999 rezultate për

serb

SHBA: Marrëveshje Kosovë-Serbi me njohje reciproke Zyrtarë të Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë kanë thënë se e mbështesin dialogun mes Kosovës dhe Serbisë të lehtësuar ng
E vranë serbët, kështu përulej Ibrahim Rugova para varrit të Fehmi Aganit (VIDEO) Më 6 maj të vitit 1999, serbët ekzekutuan një prej intelektualëve më të respektuar të vendit, Fehmi Aganin. Fehmi Aga
Kryeministrja serbe shfaqet me bikini (FOTO LAJM) Ana Brnabic, kryeministrja serbe, po fsheh thellë jetën e tij private, veçanërisht sepse ajo publikisht pranoi orientimi
Cili do të jetë fati i Presidentit Hashim Thaçi? Shkruan: Idriz Morina Pasi Samiti i Berlinit varrosi projektin serbo-rus, për copëtimin e Kosovës, që nga Hashim Thaç
Serbët nuk ndalin urrejtjen, sërish mblidhen te furra e shqiptarit Dhjetëra protestues u mblodhën të dielën të protestojnë kundër pronarit të furrës “Roma”, në qytezën Borka të Serbisë, q
Serbia dhe Rusia shpërndajnë Fake News kundër shqiptarëve Organizata nga Bosnja dhe Hercegovina, ‘Raskrinkavanje’ do ta lansoj një raport mbi mediat që shpërndajnë ‘Fake News’ në
Ish-ministri Bushati: Mos ofroni zgjidhje të shekullit XIX Ish-Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka thënë se Shqipëria duhet të mbajë qëndrim parimor në diskutimet për çështjen e
Partia e Albin Kurtit ultimatum Ramës: Sqaro, pse po vjen Vuçiçi në Tiranë Vizita e paralajmëruar e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe atij të Republikës Serbe të Bosnjës, Milorad Dodik,
Partia e Albin Kurtit ultimatum Ramës: Sqaro, pse po vjen Vuçiçi në Tiranë Vizita e paralajmëruar e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe atij të Republikës Serbe të Bosnjës, Milorad Dodik,
Dy muaj të tjerët pataburgim për serbin e akuzuar për krime lufte në Kosovë Të dyshuarit për krime lufte Zoran Gjokiq nga Peja, i është zgjatur paraburgimi edhe për dy muaj me dyshimin se gjatë lu
Dhunë gjatë protestës në Shterpcë, ka të lënduar Pjesëtarët e Policisë së Kosovës u detyruan të përdorin spraj kundër qytetarëve serbë të Komunës së Shtërpcës, të cilët
Gazetarja serbe bën shqiponjën në mbështetje të bukëpjekësit shqiptar (FOTO LAJM) Vera Rankoviq, ish-korrospodente dhe redaktore e RTS-së ka publikuar një fotografi duke e bërë shqiponjën, simbolin shqi
SHIFRAT: Taksa 100%, Serbia deri më tani ka humbur 500 milionë euro Kosova ka vendosur taksën doganore prej 100 për qind për mallrat e Serbisë dhe të Bosnje e Hercegovinës më 21 nëntor të
Macron dhe Merkel angazhohen për dialogun Kosovë-Serbi Shumë nisma e thirrje ndërkombëtare për vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë deri më tani nuk kanë bindur P
Serbët po përdorin edhe fëmijët për të nxitur urrejtje ndaj shqiptarëve Mediat serbe tashmë janë duke hulumtuar edhe rrjetet sociale prej nga “nxjerrin” lajme edhe tema, këtë e kanë bërë me fo
Pronari shqiptar i furrës që u sulmua nga serbët kërkon falje Pronari i furrës “Roma” në Borçe të Beogradit, shqiptari Mon Gjuraj të premten do t’u shpërndajë bukë falas bashkëqyteta
Kongresmeni amerikan: Serbët e ndyrë kur do të dënohen? Kongresmeni amerikan, Tim Burchet, ka treguar se ka zhvilluar një bisedë me ish-presidenten e Kosovës, Atifete Jahjagën
Kosnett tek serbët: Jam lodhur shumë për t'i bindur shqiptarët të heqin taksën Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar Komunën e Graçanicës dhe të Parteshit, që banohen me shumicë
Thaçi kërkon rezolutë nga Kuvendi për genocidin serb në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar që me urgjencë, Kuvendi i Kosovës ta nxjerrë rezolutën për gjenocidin dhe
Amerikanët thonë se ndryshimi i kufijve u kërkua për këtë arsye Ideja për korrigjim të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë si mënyrë për të arritur tek një marrëveshje përfundimtare n