999 rezultate për

serbi

E bëri Kosovën pjesë të Serbisë, Rama e merr me terezi e korigjon gafën pas 4 orësh (FOTO LAJM) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka bërë një gafë të pafalshme në cilësinë e kryeministrit të shtetit shqiptar. N
Dialogu dhe roli i presidentit, temë e takimit të radhës Kurti-Mustafa Çështja e dialogut politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pitet të jetë një nga temat e takimit të radhës ndërmjet udhëhe
Çokollatat me "Shqipërinë e Madhe" shokojnë serbët (FOTO LAJM) Disa çokollata që ndodhen në raftet e marketeve në Serbi, po trajtohen si provokim i madh ndaj qytetarëve të saj. Fakti
Trondit Rama: Publikon hartën ku Kosova është pjesë e Serbisë (FOTO LAJM) Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, sapo ka publikuar një hartë në të cilën Republika e Kosovës figuron b
Zyrtari i NATO-s: Raportet Kosovë-Serbi, ndër sfidat më thelbësore për rajonin Zëvendësndihmësi i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s për çështje politike dhe të sigurisë, James Appathurai, thotë në
Kurti: Serbia ta ekstradojë Radoiç, dihet kush e ka eleminuar Ivanoviç Serbia duhet ta ekstradojë Millan Radoiçiç, njërin nga të dyshuarit për vrasje të Oliver Ivanoviqit, ka thënë kryetari i
Ish-zyrtari i lartë i DASH: Marrëveshja Kosovë-Serbi ekziston Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ish-zyrtari i Departamentit të Shtetit dhe analisti James Hooper, tha se një mar
Ish-zyrtari amerikan: Marrëveshja Kosovë-Serbi është arritur Ish-zyrtari i Departamentit amerikan të Shtetit dhe analisti James Hooper, tha se një marrëveshje Kosovë-Serbi ekziston,
74-vjeçari në Serbi hyn në grevë urie, pasi e gjeti gruan 21-vjeçare me një tjetër 53 vite diferencë nuk i kanë ndaluar të martohen. 21-vjeçarja Milijana Bogdanoviç dhe 74-vjeçari Milojko Boziç, u bënë t
"Kosova është Serbi", tifozët çek provokojnë "Dardanët" Pak orë para se të fillojë ndeshja e shumëpritur midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Çekisë, disa tifozë të skuadrës
Vendos Supremja, votat nga Serbia s’do të jenë pjesë e rezultatit të zgjedhjeve, Nisma në Kuvend Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia mos të jenë pjesë e rezultatit
Kurti "vë me shpatulla pas murit" Ramën: U nxitove për Serbinë Ideja për krijimin e një minishengeni ballkanik është shndërruar në një temë përplasjesh mes kryeministrit të Shqipërisë
A do të hyjë Nisma në Qeveri? Isa Mustafa thotë se për këtë vendos Vetëvendosje Vendimi i PZAP-së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia, e lë LDK-në pa një deputet. Isa Mustafa, kryetari i kë
Kosovarët mund t’i humbasin rreth 300 milionë euro kursime në bankat e Serbisë Rreth 300 milionë euro kursime të kosovarëve në bankat e Serbisë mund të humbasin. Kjo për shkak të refuzimit të shtetit
Zëvendësministri i Jashtëm i Ganës konfirmon tërheqjen e njohjes së Kosovës Zëvendësministri i Jashtëm i Ganës, Charles Owiredu ka konfirmuar se kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës.Agjen
Pas takimit me Macron dhe Vuçiç, Thaçi thotë se Kosova është e gatshme të vazhdojë dialogun me Serbinë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macro
"Shqiptaret për martesë", Serbia e Maqedonia po blejnë nuse për 1000 euro Beqarët e vjetër maqedonas dhe serb vazhdojnë të martohen me femra shqiptare duke paguar shuma të majme parash. Për këtë
Mini-Schengeni i panevojshëm përderisa Serbia dhe Bosnja nuk e njohin Kosovën Liderët e Ballkanit Perëndimor, për herë të dytë brenda një muaji, u takuan pa Kosovën. Kësaj radhe Samiti u mbajt në
Republika e Ganës shpjegon pse tërhoqi njohjen e Kosovës Republika e Ganës është vendi i 16-të që tërhoqi njohjen e Kosovës, sipas ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivi
PZAP-i i jep të drejtë Nismës për votat nga Serbia Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike