E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

sequi

21 janari, Sequi, Wollfarth dhe Arvizu mbeshtesin Prokurorinë Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikes, ambasadori i delegacionit të Bashkimit Evropian dhe kreu i prezencës së OS
Zgjedhja e Presidentit, Topi: Debatet të parakohshme Situata politike në vend dhe ecuria e procesit integrues të Shqipërisë kanë qenë dy prej cështjeve kryesore të diskuatua
Gërdeci, Sequi: Progres raporti shpreh zvarritje të procesit “Bashkimi Europian e ka dënuar tragjedinë e Gërdecit. Mbetëm të shokuar në vitin 2008 nga ngjarja dhe viktimat e shumta.
Financim i Bashkimit Evropian, Sequi inaguron shkollat në Gërdec Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi do të marrë pjesë sot në përurimin e rrugës "Bashkimi Evropian" d
Sequi meets the People's Advocate Regarding election of the President, the Head of European Union Delegation in Albania, Ettore Sequi said Thursday, "whil
Sequi: Presidenti i ri, bashkimi i të gjithë shqiptarëve Pas takimit të zhvilluar me Avokatin e Popullit Igli Totozani, ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka deklaruar pë
Avokati i Popullit takohet me ambasadorin e BE në Shqipëri Sequi Avokati i Popullit Igli Totozani pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojë një takim me ambasadorin e Bashkimit Europi
Haxhinasto-Sequi: Reformat politike, rendesi për integrimin në BE Në një takim te zhviluar mes Zv. Kryeministrit dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhinasto dhe ambasadorit të Ba
Sequi about the People’s Advocate The Head of the EU Delegation to Albania Ambassador Ettore Sequi, speaking from the EU, expressed his satisfaction regar
The European Commission (EC) commends Albania's progress The European Commission (EC) commends Albania's progress in its efforts for Albanian citizens to enjoy European Union (E
Sequi: Statusi i vendit kandidat në BE varet nga realizimi i progresit Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë Etore Sequi lidhur me zhvillimet e fundit në Shqipëri dhe mundesisë mbi m
Ambasadoret: Qeveria të bashkëpunoje me shoqërinë civile Gjatë një seminari ku në qendër të diskutimeve ka qenë shoqëria e civile trupi diplomatik i akredituar në Tiranë ka dekl
Sequi: Ndryshimet në kod, tregues për zgjedhjet e ardhëshme Ngritja komisionit për reformën zgjedhore si edhe ndryshimet që do të bëhen në këtë kod do të jenë një kusht shumë i rën
Sequi: Respect to obligations deriving from process of visa liberalization Ambassador of EU Delegation in Tirana, Ettore Sequi asked the Albanian authorities and citizens on Wednesday to respect
Sequi: Kujdes, kërkesat për azil, rrezikojnë marrëveshjen “Respektoni detyrimet që vijnë nga liberalizimi i vizave dhe forconi politikat frenuese” kanë qenë këshillat e dhëna ng
Sequi-Bumçi: Shqipëria nuk respekton të drejtën e autorit Në një takim të organizuar gjatë ditës së sotme mbi të drejtat e pronësisë intelektuale, bashkëbiseduesit kanë rënë doko
Sequi: Rruga drejt integrimit në BE bazohet në dialog Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka përshëndetur sot konsensusin e arritur nga maxhoranca dhe opozita për ngrit
Sequi, axhenda dixhitale me rëndësi për KE Ambasadori i Bashkimit Evropian Ettore Sequi ka deklaruar se axhenda dixhitale është me rëndësi për Komisionin Evropian.
Kongresi i PS: Sequi, Wollfarth, Arvizu ndjekin punimet Përveç delegatëve të Partisë Socialiste, në sallën e Pallatit të Kongreseve ndodhen edhe kryediplomatët e akrdituar në T
Shqiptarët kanë humbur interesin për BE-në Shqiptarët kanë humbur interesin për tu bërë pjesë e Bashkimit Evropian. Shifrat e publikuara nga raporti “Perspektiva E