999 rezultate për

serb

Partia e Drashkoviç: Konflikti i ngrirë në dëm të Serbisë, Vuçiç të merrët vesh me shqiptarët Partia e Vuk Drashkoviqit, Lëvizja e Përtëritjes Serbe (SPO), konsideron e konflikti i ngrirë në Kosovë është kundër in
Hahn: Marrëveshja Kosovë-Serbi, një pakt që s'do duartrokitet nga asnjëra palë Në një intervistë ekskluzive me Deutsche Welle-n, komisioneri i zgjerimit, Johannes Hahn, thotë se imazhi aktual i Shqip
Basha nxjerr sekretin për herë të parë: Ja propozimi që më bënë serbët për Kosovën Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar për herë të parë se edhe atij kur ishte ministër i Jashtëm i ishte
Foto gënjeshtra, reagojnë mediat serbe Fotografia që e ka publikuar dje deputetja e PDK’së, Flora Brovina, të një gruaje kosovare që është dhunuar nga forcat s
Ish-pjestari i UÇK-së: Jap 50 mijë euro kush jep informacion për serbët (FOTO LAJM) Ridvan Tahiri, ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka deklaruar se do të jap 50 mijë euro shpërblim për pers
Konjufca kujton fjalët e Hashim Thaçit kur shprehej se duhet të falen krimet serbe Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka thënë se për shumë vjet në Kuvend askush nga deputetët e
Gaxherri: Trishtohemi, por duhet të argumentojmë krimet serbe Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK’së, Besa Gaxherri ka folur rreth fotografive të cilat deputetja e PDK’s
Brovina nxjerr fotografinë e radhës, si serbët dhunuan për vdekje 7 vjeçaren Deputetja e PDK-së, Flora Brovina, gjatë seancës së Kuvendit ka treguar një fotografi të një vajze 7-vjeçare, për të cil
Djali i Ukshin Hotit kërkon që mos të ketë dialog me Serbinë pa u zbardhur fati i të pagjeturve Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është mbajtur akademi pë
Macron dërgon tre mesazhe në Beograd, njëri për Kosovën Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryes
Deputeti kosovar i vërsulet Edi Ramës: Ke afruar Shqipërinë me Serbinë Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka folur rreth përplasjeve mes
Gazetarja që i tregoi tre gishtat Ramës është ish-gruaja e Aleksandër Vuçiç (FOTO LAJM) Intervista e Edi Ramës në Televizionin serb Pink, bëri bujë në Serbi dhe Shqipëri. Në mediat shqiptare gjeti jehonë t
Media serbe: Këta janë shqiptarët që po shkrijnë pasurinë për Pavarësinë e Kosovës Mediat serbe kanë shkruar sot në lidhje me përpjekjet e Kosovës për të modernizuar ushtrinë e vetë si edhe për të lobuar
OVL-UÇK lëshon një thirrje për shqiptarët: Ja si të veprojmë kundër Serbisë Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bë
Kërcënon ministri serb: Shqiptarët të mos luajnë me zjarrin Mos luani me zjarrin duke krijuar një Shqipëri të madhe brenda territorit të Serbisë. Është ky mesazhi i fortë që i
Pamje të frikshme nga stuhia që ka goditur Serbinë (VIDEO) Stuhia me breshër dhe reshje të shiut përfshiu Serbinë pas Bosnjës dhe Kroacisë. Për më pak se një orë ka rënë shi me
'Si m'i vranë serbët katër fëmijët e vegjël' - një ekspozitë e dhimbshme në Kosovë Njëzet vjet më parë, në qendër të qytetit të Podujevës, shtatë anëtarë të familjes Duriqi u ekzekutuan nga forcat serbe.
Gruaja e liderit serb plas të vërtetat: Jemi kriminelë që kemi vrarë dhe plaçkitur Bashkëshortja e liderit të SPO-së (Lëvizjes Serbe të Përtëritjes), Vuk Drashkoviç, Danica Drashkoviç përmes një deklarat
Pse serbët përdorin tre gishtat dhe a lidhet kjo direkt me shqiptarët? Në mjaft foto të shovinistëve serb në Kosovë, Bosnje dhe Kroaci janë fiksuar momente kur ata ngrenë lartë tre gishtat te
Kërcënon Vulin: Armiqtë të frikësohen nga parada jonë ushtarake Parada usharake “Mbrojtja e Lirisë”, ka qenë mesazh i pastër për miqtë, armiqtë dhe çdokush duhet ta interpretojë si të