999 rezultate për

serbi

Miss Serbia e fiksuar pas shqiptarëve, pas Getoarit fotografohet me një tjetër (FOTO LAJM) Miss Serbia, Irina Jovanka, ka qenë në qendër të vëmendjes para disa kohësh në mediat serbe dhe shqiptare pasi ajo bëri
Pas hartës së Ramës, Kosova pjesë e Serbisë edhe në libra (FOTO LAJM) Pas publikimit të pamjeve nga kryeministri Rama, ku Kosova shfaqej si pjesë e Serbisë po e njëjta hartë gjendet dhe në l
Serbia dhe Rusia "dolli" për suksesin e tyre në parandalimin e anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq sot në Moskë ka deklaruar se Serbia po vazhdon luftën e saj për të v
Spiuni rus kapet duke i dhënë para një agjenti serb (VIDEO) Presidenti serb Aleksandar Vuçiç dha urdhër për nisjen e një hetimi këtë të mërkurë (20 nëntor), lidhur me një video që
Skandali i "Goal", vendos Kosovën si pjesë të Serbisë (FOTO LAJM) Një ndër agjencitë më të mëdha të lajmeve sportive "Goal. com" kanë bërë një gafë të madhe. Faqja e njohur ka publiku
E bëri Kosovën Serbi, Berisha sulmon Ramën: Tradhëti kombëtare! Rama e ka nisur ditën e sotme me një postim në rrjetet sociale ku prezanton zgjidhjen e problemit të furnizimit me ujë
E bëri Kosovën pjesë të Serbisë, Rama e merr me terezi e korigjon gafën pas 4 orësh (FOTO LAJM) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka bërë një gafë të pafalshme në cilësinë e kryeministrit të shtetit shqiptar. N
Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti-Mustafa Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëhe
Çokollatat me "Shqipërinë e Madhe" shokojnë serbët (FOTO LAJM) Disa çokollata që ndodhen në raftet e marketeve në Serbi, po trajtohen si provokim i madh ndaj qytetarëve të saj. Fakti
Trondit Rama: Publikon hartën ku Kosova është pjesë e Serbisë (FOTO LAJM) Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, sapo ka publikuar një hartë në të cilën Republika e Kosovës figuron b
Zyrtari i NATO-s: Raportet Kosovë-Serbi, ndër sfidat më thelbësore për rajonin Zëvendësndihmësi i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s për çështje politike dhe të sigurisë, James Appathurai, thotë në
Kurti: Serbia ta ekstradojë Radoiç, dihet kush e ka eleminuar Ivanoviç Serbia duhet ta ekstradojë Millan Radoiçiç, njërin nga të dyshuarit për vrasje të Oliver Ivanoviqit, ka thënë kryetari i
Ish-zyrtari i lartë i DASH: Marrëveshja Kosovë-Serbi ekziston Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit dhe analisti James Hooper, tha se një mar
Ish-zyrtari amerikan: Marrëveshja Kosovë-Serbi është arritur Ish-zyrtari i Departamentit amerikan të Shtetit dhe analisti James Hooper, tha se një marrëveshje Kosovë-Serbi ekziston,
74-vjeçari në Serbi hyn në grevë urie, pasi e gjeti gruan 21-vjeçare me një tjetër 53 vite diferencë nuk i kanë ndaluar të martohen. 21-vjeçarja Milijana Bogdanoviç dhe 74-vjeçari Milojko Boziç, u bënë t
"Kosova është Serbi", tifozët çek provokojnë "Dardanët" Pak orë para se të fillojë ndeshja e shumëpritur midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Çekisë, disa tifozë të skuadrës
Vendos Supremja, votat nga Serbia s’do të jenë pjesë e rezultatit të zgjedhjeve, Nisma në Kuvend Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia mos të jenë pjesë e rezultatit
Kurti "vë me shpatulla pas murit" Ramën: U nxitove për Serbinë Ideja për krijimin e një minishengeni ballkanik është shndërruar në një temë përplasjesh mes kryeministrit të Shqipërisë
A do të hyjë Nisma në Qeveri? Isa Mustafa thotë se për këtë vendos Vetëvendosje Vendimi i PZAP-së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia, e lë LDK-në pa një deputet. Isa Mustafa, kryetari i kë
Kosovarët mund t’i humbasin rreth 300 milionë euro kursime në bankat e Serbisë Rreth 300 milionë euro kursime të kosovarëve në bankat e Serbisë mund të humbasin. Kjo për shkak të refuzimit të shtetit