999 rezultate për

serb

Dy muaj të tjerët pataburgim për serbin e akuzuar për krime lufte në Kosovë Të dyshuarit për krime lufte Zoran Gjokiq nga Peja, i është zgjatur paraburgimi edhe për dy muaj me dyshimin se gjatë lu
Dhunë gjatë protestës në Shterpcë, ka të lënduar Pjesëtarët e Policisë së Kosovës u detyruan të përdorin spraj kundër qytetarëve serbë të Komunës së Shtërpcës, të cilët
Gazetarja serbe bën shqiponjën në mbështetje të bukëpjekësit shqiptar (FOTO LAJM) Vera Rankoviq, ish-korrospodente dhe redaktore e RTS-së ka publikuar një fotografi duke e bërë shqiponjën, simbolin shqi
SHIFRAT: Taksa 100%, Serbia deri më tani ka humbur 500 milionë euro Kosova ka vendosur taksën doganore prej 100 për qind për mallrat e Serbisë dhe të Bosnje e Hercegovinës më 21 nëntor të
Macron dhe Merkel angazhohen për dialogun Kosovë-Serbi Shumë nisma e thirrje ndërkombëtare për vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë deri më tani nuk kanë bindur P
Serbët po përdorin edhe fëmijët për të nxitur urrejtje ndaj shqiptarëve Mediat serbe tashmë janë duke hulumtuar edhe rrjetet sociale prej nga “nxjerrin” lajme edhe tema, këtë e kanë bërë me fo
Pronari shqiptar i furrës që u sulmua nga serbët kërkon falje Pronari i furrës “Roma” në Borçe të Beogradit, shqiptari Mon Gjuraj të premten do t’u shpërndajë bukë falas bashkëqyteta
Kongresmeni amerikan: Serbët e ndyrë kur do të dënohen? Kongresmeni amerikan, Tim Burchet, ka treguar se ka zhvilluar një bisedë me ish-presidenten e Kosovës, Atifete Jahjagën
Kosnett tek serbët: Jam lodhur shumë për t'i bindur shqiptarët të heqin taksën Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar Komunën e Graçanicës dhe të Parteshit, që banohen me shumicë
Thaçi kërkon rezolutë nga Kuvendi për genocidin serb në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar që me urgjencë, Kuvendi i Kosovës ta nxjerrë rezolutën për gjenocidin dhe
Amerikanët thonë se ndryshimi i kufijve u kërkua për këtë arsye Ideja për korrigjim të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë si mënyrë për të arritur tek një marrëveshje përfundimtare n
Haradinaj tregon gjithçka çfarë ndodhi në Samitin e Berlinit (VIDEO) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili ka marrë pjesë një Samitin e Berlinit, ka folur dje për T7 rreth takimit
Shqiptarët rrëfejnë para Kongresit Amerikan krimet e tmerrshme serbe (VIDEO) Është hera e parë që në Kongresin amerikan zhvillohet një dëshmi me pjesmarrje të gjerë për të kërkuar drejtësi për vikt
Shqiptarë protestë para ambasadës serbe në SHBA Të mbijetuar të dhunës në Kosovë dhe familjarë të viktimave, si edhe përfaqësues të komunitetit shqiptaro-amerikan, mbaj
Mediat serbe nisin sulmet: Macron dhe Merkel e shantazhuan Haradinajn Takimi i udhëheqësve të Ballkanit Perëndimor dhe të Bashkimit Evropian – i mbajtur të hënën në Berlin, me ftesë të kance
Thaçi: E mbështeta “taksën e Veselit dhe Hoxhajt” ndaj mallrave serbe Derisa kryeministri Ramush Haradinaj në T7 tha se Presidentin Thaçi bashkë me Edi Ramën i kanë bërë presion në Berlin, p
Kryeminstri kroat jep versionin e tij për taksën në Samitin e Berlinit Shefi i Qeverisë së Kroacisë Andrej Plenkoviq duke folur për Samitin e Berlinit ka thënë se as Kosova as Serbia nuk kanë
Jahjaga do të flasë në Kongresin Amerikan për krimet serbe në Kosovë Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, përmes një seance dëgjimore sot do të ndaj me Komitetin për Punë të Jashtme t
Haradinaj: Serbia duhet të njohë Kosovën sipas kufijve ekzistues Pas takimit të Nivelit të Lartë të Ballkanit Perëndimor i thirrur nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i
Dalin konkluzionet e Samitit të Berlinit: Kosova dhe Serbia të angazhuar Edhe pse mbrëmë pas takimeve në Berlin nuk u tha që palët janë pajtuar që të vazhdojë dialogu për shkak se taksa nuk ësh