999 rezultate për

serbi

''Një mijë teste ndihmë nga Serbia'', aktori: E pamundur, të rinumërohen! Ditën e sotme u raportua se Serbia do të ofrojë 1000 teste për kryerjen e analizave të koronavirusit në Kosovë. Por n
Kosova merr 1 mijë teste ndaj COVID 19 nga Serbia Rastet në Kosovë po shtohen, teksa në anën tjetër vendi po përballet me një numër të pakët testesh. Në kuadër të bash
Ministri Vitia ka komunikuar me video me homologun e tij nga Serbia, ambasadorët amerikanë tregojnë detaje (VIDEO) Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben vitia, ka komunikuar me anë të videos me homologun e tij nga Serbia, Zlatibor L
Lajçak: BE duhet ta udhëheqë dialogun Kosovë-Serbi I Dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se BE-ja duhet të jetë udhëheqëse në
Shkon në 4456 numri i të infektuarëve në Serbi, mes tyre dhjetra viktima Ka shkuar në 4456 numri i rasteve pozitive nga COVID 19 në Serbi, teksa numri i viktimave 94. Ditën e sotme, janë kon
Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat, këtë herë për dialogun me Serbinë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në d
Kurti bisedon me Macron: Efektiviteti i dialogut Kosovë-Serbi varet nga pjesëmarrja e Evropës Kryeministri në detyrë, Albin Kurti mbrëmë ka pasur një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron, ndërs
U "masakrua" nga bashkëkombasit pse mbështet Kosovë, Miss Serbia nuk ndalet (FOTO LAJM) Edhe pasi u masakruan nga mediat serbe, pas gjesteve në mbështetje të Kosovës, Missi serb Irina Jovanka nuk ndalet! N
Kurti uron Lajçakun për detytrën, thotë se Thaçi do jetë pjesë e ekipit dialogues me Serbinë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar letër Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evrop
Nisin konsultimet për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak do të fillojë konsultat këtë javë për t’u fokusuar në dialogun Beograd-Prishtinë, tha sot zëdhënësi i P
Vuçiç: Jemi gati të bashkëpunojmë me Prishtinën kundër koronavirusit Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, shprehu gatishmërinë e tij për bashkëpunim të plotë me autoritetet në Prishtinë
"Administrata Trump mbështeti rrëzimin e Kurtit, si shkak i nxitimit për marrëveshjen Kosovë-Serbi" Drejtori Ekzekutiv i Human Rights Watch, Kenneth Roth, ka folur për ndikimet e SHBA-së, dhe rrëzimin e Qeverisë Kurti.
COVID-19/ Shifra të frikshme nga Serbia: 1000 pacientë të shtruar në spital Në Serbi gjatë 24 orëve të kaluara, pesë njerëz kanë vdekur nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vikti
Ramush Haradinaj akuzon rëndë Albin Kurtin: Ka interesa direkte me ekonominë e Serbisë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka akuzuar sot kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin, duke thënë se ai po e heq taks
Nga sot hyn në fuqi reciprociteti, Qeveria e Kosovës heq taksën Qe nga dita e sotme hyn ne fuqi vendimi i Qeverise në detyrë te Kosovës per heqjen e tarifës 100 për qind ndaj mallrave
Serbia bllokon kamionët e Kosovës në kufi, Rama i shkruan: Të lutem president... Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi kamionë me mallra nga Kosova janë bllokuar në kufi me Serbinë. Me anjë të një p
KORONAVIRUSI/ Ndahet nga jeta peshkopi i Kishës Ortodokse në Serbi Peshkopi i Valjevës i Kishës Ortodokse Serbe (KOS), 71-vjeçari Milutin, ka vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Qe
Ballkani - midis diplomacive konspirative, publike dhe ambige Prof. Lisen Bashkurti Ka me shume se nje vit qe procesi i bisedimeve per normalizimin e marredhenieve Kosove-Serbi p
Dy të infektuar me COVID-19 në Veri të Kosovës, testet i bëjnë në Serbi Testet që kanë mbërritur nga Instituti “Torllak” në Serbi kanë rezultuar pozitiv për një person nga Mitrovica e Veriut d
SHBA krerëve të Kosovës: Veproni sipas ligjit, të hiqet taksa Kosova po kalon një periudhë të vështirë si nga ana e përballjes me pandeminë e koronavirusit por në anën tjetër me pol