999 rezultate për

serbi

Deklaratat e Thaçit për Luginën e Preshevës, "e çojnë peshë" qeverinë e Serbisë Deklaratat e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se Lugina e Preshevës do t’i bashkohet Kosovës i kanë çmendur liderët s
Panik te Lacio, serbi Milinkoviç-Saviç përplaset me portierin shqiptar dhe alarmon drejtuesit Momente paniku te Lacio. Ylli i skuadrës kryeqytetase, Milinkoviç-Saviç ka mbetur i dëmtuar pas një përplase në stërvitj
Thaçi reagon ashpër ndaj Albin Kurtit: Hapet me Serbinë dhe mbyllet me Shqipërinë Presidenti i Kosovës ka reaguar për mbylljen e kufirit dhe tarifës për 22 euro për kamionët e ardhur nga Shqipëria. S
Njihuni me serbin që rekrutoi kosovarët në organizatën e ISIS (VIDEO) Bedri Elezi, një ekspert i sigurisë në zonën e Kaçanikut, tregon se si një numër i konsiderueshëm kosovarësh kishin përf
Acarohen sërish marrëdhëniet pas luftës së re tregtare, çfarë ndodhi mes Kosovës dhe Serbisë Kosova ka vendosur masat e reja të reciprocitetit ndaj Serbisë. Qeveria në detyrë ka njoftuar se gjatë mbledhjes së fund
Masat shtesë ndaj Serbisë, reagon Thaçi: Mashtrim patriotik dhe rrezikim i raporteve me SHBA-të e BE-në Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas vendimit të kryeministrit në ikje, Albin Kurtit për masat e "reciproci
Kurti merr një tjetër vendim kundër Serbisë (FOTO LAJM) Qeveria e Kosovës në detyrë ka mbajtur një mbledhje online në orët e vona të së shtunës, ku ka marrë vendim për të ndrys
Franca dhe Gjermania kërkuan fillimin e dialogut me Serbinë, reagon këshilltari i Thaçit Vetëm pak ditë më parë, dy ministrat e jashtëm të Francës dhe Gjermanisë deklaruar se kërkonin fillimin e dialogut Kosov
Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershë
Grenell s’e përjashton pjesëmarrjen e Rusisë në dialog, nuk merret me akuzat e Kurtit ndaj tij Përfshirja e Rusisë në dialogun mes Kosovës e Serbisë, tanimë është një ide e shprehur haptaz nga Moska zyrtare, dhe e c
Kurti: Grenell do që marrëveshja Kosovë-Serbi të kryhet në shtator, në tetor më pati thënë se duhet të kryhet në shkurt Kryeministri në detyrë i vendit Albin Kurti ka folur edhe njëherë lidhur raportet dhe qasjen e Emisarit special amerikan
Qytetarët nisin protestën: Edhe serbi si ka tërheq femrat zvarrë si Veliaj e Rama Ditën e djeshme në orët e para të mëngjesit, u shemb Teatri Kombëtar. Sot, ka nisur protesta e thirrur nga Aleanca p
Mustafa dhe Lajçak bisedojnë për mundësinë e rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin e posaçë
Borrell: Serbisë dhe Kosovës iu duhen më shumë marrëveshje Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian (BE) për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë, Josep Borrell, përshëndeti angaz
Konjufca: Serbia hapi kufijtë me shtetet fqinje, jo edhe me Kosovën - do ti përgjigjemi me reciprocitet Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka reaguar ndaj vendimit të Serbisë për hapjen e k
Serbia reagon pas deklaratave të Vjosa Osmanit për spastrim etnik në Luginë të Preshevës Pas deklarimeve të kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani rreth çështjes së shqiptarëve të Luginës së Preshevës
Lajçak: Shkëmbimi i territoreve nuk do të jetë në rend dite në dialogun Kosovë-Serbi Në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Bashkimi Evropian duhet të shkojë “dorë për dore” me Shtetet e Bashkuara, th
Serbi, regjistrohen 2 të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi Serbia është një tjetër shtet ballkanik, i prekur nga pandemia e koronavirusit. Në Serbi, në 24 orët e fundit kanë nd
Ish-Sekretarja amerikane: SHBA-ja ''nuk po ndihmon'' në zgjidhjen e konflikteve mes Kosovës dhe Serbisë Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk janë duke ndihmuar tani sikur
Antoneta flet për çmendurinë gjatë udhëtimit në Serbi: Mendova se do përfundoja prostitutë Protagonistja e “Përputhen”, Antoneta Koçi e ftuar në “Një ditë me Dojnën” në Pop Culture, ka folur për çmendurinë më të