999 rezultate për

serbi

Përplasja për masakrën e Reçakut, reagon ashpër SHBA Një ndër cështjet më të nxehta në ditët e fundit është masakra e Reçakut, ngjarje e cila është komentuar së fundi nga pë
26 persona të lënduar nga aksidenti në Serbi 26 qytetarë të Maqedonisë të lënduar nga aksidenti në Serbi Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Prokuplje- Bllacë
Ish-ambasadori Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun (VIDEO) U akuzua se sajoi dhe trilloi masakrën e Reçakut nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, por ish-ambasadori i mision
Palmer: Njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja d
Shkëputja e Kosovës nga rrjeti energjetik i Serbisë, vijnë reagimet nga Beogradi Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT) të hënën kanë nënshkruar një ma
Kosova shkëputet nga sistemi energjetik i Serbisë, i bashkohet Shqipërisë Operatori i Sistemit të Transmisionit dhe Tregut të Energjisë Elektrike të Kosovës (KOSTT) dhe Operatori i Sistemit të T
Me flamur të Serbisë tentoi të provokojë shqiptarët në jug të Mitrovicës Një ngjarje jo e zakontë është shënuar sot rreth orës 14:00 tek ura e Ibrit në Mitrovicë. Një grua rreth-35 vjeç, e m
Miss Serbia përlotet në emision, kujton takimet me të prekurit nga tërmeti (VIDEO) Miss Serbia, Irina Jovanka ka fluturuar drejt Shqipërisë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti. Ajo ka vizituar zon
VV fton edhe opozitën në dialog me Serbinë, Haradinaj i përgjigjet pozitivisht Ka kaluar më shumë se një vit prej që kur janë pezulluar bisedimet Kosovë-Serbi. E, tash kur pritet të formohet qeveria
Krah më krah, shqiptari dhe serbi në kërkim të personave nën rrënoja Në fatkeqsi si kjo, nuk ka më armiqësi. Të gjithë po punojnë për nxjerrjen e personave nën rrënoja me shpresën që të jen
Serbia paralajmëron një "ligj lufte" me Kosovën Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ka thënë se së shpejti në parlamentin serb do të paraqitet një strategji mbro
Kosova pjesë e Serbisë në tekste shkollore, reagimi i qytetarëve Në librin e Qytetarisë së klasës së VIII, me autorë Izela Tahsini, Elona Dhembon Veronika Ducin dhe përgjegjëse të artit
Rruga që të çon për në Serbi skuqet me flamuj kombëtarë Pak ditë para festës së 28 Nëntorit, një grup i vullnetarëve kanë vendosur flamuj në Podujevë. Kësaj radhe, përveç që
Haradinaj: Ata që po punojnë kundër taksës po e hanë bukën e "Kralit" Kryeministri në detyrë Ramush Hardinaj ka hedhur akuza të renda në drejtim të kundërshtarëve të taksës ndaj Serbisë, e c
E futi mik për Macron, Shehu: Rama i dhuroi Vuçiçit kurorën e "Carit" Në një intervistë për “Der Spiegel”, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se ka rënë dakord me Edi Ramën dhe
1 vit e 1 ditë nga vendosja e taksës, çfarë fitoi dhe çfarë humbi Kosova Fiks, dje një vit, Qeveria e Kosovës, në krye me Ramush Haradinajn, iu kundërpërgjigj fushatës së Serbisë për heqjen e n
Partitë opozitare në Serbi kërkojnë dorëheqjen e ministrit Mali Partitë dhe lëvizjet opozitare në Serbi kërkojnë dorëheqjen e presiudentit Vuçiç dhe te kabinetit të tij. Kërkesa u bë p
Kosova pjesë e Serbisë në libra, justifikohet pas "gafës" Besa Shahini Dy ditë më parë, një një qytetar ka denoncuar rastin se teksti shkollor i lëndës së Qytetarisë 8, mbante një hartë ku Ko
Skandali me spiunë: A po prishen marrëdhëniet Serbi-Rusi? Kryetari i të ashtuquajturit “Komision për Kosovën dhe Metohinë”, Milovan Dreçun the sot se publikimi i pamjeve ku një a
Muhamet Spahiu: Taksa e bëri Kosovën palë më të fuqishme në dialog me Serbinë (VIDEO) Këshilltari për ekonomi i Kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj, Muhamet Spahiu, ka thënë se taksa 100% e vendosur rr