999 rezultate për

serbi

Kërcet grushti në parlamentin serb, deputetët përplasen me njëri-tjetrin Lideri i lëvizjes opozitare Dveri, Boshko Obradoviç i shoqëruar nga deputetë dhe përkrahës sot bllokoi hyrjen e Parlamen
Merkel porosit Thaçin dhe Vuçiç: Bëhuni gati sivjet, marrëveshje e rëndë Kancelarja gjermane Angela Merkel u ka bërë thirrje liderëve të Kosovës dhe Serbisë që të përvjelin mëngët dhe të arrijn
Polici i doganës i merr para serbit: Ke vulë? Ke dokumente? Jo! Emisioni “Stop” sjell një denoncim ku tregon se si një polic i doganës së Tiranës, i merr 5 euro një shtetasi serb, duke
El Pais: Spanja, e hapur ta njohë Kosovën nëse arrin marrëveshje me Serbinë Gazeta e madhe spanjolle “ElPais” ia ka kushtuar një shkrim të gjatë vendimit të Spanjës për të marrë pjesë në Samitin B
Kriza ekonomike, si Shqipëria mbeti e fundit në rajon I gjithë rajoni ka qenë vitet e fundit në një garë të ethshme për të tërhequr investimet e huaja. Në këtë garë, deri tan
Veseli: Thaçin s' ka mundur ta ndalë Serbia e lëre më Sveçla Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar se Kurti duhet të ndalë zemërgjerësinë ndaj Serbis
Thaçi: Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë, nuk do të ketë amnisti Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë sot homazhe tek varrezat në Mejë të Gjakovës, ndërsa theksoi se nuk do të ketë
Kurti akuzon Grenell: Po mban krahun e Serbisë për heqjen e taksës Kryeministri Albin Kurti ka akuzuar përsëri të dërguarin e SHBA-ve për dialogun me Serbinë. Kurti ka thënë se ambasad
Testet nga Serbia, Kurti: Nëse Kosova i kishte refuzuar do të akuzohej si një sjellje iracionale Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti, në një konferencë për media ka folur për pranimin e 1 mijë testeve nga Ser
Debati për ndihmat ndaj COVID-19 nga Serbia në Kosovë, BE-ja bën thirrjen e rëndësishme Diplomatët evropian në Prishtinë bënë thirrje te dielën që të mos politizohen ndihmat në kohën e përballjes me COVID-1
''1 mijë teste dhuratë'', Haradinaj: Dyshoj se Kurti ka bërë marrëveshje me Serbinë Nënkryetari i Organizatave të Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka deklaruar se me pranimin e një mijë tes
Nis peticioni për anulimin e dërgesës nga Serbia Ka filluar një peticion që synon të mbledh të gjithë kundërshtuesit e "ndihmës" nga Serbia pa dallime, me të cilin do t’
Serbia dërgoi teste për Kosovë apo për Kosovë e Metohi? Kurti përgjigjet shkurt Kryeministri në detyrë, Albin Kurti është pyetur në Debat Plus nëse testet nga Serbia kanë ardhur për Kosovën, apo siç e
''Një mijë teste ndihmë nga Serbia'', aktori: E pamundur, të rinumërohen! Ditën e sotme u raportua se Serbia do të ofrojë 1000 teste për kryerjen e analizave të koronavirusit në Kosovë. Por n
Kosova merr 1 mijë teste ndaj COVID 19 nga Serbia Rastet në Kosovë po shtohen, teksa në anën tjetër vendi po përballet me një numër të pakët testesh. Në kuadër të bash
Ministri Vitia ka komunikuar me video me homologun e tij nga Serbia, ambasadorët amerikanë tregojnë detaje (VIDEO) Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben vitia, ka komunikuar me anë të videos me homologun e tij nga Serbia, Zlatibor L
Lajçak: BE duhet ta udhëheqë dialogun Kosovë-Serbi I Dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se BE-ja duhet të jetë udhëheqëse në
Shkon në 4456 numri i të infektuarëve në Serbi, mes tyre dhjetra viktima Ka shkuar në 4456 numri i rasteve pozitive nga COVID 19 në Serbi, teksa numri i viktimave 94. Ditën e sotme, janë kon
Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat, këtë herë për dialogun me Serbinë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në d
Kurti bisedon me Macron: Efektiviteti i dialogut Kosovë-Serbi varet nga pjesëmarrja e Evropës Kryeministri në detyrë, Albin Kurti mbrëmë ka pasur një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron, ndërs