999 rezultate për

serb

Limaj: Pse BE po toleron sjelljet agresive të Serbisë? Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë,
Hoxhaj reagon pas ndalimit të dy zyrtarëve të qeverisë së Kosovës në Serbi Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka reaguar pas ndalimit të dy zyrtarëve serb të Qeverisë së Kosovës ne pikën
Taksa "pastron" marketet nga mallrat serbe Zbatimi i taksës 100 për qind për produktet nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina ka filluar të zbrazë vitrinat e dyqaneve n
Daçiç sheh ëndrra me sy hapur: Morina, kufiri mes Serbisë dhe Shqipërisë Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, edhe përkundër faktit se kanë kaluar rreth 20 vjet nga rënia e Sll
Amerikanët: Serbët po kërcënojnë Kosovën drejtpërdrejt Agjencia amerikane e lajmeve AP raporton se Serbia po mban paradë ushtarake në Nish me të cilën po shënon Ditën e Fitore
Ushtria e Kosovës kryen veprime ushtarake, nervozizëm në Serbi Derisa Ushtria e Serbisë dhe Policia e Serbisë sot në Nish kanë organizuar një paradë të quajtur “Mbrojtja e Lirisë”, du
Eskorta e serbve përplasi një person dje në Tiranë Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se mbrëmjen e djeshme në Tiranë eskorta që shoqëronte Ivica Daçiçin dhe Milorad Do
Vuçiç krekoset me armët e Putinit dhe kërcënon Ballkanin (FOTO LAJM) Shteti i Serbisë, ka organizuar sot një paradë ushtarake në Nish, ku janë ekspozuar armatime të ndryshme, disa prej të c
Thaçi: Përçarja po na vret më shumë se plumbat serb Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë në “Opinion” ka folur edhe për përçarjet e spektrit politik shqipt
Pas skandalit me Metën, Vuçiç tregon çfarë foli me Thaçin dhe Ramën: U fola serbisht Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur për ecurinë e Samitit të Brdo-Brijonit dhe përplasjen me presidentin e
Vuçiç mbërrin në Tiranë Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, ka arritur në Tiranë, për t’iu bashkëngjitur pjesës tjetër të liderëve ballkaninë në
Serbi anti-shqiptar sot mes shqiptarëve Vizita e politikanit nacionalist serb Milloard Dodik në Tiranë, në kuadër të Samitit të Brdo-Brijonit, ka nxitur reagime
Serbia vazhdon armatosjen e rëndë me helikopterë dhe tanke ruse (FOTO LAJM) Dy helikopterë rus MI-35 M dhe një tanke T-75 MS, kanë arritur sot nga Rusia në aeroportin e Batajnicës në Serbi. Siç
Mediat serbe: Si e vrau snajperi shqiptar sportistin tonë 20 vjet më parë Sot janë mbushur 20 vjet qëkur në Medvegjë është vrarë ish-sportisti i njohur serb, atleti Goran Raicevic, shkruan Kurir
Provokojnë mediat serbe: Shaqiri dhe Lovren kanë festuar duke sharë para kamerës (VIDEO) Liverpooli bëri mbrekullinë dje në mbrëmje duke përmbysur disavantazhin 3-0 të pësuar nga Camp Nou një javë. Të kuqtë si
Haradinaj: Washingtoni, Berlini, Parisi e BE-ja gabojnë nëse e pranojnë kushtin e Serbisë për taksën Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj tha se Uashingtoni, Parisi, Berlini dhe BE-ja, gabojnë nëse e pra
Shfaqet serbi i akuzuar se ka vrarë djalin e Kumnovës (FOTO LAJM) Janë bërë 20 vite nga vrasja dhe zhdukja e familjarëve të Nysrete Kumnovës. Përfaqësuesja e shoqatës “Thirrjet e nënave”
Pendarovski nervozon serbët me këto fjalë për Kosovën Në një intervistë dhënë për gazetën serbe “Politika”, Presidenti i ri i Maqedonisë Pendarovski, ka thënë vendimi i Maqed
Serbët besojnë se Vuçiçi do ta njohë Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thuhet se po përgatitë një terren për një marrëveshje të detyrueshme ligjore me K
SHBA: Marrëveshje Kosovë-Serbi me njohje reciproke Zyrtarë të Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë kanë thënë se e mbështesin dialogun mes Kosovës dhe Serbisë të lehtësuar ng