Serbi Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti tha se janë një hap para përmbylljes së marrëveshjes “Nesër presim të finalizojm
Detaje, përfundon pjesa e parë e takimit Kosovë-Serbi Ka përfunduar pjesa e parë e takimit në Uashington të kryeministrit të Kosovës dhe presidentit të Serbisë, Avdullah Hoti
The Guardian: Trump shpreson të përfitojë në zgjedhje nga bisedimet Kosovë-Serbi Liderët e Kosovës dhe të Serbisë do të takohen në Shtëpinë e Bardhë të enjten dhe të premten, në një ndërhyrje që është
Hoti zbulon se çfarë do të diskutojë sot me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë Delegacioni i Kosovës është nisur për në Shtëpi të Bardhë aty ku do të mbahet takimi i parë me Serbinë me ndërmjetësimin
Grenell: Ta lëmë politikën mënjanë, qytetarët e Kosovës dhe Serbisë meritojnë normalizim ekonomik I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka theksuar se do të angaz
Vjosa Osmani: Hoti përveç njohjes, duhet të kërkojë edhe llogari nga Serbia për krimet në Kosovë Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka thënë se nuk mund të ketë marrëveshje në Uashington në mes të Kosovës dhe të Serb
Daçiç sulmon Ramën: Ishte ai që ndërhyri në zgjedhjet e Malit të Zi Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka deklaruar se as Serbia dhe as presidenti i saj Aleksandar Vuçiç nuk kanë ndërhyr