999 rezultate për

serbi

Serbia lë pas Shqipërinë e Kosovën! Të hënën marrin 5000 vaksinat e para anti COVID-19 Të hënën ose të martën në Serbi arrijnë dozat e para të vaksinës kundër COVID-19 dhe do u shpërndahen shtëpive të të mos
U përfol se në Serbi janë krijuar video-lojëra me krime lufte, reagon ashpër Dafina Zeqiri (FOTO LAJM) Prej disa ditësh në medie ka bërë bujë lajmi se në Serbi janë krijuar video-lojëra me krime lufte, ku njëra ndër to para
"Kosova është Serbi nëse mamaja ime është e virgjër", serbëve nuk i del inati me Ibrën (FOTO LAJM) Shorti i Ligës së Europës, vuri përballë ditën e djeshme, Milanin e Zllatan Ibrahimoviç me serbët e Crvena Zvezdës që dr
Serbia ndërpret transmetimin e energjisë për Kosovën Menjëherë pas fillimit të operimit të pavarur të sistemit energjetik të Kosovës, Serbia ka ndërprerë transmetimin e 500
Habiti edhe Çanin, Romina Aliaj: Nuk këndoj serbisht e greqisht për 1 milion euro! Romina Aliaj është jo pak e njohur në tregun e muzikës popullore qytetare në vend, e shprehja e njohur “muzika nuk njeh
Albright ndërmjetësuese për dialogun Kosovë-Serbi, irritohen rusët Madeleine Albright, sekretarja e shtetit që udhëhoqi aksionin për çlirimin e Kosovës pritet që të përfshihet në ndërmjet
Ministri serb provokon sërish, përdor gjuhë urrejtje ndaj shqiptarëve Ministri i Punëve të Brendshme (MUP) i Serbisë, Aleksandar Vullin, sërish e ka përdorur termin pezhorativ “shiptari”, du
"Kryeqytet i Bullgarisë është Serbia", nxënësi kosovar i klasës së 7 shokon me padituri në test (FOTO LAJM) Një nxënës i klasës së shtatë ka shokuar me përgjigjet e tij në një test të njohurive të përgjithshme. Prej 12 pyetj
Eliot Engel: Serbia nuk do anëtarësohet kurrë në BE pa njohur pavarësinë e Kosovës Ekspertë të Ballkanit i bëjnë thirrje administratës së ardhshme të drejtuar nga Joe Biden që të shtojnë vëmendjen ndaj B
Kosova është e pavarur dhe kjo nuk zhbëhet, Serbia duhet të lëvizë përpara Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Kongresin e SHBA-së, Eliot Engel, në fjalën e tij të mbajtur në seancën dëgj
​Dialogu Kosovë-Serbi rifillon të enjten, diskutimet e para Të enjten do të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi në nivel të ekspertëve. Në Bruksel pritet të vazhdohet diskutimi ndërmjet
Publikohet harta e Serbisë pa Kosovën, plas sherri në Beograd Një televizion serb ka publikuar një hartë të vendit, ku Kosova paraqitet jashtë territorit të saj, siç ndodh në të gjit
Rinis dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, detajet nga takimi i ardhshëm Para raundit të ri të bisedimeve, kryeministri Avdullah Hoti është shprehur, se Kosova në dialog, nuk po i bën favore Se
Merr mesazhe urrejtje se bëri shqiponjën, Miss Serbia rrëfehet në emisionin shqiptar (FOTO LAJM) Një vit më parë konkursi i bukurisë “Miss Freedom of the World ”, i cili u mbajt në Kosovë zuri faqet e para të mediave
Mediat serbe propaganduan idenë se Trump dhe Putin do zgjidhnin konfliktin Kosovë-Serbi në të mirën e tyre Një projekt i titulluar "Zbulimi i rrjeteve dezinformuese ruse dhe masave aktive që nxisin secesionizmin dhe revizionizm
Vuri flamurin kuqezi në Parlamentin serb, Kamberi kërkesë për varret masive të shqiptarëve Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi i cili u bë viral për momentin kur vendosi flamurin shqiptar
Provokon Vuçiç në ditën e pavarësisë, nxjerr tanket shumë afër Kosovës Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë të shtunën në kazermën “Mija Stanimiroviq” në Nish se është mirënjohës ndaj R
Hoti: Nuk ka marrëveshje me Serbinë për vizitat e zyrtarëve serbë në Kosovë Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se informacionet për arritjen e një marrëveshjeje në mirëkuptim, midis Republikës së
COVID-19 gjunjëzon Serbinë, mbi 7 000 raste të reja vetëm sot Serbia regjistroi sot një rekord negativ të rasteve të reja dhe vdekjeve nga Covid. Në 24 orët e fundit u raportuan 51 p
Shaip Kamberi vendos flamurin kombëtar shqiptar në Parlamentin e Serbisë (VIDEO) Deputeti shqiptar në Kuvendin e Shqipërisë, Shaip Kamberi, e ka marrë me vete flamurin e Shqipërisë, duke e vendosur pra