E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

serb

Në pranga 8 shtetas çekë, po planifikonin të ngjitnin flamurin "Kosova është Serbi" në stadiumin "Fadil Vokrri" (FOTO LAJM) Policia e Kosovës ka ndaluar tetë shtetas të Çekisë të cilët kishin planifikuar që nesër gjatë ndeshjes futbollistike Ko
"Pakoja bombë" për Serbinë: 10 mld dollarë, avionë dhe anëtarësim në BE në këmbim të njohjes së Kosovës Shtetet e Bashkuara e kanë deklaruar qartazi tashmë se kryefjala e politikës së tyre të jashtme në rajonin e Ballkanit P
Mediat serbe zbulojnë "dhuratat" e Trump për Vuçiçin në këmbim të njohjes së Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ditë më parë ka qëndruar për një vizitë në Washington ku është takuar me Sekreta
Serbi kapet me 33 derra të therur në makinë Policia kufitare ka arrestuar një person në qytetin gjerman Passau. Policia kishte ndaluar furgonin të cilin po e voz
Ishte kapiten te Serbia, Arton Zeka i bashkohet Kosovës (FOTO LAJM) Dje kapiten te Serbia, sot bashkohet me Përfaqësuesen e Kosovës Deri dje ishte kapiten te Serbia, ndërsa sot ai është
Serbi dhunon seksualisht për 1 muaj të miturin shqiptar Një 7-vjeçar pretendon se është dhunuar nga fqinji i tij 72-vjeçar, në Hoçë të Madhe të Rahovecit. Nëna e djalit poho
Provokojnë tifozët, shfaqin hartën e Kosovës në flamurin serb Kampionati botëror në basketboll është duke u zhvilluar në Kinë. Ndërsa, tani po zhvillohet ndeshja ndërmjet Italisë
Ky është plani i Palmer për Kosovë-Serbi "Qëllimi im është që t’i kthejë Beogradin dhe Prishtinën në tryezën e bisedimeve sa më shpejt të jetë e mundur dhe të si
Zgjedhjet e parakohshme, Vuçiç vizitë të papritur në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, mund të vijë në shtator që t’i vizitojë serbët e Kosovës. Ai pritet të vizitojë
Përleshje me thika mes të rinjve shqiptarë e serbë, vritet një person Një serb i mitur u qëllua me thikë mbas dite pranë urës së Ibër në Mitrovicë. Portali serb KoSSev shkruan se viktima
I mbijetuari i Luftës së Kosovës rrëqeth me historinë: U ekzekutuan 23 fëmijë në të njëjtën kohë nga ushtarët serbë (FOTO LAJM) Gjatë Luftës së Kosovës shumë persona të pafajshëm humbën jetën. Sipas të dhënave nga Fondi për të Drejtën Humanitare,
Vdiq në Serbi: Kërkohet njoftimi i familjes së viktimës nga Gjakova Një shtetas i Kosovës nga komuniteti rom me emrin Imer Kerelaj, nga Gjakova, muajin e kaluar ka vdekur në Serbi dhe ende
"FP|: Palmer, me detyrën e vështirë të zgjidhjes së problemit Kosovë-Serbi Nga Robbie Gramer, Foreign Policy Departamenti i Amerikan i Shtetit pritet të njoftojë një të dërguar të ri sp
Haradinaj: Kosova me taksën i ka bërë bllok Serbisë Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka folur rreth forcimit të shtetit të Kosovës në ra
Hahn kritikon Kosovën dhe Serbinë për dialogun Komisari Evropian për zgjerim Johannes Hahn ka dërguar porosi të qarta për Kosovën dhe Serbinë. Komisari Evropian për
80-vjetori i Luftës së Dytë Botërore, Polonia nuk fton Serbinë dhe Rusinë Serbia dhe Rusia nuk janë ftuar në aktivitetin që mbahet në Varshavë më 1 shtator me rastin e 80-vjetorit të nisjes së L
Pamjet e rralla: Si u katandisën ushtarët serbë pak pasi mbaroi lufta në Kosovë (VIDEO) Menjëherë pas përfundimit të luftës në Kosovë, forcat serbe u larguan nga territori i saj. Në një video të publikuar
Gazetari i njohur bën bashkë flamurin shqiptar me atë serb në mes të Beogradit Edhe pse marrëdhëniet mes popullit shqiptar dhe atij serb kanë qenë ndër vite të acaruara, situata nuk ka ndryshuar shum
Plas në Serbi, grushte e shkelma gjatë një ndeshje (VIDEO) Një ndeshje futbolli në kampionatin serb, mes Metalac dhe Backa është shndërruar në një betejë të ashpër me grushte dhe
Serbët bëhen bashkë për zgjedhjet e tetorit Disa përfaqësues të serbëve të Kosovës, kanë nënshkruar të mërkurën koalicion parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme p