999 rezultate për

sequi

Sequi: There should be a language of unity Regarding the debate between President Bamir Topi and Speaker Jozefina Topalli, the Head of European Union Delegation in
Sequi: Flisni me gjuhën e bashkimit, jo të përçarjes Debati mes kryeparlamentares Jozefina Topalli dhe kreut të shtetit Bamir Topi, ka sjellë edhe reagimin e ambasadorit të
Sequi: EU, willing to assist Albania EU ambassador in Tirana, Ettore Sequi, said in a televised interview, that European Union (EU) is willing to assist Alba
Sequi i dorëzon progres raportin Topallit Ambasadori i BE-së në Tiranë, Ettore Sequi i dorëzoi sot progres raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë kryeparla
Sequi presents progress report The Head of the European Union (EU) Delegation in Tirana, Ambassador Ettore Sequi, presented on Wednesday the European C
Sequi: Integrimi, qytetarët duhet të informohen Ambasadori i BE-së, në vendin tonë Ettore Sequi ka theksuar se qytetaret duhet të informohen në lidhje me të drejtat dhe
Sequi: Shqiptarët jashtë trojeve, ndërtojnë ura Ambasadori i Bashkimit Europian, Ettore Sequi, i pranishëm në promovimin e librit me fotografi, “Shqiptarët e Francës”,
Sequi calls for dialogue European Union Ambassador in Albania, Ettore Sequi, has appealed once aggain for political dialogue. Referring to the OS
Sequi apelon sërish për dialog Ambasadori i Bashkimit Europian Ettore Sequi, ka apeluar sërish për dialog politik. Duke iu referuar raportit të OSBE/O
Basha and Sequi with common projects Ettore Sequi, Ambassador of the EC Delegation in Tirana, expressed the willingness to support the new mayor, Lulzim Bash
Sequi e Basha me projekte të përbashkëta Ettore Sequi, ambasadori i Delegacionit Europian në Tiranë, Ettore Sequi i shprehu gatishmërinë kryebashkiakut të ri, Lu
BE ultimatum: Zgjidhni krizën Kreu i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Etore Sequi ka dhënë ultimatum politikës shqiptare për nisjen e men
Situata politike, Topi pret Sequi Kreu i shtetit, Bamir Topi ka pritur sot në një takim ambasadorin e BE-së në vendin tonë Ettore Sequi dhe mësohet se në
Sequi përsërit apelin! Apeli i pësëritur i ndërkomëtarëve vazhdon, duk i bërë thirrje politikës shqiptare të bashkëpunojnë për integrimin e ven
Tatarzynska-Sequi: EU requires devoutly Polish Ambassador to Albania, Irena Tatarzynska, and EU Ambassador, Ettore Sequi, said that Albania's path towards EU sh
Tatarzynska-Sequi: BE kërkon devotshmëri Ambasadorja polake në Shqipëri, Irena Tatarzynska, dhe ambasadori i BE-së, Ettore Sequi,deklaruan, se për Shqipërinë rru
Sequi: Regjistrimi i tokës në shërbim të vendit Paraditen e sotme në Tiranë u prezantua projekti për regjistrimin e tokës dhe shenjat rrugore në bregdetin jugor të Shqi
Sequi: The interest of the country is primary After today's decision of the Electoral College, the EU ambassador, Ettore Sequi, said that it is important that both pa
Sequi: Interesi i vendit, para atij partiak Pas vendimit të sotëm të Kolegjit Zgjedhor, ambasadori i BE-së, Ettore Sequi, deklaroi të premten se e rëndësishme është
Sequi: Collaborate to achieve the EU criteria Ettore Sequi, the European Union Ambassador in Albania has urged again the political class in Albania to work together i