999 rezultate për

sequi

Sequi welcomed the consensus for the Penal Code European Commission's recommendations were in the focus of a table between Ministry of Integration and EU Enlargement de
Sequi vlerëson konsensusin: Vazhdoni bashkëpunimin Vijojnë edhe gjatë ditës së sotme diskutimet për planin e veprimit për plotësimin e 12 pikave të vendosura nga Bashkimi
Sequi: Albania progress towards fullfilling the EU's key priorities The Head of the European Union Delegation to Albania, Ambassador Ettore Sequi said Monday that Albania has made progress
Sequi: Approval of the Criminal Code a progress, should continuing After the approval yesterday of the changes in the Criminal Code, comes the word of European Union’s ambasador, Ettore S
Sequi përshëndet konsensusin për Kodin Penal Konsensusi mes maxhorancës dhe opozitës për miratimin e Kodit Penal gjatë ditës së djeshme është përshëndetur nga kreu i
Sequi: Integration a step forward "The Albanian political class should see integration as a step forward and as a process playing a key role in developmen
Sequi: Reforms to guarante e-services Ambassador of European Union in Tirana, Ettore Sequi said Tuesday, "A successful government is the one that guarantees e
Sequi ngushëllon familjen e komandos së vrarë Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi ka shprehur ngushëllimet e tij për ushtarin e vrarë gjatë ditës
BE, ndihma për të izoluarit Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka shpërndarë ndihma gjatë ditës së sotme për familjet e izoluara nga dëbora d
Sequi kërkon hapa konkrete për planin e integrimit Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka kërkuar konkretizim të hapave që do të hidhen për realizimin e planit të ve
Sequi: Shqipëria, nivel të ulët punësimi BE vlerëson si të ulët nivelin e punësimit në Shqipëri, krahasuar me vendet e tjera të Europës. Gjatë prezantimit të pro
Tre milionë euro për nxitjen e punësimit në Shqipëri Rreth 3 milionë euro janë akorduar nga Bashkimi Europian për nxitjen punësimit dhe krijimin e një tregu pune të balancua
Sequi: Shqipëria të zbatojë 12 kriteret e vëna nga BE Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka ripërsëritur apelin e tij që Shqipëria të zbatojë 12 kriteret e kërkuara pë
Sequi: Drejtësia, element kyç për në BE Në 15 vitet e fundit Bashkimi Europian ka dhënë një kontribut prej 100 milionë eurosh për sistemin e drejtësisë në Shqip
Biznes Albania kërkon përafrimin legjislacionit shqiptar me BE Në një takim mes presidentit të Shoqatës Biznes Albania Luan Bregasi dhe ambasadorit të BE në Tiranë, Ettore Sequi ësht
Sequi: Albania should go ahead with procurement reform Albania should press ahead with the public procurement reform as a direct and effective way to fight corruption, Head of
Sequi: Reforma për prokurimet publike lufton korrupsionin Institucionet shqiptare të vijojnë reformën për prokurimet publike në mënyrë që të luftohet korrupsioni. Këtë ka këshill
Sequi: Duhet progres i mëtejshëm në pavarësinë e gjyqësorit Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi në kuadër të takimit të tretë EURALIUS është shprehur se Shqipëria duhet të pë
Sequi: Albanian exports, increased Head of Delegation of the European Union in Tirana Ambassador Ettore Sequi, expressed on Thursday EU's full support to
Presidenti Topi dhe ambasadori Wollfarth takim në presidencë Presidenti i Republikës Bamir Topi do të takohet sot me Ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Eugen Wollfarth. Takimi i cili