999 rezultate për

sequi

KiE dhe BE kërkojnë rezultate në luftën kundër korrupsionit Këshilli i Europës dhe Bashkimi Europian i kanë kërkuar më shumë përpjekje nga autoritetet shqiptare në luftën kundër ko
Ballkani të përmbushë reformat që të anëtarësohet në BE Vendet e Ballkanit Përëndimor duhet të investojnë më shumë për të përballuar presionet e konkurueshmërisë. Kështu është
Statusi, KE inkurajon politikën shqiptare për plotësimin e kritereve të mbetura Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Kreun e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Amba
Sequi mbështet Clinton: Plotësoni kriteret e mbetura Kreu i prezencës së BE-së në vendin tonë, Ettore Sequi ka mbështetur deklaratën e skeretares amerikane Hillary Clinton
Sequi optimist për plotësimin e 3 kritereve të kërkuara nga BE Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi i ka dorëzuar sot progres-raportin e KE-së, kreut të LSI-së Ilir Meta. Sequi
Statusi, Rama: Zgjedhjet gur themeli drejtë BE-së Ambasadori i Bashkimit Europian, Ettore Sequi është takuar sot me kreun e selisë rozë, Edi Rama ku i ka dorëzuar atij ra
Sequi, apel politikës: Reformat, në interes të vendit Ambasadori i BE-se ne vendin tone, Etore Sequi ka perseritur apelin drejtuar politikes shqiptare per te vene perpara int
A e ka kuptuar ambasadori Sequi Kadarenë? Është një ngjarje jo fort e zakontë thuajse intervista e Ettore Sequi, ambasador i BE-së në
Statusi, Sequi: Përgjigjen time më 10 tetor Pas takimit me kreun e partisës Socialëiste, ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi një prononcim për mediat u shpreh
Nga viti 2006, BE 8.2 milionë euro për arsimin profesional në Shqipëri Kryeministri Berisha dhe ambasadori BE-së së Tiranë Ettore Sequi kanë marrë pjesë sot në inaugurimin e shkollës së mesme
Sequi takon grevistët: Do ketë zgjidhje Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Ettore Sequi ka vizituar sot 20 të burgosurit politikë që po zhvillojnë
Rama -Sequi: Opozita, rol konstruktiv në rrugën e BE-së Opozita do të vazhdojë të luajë një rol konstruktiv në rrugën e Bashkimit Europian. Kështu është shprehur pas takimit me
Nishani- Sequi: Reformat kushtëzojnë statusin Kreu i shtetit Bujar Nishani është takuar sot me kreun e delegacionit të BE-së Ettore Sequi. Ambasadori i BE-së në Tiran
Takimi me Ramën, Sequi: Për marrjen e statusit pyesni politikanët Ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë Etore Sekui është takuar sot me kreun e Partise Socialiste Edi Rama ku në
Panariti-Sequi: Realizimi i reformave para hartimit të raportit të BE-së Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti, priti në një takim kreun e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri
Statusi mund të arrihet në vjeshtë, jo pushim por integrim Miratimi i disa ligjeve nga Kuvendi i Shqipërisë është vlerësuar nga ambasadori i BE-së Ettore Sequi, i cili npërmjet nj
Imuniteti, Sequi takim me Edi Ramën Pas zhvillimeve të fundit, ku Gramoz Ruçi i ka dërguar një letër ambasadorëve dhe kryetares së Kuvendit Topalli me propo
Trojka: Konsensusi i nevojshëm për Shqipërinë Trojka e ambasadorëve të akredituar në Tiranë i ka bërë apel klasës politike të arrijnë konsensus për heqjen e imuniteti
Nishani- Sequi: Shqipëria të marrë me meritë statusin kandidat në BE Presidenti i zgjedhur Bujar Nishani është takuar sot me ambasadorin e Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi. Të dy
Koha në limit për përmbushjen e reformës zgjedhore Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi ka bërë sërish apel politikës për dialog në përmbushjen e reformave të rëndësi