999 rezultate për

serb

"Merkel dhe Macron mund të kërkojnë heqjen e taksës" Në Samitin e Berlinit, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron mund t’u kërkojnë udhëhe
Berisha: Argatët e Vuçiçit në Tiranë dhe Prishtinë po punojnë për Serbinë e Madhe në Berlin Samiti i Berlinit pritet të mbahet gjatë ditës së sotme, por kjo sipas ish-kryeministrit Berisha ka të bëjë me përgatitj
Vlora Çitaku frymëzohet nga Arya Stark në "luftën" me Serbinë Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, luftën e Kosovës me Serbinë e ka krahasuar me se
Berisha: Thaçi, njeriu më i rreziksh për shqiptarët që prej viteve '20 Ish- Kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer në akuza kundrejt Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi duke e cilësuar si nj
Vulin në Rusi, i bindur se Maqedonia do të sulmojë Serbinë Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin në Moskë në kanalin shtetëror “Rusia 24” porositi se “bota nuk do ta ndalojë
Thaçi ende vazhdon me lojëra fjalësh, mendon se i merr Serbisë pa i dhënë Hashim Thaçi ka thënë se nuk prek asgjë nga takimi i Berlinit i thirrur nga Kancelarja Angela Merkel ku do të takohen zy
Mallrat serbe po zhduken dhe po zëvendësohen me mallra gjermane Taksa 100% e qeverisë së Kosovës mbi artikujt nga Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, ka ndryshuar situatën e tregut kosovar
Serbët poshtërojnë shqiptarët në Beograd, hedhin kokë derri (FOTO LAJM) Dhjetëra banorë të një lagjeje në Beograd, pasditen e së shtunës kanë bllokuar furrën e një shqiptari, vetëm pse ai isht
Haradinaj i prerë: Taksa hiqet kur të na njohë Serbia Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se “Kosova ka për të kërkuar dëmshpërblime nga Serbia”, edhe pse nuk mendon se kjo çës
Skandaloze, serbët pushtojnë furrën e shqiptarëve në Beograd (FOTO LAJM) Një grumbull serbësh, pasditen e së shtunës kanë bllokuar një furrë, pronë e shqiptarëve në Borçë të Beogradit. Me le
Policia ndalon makinën e shqiptarit në kufirin Serbi-Maqedoni dhe nuk u beson syve çfarë gjen brenda Pasditen e sotme është ndaluar një kamion në kufirin midis Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë brenda të cilit transportohe
Vuçiç: Nuk lëshojmë pe në Berlin, le ta harrojnë atë film Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka folur sot në Kinë për Samitin e Berlinit që do të mbahet me 29 prill me ftesë
Serbia përgatitet për luftë, investimet në ushtri më të mëdha se i gjithë rajoni bashkë Think-tanku ‘European Stability Initaitive’, në një raport të publikuar, tregon për atë se sa kanë investuar në ushtri,
A do të hiqet taksa në samitin e Berlinit? Takimi i radhës i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill në Berlin, po shihet edhe si një mundësi
Duan Listën Serbe në votime, PZAP kundër KQZ-së Paneli zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar pjesërisht ankesën e Listës Serbe, duke hedhur kështu poshtë vendi
Haradinaj reagon ashpër pas ndalimit të këshilltarit të tij në Serbi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas ndalimit të këshilltarit të njëherit zyrtarit të
BIA serbe ndalon këshilltarin e Ramush Haradinaj Policia serbe BIA, mësohet se ka ndaluar këshilltarin e kryeministrit të Kosovës, Srdjan Jovanovic. Këshillatri i Har
Infermierja nga Mitrovica vishet me uniformën ushtarake serbe (FOTO LAJM) Një qytetare e Mitrovicës së veriut ka publikuar një fotografi ku shihet e veshur me uniformë të xhandarmërisë serbe.
Në qytetin serb propozohet që dy rrugë të emërtohen Ibrahim Rugova dhe Adem Demaçi Në qytetin e Novi Pazarit në Serbi, janë propozuar disa ndryshime të emërtimeve të rrugëve të këtij qyteti. Emri i Sh
Serbi Mihajlovic dhe shqiptari Xhemaili bëhen bashk për shpëtimin e Bologna Bologna po kalon një moment të vështirë këtë sezon ku po lufton për mbijetesë. Por në këtë skuadër ka harmoni të plot